Bytosti přírody

Margot Ruis patří k těm nemnohým lidem, kteří mohou vidět přírodní bytosti a hovořit s nimi. Obrací se k nim s láskou a pochopením a díky tomu může pronikat do jemného světa, který prozařuje stromy, louku, potok, les, zahradu i hory. Elfové, dévové stromů, skřítci a další obyvatelé přírody byli člověku kdysi důvěrnými přáteli, mohl je vnímat. Od té doby uplynulo mnoho času, přírodní bytosti však nezmizely a i dnes se s nimi můžeme setkat. Margot Ruis přibližuje v této knize svět elfů, stromových dévů a vodních žínek a líčí bohatství prožitků ze svých setkání. Zároveň ukazuje cestu, jak se přirozeným způsobem učit vnímat tyto bytosti a tím obohatit svůj život, doslova mu dát zcela novou dimenzi. Tato kniha je již mnoho let „klasikou“ mezi knihami na toto téma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207370/bytosti-prirody-207370.jpg 4.554
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Kazda

Naturwesen. Begegnung mit Freunden des Menschen, 1994

Kniha Bytosti přírody

DreamerX9
24.09.2020

Překrásná kniha o úctě k přírodě a ke všem kouzelným bytostem. Pokud chcete pohádku co vás zachumlá do zeleného kouzla elfů je tato kniha ta pravá a moudrá volba :)

Ivka82
12.06.2020

To byla jedním slovem krása :)

Kamcatak
03.05.2020

Toto je má 200. přečtená kniha zde na Databázi, a nemohla bych si přát lepší titul na této milníkové pozici. Ať sem napíšu cokoliv, nedokáže to vystihnout pocity, které jsem prožívala během čtení nebo obohacení, které mi přečtení dalo.
Od knihy jsem očekávala především představení vybraných bytostí, kdo jsou, proč jsou a možná i to, jak se s nimi mohu setkat já. Ale kniha mi dala mnohem víc. Je psána s velikou láskou a pokorou ke všemu živému a k naší planetě a to stejné i předává dál čtenáři.

Kéž co nejvíce lidí otevře své vnitřní oči a svá srdce nejen těmto bytostem, ale celé přírodě a vlastně i sobě samému a jeden druhému. Protože prostě láska je nejvíc a je to to hlavní a jediné co potřebujeme.
Děkuji.

knizninadsenec
07.11.2019

Kniha je prostě skvělá, ať na vás bude pusobit jako pohádka nebo ne, hodně naučí. Promlouvá do duše. Mne osobně se velmi líbila a jsem ráda, že někdo vidí ve světě to, co autorka. Dle mne je něco víc a ona to tak krásně popisuje. Tuto knihu by si měl přečíst každý a lidé si pak možná budou více všímat všeho kolem sebe a více si vážit přírody a všeho s ní spojeného.

whack
09.01.2019

Považovať túto knihu za ekologickú rozprávku, alebo snahu o eko-spiritualisticky-duchovné osvietenie? V tejto knihe autorka jasne píše, že bytosti, ktoré popisuje, nie sú žiadnymi duchmi hôr a prírody, ale sú to skutočné žijúce tvory, ktoré samozrejme nevidí len tak hocikto. Nedajú sa preto tieto bytosti brať alegoricky. Čo sa mňa týka, kľudne ich budem v lese hľadať aj naďalej, a z neúspechu nebudem ani trochu sklamaný, pretože ak nenájdem ich, vždy tam je "aspoň" ten duch hôr a prírody. Nech si to zoberie každý ako chce. A ak na to niekto neverí, brať túto knihu ako ekologickú rozprávku tiež nie je hriech. Takže tri v jednom.

Květ
30.12.2018

Vyprávění o elfech, dévách stromů, vodních žínkách... o setkání s nimi a o jejich vzkazech nám lidem. Tak trochu pohádková knížka s jasným poselstvím, neničme přírodu, chraňme ji, přistupujme k ní s láskou a vděčností.

ditul
31.05.2018

Čekala jsem od knihy mnohem víc. Autorka krásně popisuje postavy i jak žijí. Bohužel díky nám a našemu postoji k přírodě tyto bytosti mizí.. I přesto mi stále něco v příběhu chybělo.

Květinka008
20.04.2018

Pohádka, která se krásně čte... A inspiruje k malování. Kéž by moje tvůrčí schopnosti zvládaly držet krok s bohatou fantazií! :-) Ale tím to pro mě končí.