Ivka82 Ivka82 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se mi líbila, toto téma je mi blízké...konec mě malinko zklamal, byl tak neurčitý, pro mě neuchopitelný, prostě mi tam něco chybělo. Jinak zajímavé čtení.

16.12.2020 4 z 5

Perspektivy stárnutí Perspektivy stárnutí Peter Gruss

Úvodní kapitoly byly velmi zajímavé a dozvěděla jsem se spoustu informací. Další kapitoly se zabývaly tématy, které mě až tak úplně nezajímaly. Ale každý, kdo si chce přečíst cokoli o stárnutí si v této publikaci najde to, co ho zrovna zajímá.

16.10.2020 3 z 5

ChiRunning ChiRunning Danny Dreyer

Jelikož jsem s běháním začala hrubě po třicítce, je mi velkou inspirací, jak běhat bez velké námahy, přetížení a běhání si opravdu užívat.

12.10.2020 5 z 5

Osm kusů brokátu Osm kusů brokátu Eva Marie Šámalová

Ke knize jsem se dostala přes chi-running, kdy jsem hledala další informace o možnostech cvičení s energií čchi. V knihovně mi do rukou padla tato publikace a ucelený systém jednotlivých cviků mě zaujal. Autorka popisuje jednotlivé cviky nejenom technicky, ale také po duševní/duchovní stránce, což mi vyhovuje. Dozvěděla jsem se mnoho nového a zajímavého.

24.08.2020 4 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Tuhle knihu mi půjčil můj táta a jsem moc ráda. Je to tedy bichle, ale příběh je napínavý, zajímavý a hodný zamyšlení. Trochu mě mrzelo, že na můj vkus zemřelo až příliš mnoho mých oblíbených postav, ale co by člověk mohl čekat od katastrofického thrilleru :D Z knihy jsem nadšená a určitě patří do žebříčku mých oblíbených.

31.07.2020 5 z 5

O případu už jsem dříve četla něco z jiných zdrojů, ale tato kniha všechny informace pěkně uspořádala. Poznámky pod čarou mi nevadily, občas jsem se dozvěděla něco zajímavého, co mě nezajímalo, to jsem přeskočila. Celkově se mi kniha líbila, jediné co mě neskutečně štve je, že se nikdy nedozvíme, co se tam vlastně stalo a proč.

08.07.2020 4 z 5

Kniha zjevení Kniha zjevení Rupert Thomson

Kniha mi přijde zajímavá. Rozhodně jsem čekala, že celý děj se bude odehrávat v "uvěznění" a překvapilo mě, jak se věci dále vyvíjely. Rozhodně jsem se nenudila.

07.07.2020 5 z 5

Bytosti přírody Bytosti přírody Margot Ruis

To byla jedním slovem krása :)

12.06.2020 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Začátek mě nebavil, ale potom jsem se tak začetla, že jsem hltala stránku po stránce a Šakala jsem přímo milovala. Ach ten konec :( Já jsem si tak moc přála, aby se mu podařilo uniknout :D

27.03.2020 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Mám moc ráda les a přírodu a trávím v ní spoustu času, takže tato kniha mě bavila. Jednu hvězdičku jsem ubrala, protože se některé informace zbytečně opakují a také mi autor přijde příliš zamilovaný do buků a jiné stromy malinko upozaďuje :) Ale to je možná jen můj subjektivní pocit. Jinak je to velmi milé a přínosné čtení.

13.03.2020 4 z 5

Reflexní diagnostika a katalog reflexních ploch Reflexní diagnostika a katalog reflexních ploch Július Pataky

Reflexní masáži se věnuji profesionálně a často se mě klienti ptají, kde seženou jednoduchý přehled základních reflexních plošek. Tuto knihu jim doporučuji právě za tímto účelem. Jednoduchá, přehledná, nijak složitě psaná.

13.03.2020 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Ač nejsem nejmladší, tahle klasika mě do této doby minula, ať už v knižní či filmové podobě. Dočetla jsem ji včera v noci a popravdě jsem o ní ještě dlouhou dobu přemýšlela a možná stále trochu přemýšlím. Tolik otázek ve mně vzbudila...především tedy konec. Moc se mi líbila tragikomičnost, se kterou je psaná. Konec jsem tedy četla s otevřenou pusou a říkala jsem si jen...to snad ani není možný...

12.03.2020 5 z 5

Umění naslouchat Umění naslouchat Erich Fromm

Moc se mi líbí styl, jakým Erich Fromm píše. Psychoanalýza mě ze všech psychologických směrů zajímala vždy nejvíc a v podání Fromma je o to zajímavější, protože se jeho dílo velmi dobře čte.

11.03.2020 5 z 5

Teorie výchovy: k vybraným problémům a perspektivám jedné pedagogické disciplíny Teorie výchovy: k vybraným problémům a perspektivám jedné pedagogické disciplíny Martin Strouhal

Tuto knihu jsem začala číst kvůli jejímu autorovi, který nám přednášel teorii výchovy a byl mi velmi sympatický. Ovšem styl, jakým píše, se nečte snadno. Některé kapitoly byly čtivější, některé méně, ale popravdě jsem se místy textem přímo prokousávala. Psát o teorii výchovy tak, aby to nebylo nudné je oříšek, zatím se mi z této oblasti nejvíce líbila kniha Horsta Heidbringa.

07.03.2020 3 z 5

Neslušné sny Neslušné sny Arnošt Lustig

Když jsem začala tuto knihu číst, zdálo se mi, že ji nejspíš nepřelouskám, autorův styl mi přišel složitý. Po pár stránkách jsem se však začetla a ačkoli je to trochu obtížnější čtení, začala jsem příběhy přímo hltat. A.Lustig má ohromný talent vykreslit detaily. A ty závěry jednotlivých novel člověka donutí nad nimi ještě chvíli uvažovat. Velmi zajímavé čtení, ačkoli jsem si knihu vybrala do čtenářské výzvy kvůli obálce, která se mi vůbec nelíbí a něčím je pro mě až děsivá.

26.02.2020 5 z 5

Hry na semináře a workshopy Hry na semináře a workshopy Susanne Beermann

Zajímavá knížka plná jednoduchých her do kolektivu, použitelná jak pro dospělé, tak pro starší děti.

21.02.2020 5 z 5

Sexie: deníček nymfomanky Sexie: deníček nymfomanky Starcante (p)

Číst tuto knihu bylo vzrušující asi jako číst technický výkres. Styl jakým autor popisuje sexuální zážitky pro mě vůbec není zajímavý. Je to celé takové popisné a nezáživné.

19.02.2020 2 z 5

Město v slzách Město v slzách Jaroslav Seifert

Nejsem vášnivý čtenář poezie, ale tyhle básně se mi vcelku líbily. Přiblížilo mi to tehdejší dobu, bídu a touhu lidí po změně.

19.02.2020 4 z 5

VOLNÁ HRA - Zkušenosti a náměty VOLNÁ HRA - Zkušenosti a náměty kolektiv autorů

Knihu jsem si vybrala v knihovně, protože mě zajímají různé výchovné styly a tenhle je mi myšlenkově blízký. Nemůžu říct, že bych knihou byla uchvácena, ale našla jsem si v ní několik zajímavých postřehů. Už v předmluvě je zajímavá myšlenka...pokud se dospělý člověk chce něčemu naučit, jak k tomu přistoupí? Udělá si kafe nebo čaj, sedne si s knihou nebo skripty pohodlně do křesla, nebo si k tomu i lehne, dělá si přestávky dle svých potřeb. Dítě musí začít pracovat v 8:00, sedět u toho v lavici 45minut a o nějakém pohodlí nemůže být řeč. Koncept volné hry je určitě zajímavý, inspirovala jsem se i co se výchovy mých vlastních dětí týče.

19.02.2020 3 z 5

Psychologie morálního vývoje Psychologie morálního vývoje Horst Heidbrink

Když člověk drží v ruce knihu s názvem Psychologie morálního vývoje, nečeká nejspíš, že se bude výborně bavit při jejím čtení. Autor této knihy má však dar podat i velmi nezáživné informace zábavně, kniha se tedy čte lehce a předá čtenáři mnoho zajímavých poznatků. Namátkou vyberu Piagetovu vývojovou teorii, kterou jsem četla v mnoha různých učebnicích, ale nikdy mi nebyla podána takto srozumitelně a ještě navíc čtivě.

18.02.2020 4 z 5