Ivka82 Ivka82 komentáře u knih

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Přiznám se, že nebýt téma holocaustu ve čtenářské výzvě, tuhle knihu ani žádnou jí podobnou bych nečetla. Jako mámě čtyř dětí se mi místy svíralo srdce, místy jsem plakala a hlavně mi celou dobu běželo hlavou, jak je tohle vůbec možné. Tolik odporné krutosti :( Knihu jsem přečetla opravdu jedním dechem během jednoho dne, hlavně snad proto, že jsem se chtěla dočkat konce války nebo nějakého vysvobození společně s hrdiny příběhu. Pro mě je tohle příliš silné čtení, ale za čtivost a zpracování bez zbytečných krvelačných brutalit hodnotím 5*

16.02.2020 5 z 5

Síla přitažlivosti Síla přitažlivosti Joe Vitale

Můj dojem z této knihy je takový rozpačitý. Na jednu stranu je to zajímavé téma, které je mi blízké, ovšem styl jakým to autor podává mi moc nesedí. Působil na mě dojmem, že se neustále vytahuje, kolik vydělal a jaké vozy si koupil. Chápu, že peníze jsou až na prvním místě, ale tady už to bylo na mě nějak moc.

16.02.2020 3 z 5

Dost bylo kokotů! Dost bylo kokotů! Xavier Crement

Čekala jsem od této knihy asi trochu víc, než se mi nakonec dostalo. Místy jsem se pousmála nad vtípkem, ale těch míst bylo na můj vkus málo a většina textu mi přišla jako neustále opakování naprosto zbytečných informací. Původně jsem si chtěla přečíst i následující dva díly, ale číst je nebudu.

15.02.2020 2 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Péčko v knižním vydání. Člověk nevychází z údivu, když si uvědomí v jaké době byl text napsán, ale aspoň můžeme být klidní, že se toho příliš nezměnilo a vzrušují nás stále stejné věci, jako v minulém a předminulém století :D

09.02.2020 3 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Vcelku se mi kniha líbila. Takové lehké čtení před spaním, vždy po pár příbězích. Moc pěkná obálka.

09.02.2020 3 z 5

Upřímností k Bohu – Změňte srdce. Změňte svět. Upřímností k Bohu – Změňte srdce. Změňte svět. Neale Donald Walsch

Než jsem knihu začala číst, viděla jsem, že je zde již 2x označena za odpad. Nicméně jsem jí chtěla dát šanci, protože Hovory s Bohem od Walsche se mi vcelku líbily. Bohužel, našla jsem v ní jen velmi málo zajímavých myšlenek, které by se daly shrnout možná do několika málo stran. Takže čtení této knihy považuji spíše za ztrátu času.

09.02.2020 1 z 5

Andělé na dosah Andělé na dosah Lorna Byrne

Lorna je moje oblíbená autorka, ale je pravda, že tahle kniha nebyla až tak dobrá, jako Andělé v mých vlasech. Některé kapitoly se mi líbily velmi, některé méně.

03.02.2020 4 z 5