Ivka82 Ivka82 komentáře u knih

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Knížku jsem přečetla během velikonoční Bílé soboty, kdy se mi babičky postaraly o dvě z mých čtyř dětí, takže ačkoli je to taková oddechovka, tak já se do ní ponořila jako do rozhovoru s kamarádkou, která moc dobře chápe moje pocity, i ty za které se občas stydím. :)

16.04.2022 4 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Oddechovka, pro mě osobně s poněkud tragikomickým nádechem...

16.04.2022 4 z 5

Cesta šamana Cesta šamana Hernán Huarache Mamani

Zajímavá kniha, příjemně se četla. Očekávala jsem sice malinko něco jiného, ale zklamaná nejsem, je dobré si připomínat, že Země je naší matkou a bez ní jsme opravdu v háji.

15.04.2022 4 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Jak já se nasmála :D. Možná to není kniha pro každého a občas je těch feministických keců, hulení a extáze až příliš, ale u některých pasáží jsem se smála nahlas, až se na mě děti otočily, co mi je.
"...vaše tvář začíná prokazovat známky toho, že vstupujete do zóny vyklidněnosti a netolerance vůči hňupům... Chci mít vráskami pokrytý obličej a trochu zašlé zuby, které jasně prozradí blbcům a sviním, že mají JÍT DO HAJZLU." Ano, je to vulgární, ale lepší recept na to, jak se vyrovnat se stárnutím, jsem zatím nečetla :D

27.03.2022 5 z 5

Cesta slepých brouků Cesta slepých brouků Roman Mlejnek

"Cesta rozhoduje za tebe"... Tuhle myšlenku mám potřebu si tu jen tak odložit. Tato kniha rozhodně zabrnká na struny uvnitř člověka...strach (z neznáma, ze tmy, ze smrti), morální zábrany, až možná zhnusení, to vše při ponoření se do příběhu vylézá jako ti slepí brouci...

09.03.2022 5 z 5

Kundička: Návrat k sobě Kundička: Návrat k sobě Regena Thomashauer

Vcelku souhlasím s předchozím hodnocením. Moje očekávání kniha nenaplnila. Český překlad mi přišel takový odbytý, určitě bylo možné z něj vymáčknout víc... třeba slovo kundičkifikace, kundičkifikovat...to mě vyloženě iritovalo. Pár zajímavých myšlenek jsem si našla, ale že bych mohla tuhle knihu doporučit kamarádkám, to ne. Občas mi přišla i přehnaně americky ujetá.

27.02.2022 3 z 5

Cesta Cesta Pjér la Šé'z (p)

Moje švagrová se této knihy zbavovala, že je to děsná ezop.čovina, tak jsem se jí ujala. A vůbec toho nelituji. Kniha se mi velmi líbila, příběh byl čtivý a přitom v něm bylo tolik věcí k zamyšlení...

22.01.2022 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Zajímavá kniha...celá pro mě byla vlastně jako ty příběhy uvnitř...občas ke mně promlouvala silným hlasem a rozechvívala něco uvnitř mě, občas se mi zdála natolik složitá a nepochopitelná, že jsem měla chuť ji odložit. Celkem s jistotou vím, že se k ní budu vracet. V jiných obdobích, s jinými zkušenostmi, se mnou bude rezonovat třeba příběh a poselství, kterému jsem prozatím nerozuměla, nebo třeba nechtěla rozumět. Co mi malinko vadilo byl styl jakým je kniha psaná, nevím jak to přesně nazvat - něco mezi vědeckým a básnickým jazykem, občas jsem měla pocit, že za těmi obraty se mi ztrácí jádro věci.

08.01.2022 4 z 5

Tantra lásky Tantra lásky Karel Jizera

Něco nového jsem se dozvěděla, k praktickému využití třeba časem dospěju :D

10.10.2021 3 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Z této knihy mám takové rozpolcené pocity. Na jednu stranu je určitě zajímavé zkusit si určit vlastní a případně partnerův "jazyk lásky" a případně z toho pro vztah něco vytěžit, ale na druhou mi šíleně vadil ten křesťanský pohled...zůstat spolu až do smrti za každou cenu a zachraňovat vztah tím, že zatnu zuby a prakticky popřu sám sebe.

03.10.2021 3 z 5

Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Michal Bartoš

Po všech těch úžasných recenzích na fb jsem měla na tuto knihu asi přehnaná očekávání. Ne, že by v ní vůbec nebyla zajímavá myšlenka, něco málo mi asi i dala, ale více mi to přišlo jako "mlácení prázdné slámy". V současné době se to všude hemží vzletnými slovy o nalezení vlastní hodnoty uvnitř sebe, teoreticky jsme toho všichni slyšeli mraky, ale vždy mi nakonec chybí nějaká praktická cvičení, která by člověka trochu víc navedla na cestu.

02.10.2021 2 z 5

Přírodní čarodějnictví Přírodní čarodějnictví Ellen Dugan

Některé informace pro mě byly nové a zajímavé, ale některé mi zase přišly takové povrchní. Každopádně si v knize každý najde to své :)

02.09.2021 4 z 5

Nikola Tesla Nikola Tesla Marc J. Seifer

Zajímavá kniha, ovšem toho, co mě osobně zajímalo nejvíce, tam bylo nejméně. Ze všech těch nejrůznějších "slavných" jmen mi šla brzy hlava kolem a zbytečně zašmodrchané popisy (alespoň z mého pohledu) mi trochu kazily požitek z četby. Chápu, že autor chtěl vytvořit seriózní životopis, ovšem to nejzajímavější na Teslově životě je právě to, co je obestřeno tajemstvím. Úplně mi chyběly "konspirační teorie" ohledně Filadelfského experimentu, s nímž je také spojováno jeho jméno, nebo Solfeggiho frekvencích.

20.08.2021 4 z 5

Tantra: Milování duší Tantra: Milování duší Somananda Moses Maimon

Něco jsem si v tom našla :)

03.07.2021 4 z 5

Fenomén stáří Fenomén stáří Helena Haškovcová

Mně se naopak styl jakým autorka píše velmi líbí a oproti jiným odborným knihám mě její čtení bavilo. Obzvláště kapitola o sexualitě seniorů a historka s přičinlivou seniorkou mě doslova rozesmála. Ukazuje stáří v celé jeho rozmanitosti.

29.06.2021 5 z 5

Lidské potřeby ve stáří Lidské potřeby ve stáří Hugo Přibyl

Pro bakalářskou práci byla přínosná.

29.06.2021 4 z 5

Péče o staré občany: Učebnice pro obor sociální činnost Péče o staré občany: Učebnice pro obor sociální činnost Jana Mlýnková

Velmi pěkně zpracovaná učebnice.

29.06.2021 5 z 5

Cvičebnice k objednávkám z vesmíru Cvičebnice k objednávkám z vesmíru Bärbel Mohr

Přiznám se, že jsem od této knihy čekala mnohem víc. Možná je můj dojem ovlivněn tím, že jsem knih na toto téma přečetla už více a tak mi tam jaksi chyběl ten wau efekt.

29.06.2021 3 z 5

Tajuplné dětství Tajuplné dětství Maria Montessori

Kniha poučná a zajímavá. Velmi mě mrzí, že poznatky v ní jsou i o více než sto let od první montessoriovské školy stále považovány za alternativní.

03.01.2021 5 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě - přečíst knihu dánského autora. Otevřela jsem si všechny dánské autory na databázi a pak jsem jednoho po druhém "lustrovala", co napsali. Nic mě nijak extra nezaujalo, neměla jsem náladu na žádné thrillery ani červenou knihovnu. A najednou jsem viděla obálku téhle knížky a už po několikáté se objevující slovo hygge. Říkám si, co je to to hygge, že se to u těch Dánů víckrát objevuje...tak už to vím :D. Tahle knížka je takové nenáročné odpočinkové čtení s kávou v ruce u krbu, prostě hygge. Co rozhodně vyzkouším jsou ty chlebové trdelníky :).

17.12.2020 3 z 5