Tajuplné dětství

Tajuplné dětství https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138844/tajuplne-detstvi-138844.jpg 4 24 9

Autorka s nevšedním zájmem sleduje psychiku dítěte zejména v raném dětství a upozorňuje na zvláštnosti vývoje dětského vnímání okolního světa. Pozoruhodná kniha italské lékařky (1870-1952), která se celý život zabývala problémy výchovy a vzdělávání dětí - a to i dětí nejrůznějším způsobem postižených - a v tomto svém počínání dosáhla díky svému vzácnému vcítění do duše dítěte vynikajících úspěchů. - Závěrečná fotografická příloha uvádí pomůcky používané pro smyslový rozvoj dítěte.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Nakladatelství světových pedagogických směrů

Secret of childhood

madem
29.01.2022 3 z 5

Na svou dobu jistě velmi objevná kniha. I dnes jsou v ní mnohé věci pravdivé a k zamyšlení. Na některých věcech je zase vidět, jak za sto let svět přestřelil na opačnou stranu: práva dítěte, péče o novorozence, ...
Je dobré si ji přečíst, než začnete s ostatními "montessori" knihami. Díky tomu si uvědomíte původní myšlenku a dnešní byznys.

Ivka82
03.01.2021 5 z 5

Kniha poučná a zajímavá. Velmi mě mrzí, že poznatky v ní jsou i o více než sto let od první montessoriovské školy stále považovány za alternativní.

Janesky
30.07.2020 5 z 5

kniha ma úplne pohltila, asi si ju kúpim

marti7729
10.06.2020 3 z 5

Vlastne jsem se nedozvedela nic co bych uz sama nevedela.. Jiste kniha v te dobe musela byt hrozne ocekavana a lidi zjistili plno poznatku, ale dnes je vsechno tak trochu pro me alespon prirozene.

Radhus
07.06.2018 5 z 5

Překvapilo mě, jak je kniha i dnes aktuální. Paní Montessori má opravdu nadčasové názory a pohled na svět. Kniha mě dost ovlivnila v pohledu na dětský svět a zároveň v pohledu na nás dospělé. Její myšlenka, že jedinou možností, jak změnit svět k lepšímu, je prostřednictvím našich dětí, mi zůstane v hlavě dlouho.

kaca82
20.11.2016 4 z 5

Skvělá knížka, z alternativních výchovných a pedagogických směrů mi montessori přijde nejužitečnější a nejsrozumitelnější. Toto dílo je hodně teoretické, ale hodně zajímavé a i tak tam najdete spoustu praktických tipů, hlavně v oddíle, kde autorka popisuje, jak se postupně dostávala přes praktické zkušenosti k celému montessori systému. Nepochopila jsem v této knížce pár věcí, ale doufám, že na ně najdu odpovědi v jejich dalších knížkách.

Etea
08.07.2016 5 z 5

Je to kniha, kterou by měl mít na seznamu základní literatury každý, kdo pracuje s dětmi. Všechny knihy M. Montessori mají filozofický rozměr, přesto jsou velmi lidské a laskavé. Kniha je stále aktuální, neboť pomáhá pochopit to, jakým způsobem navodit v dětech klid, rovnováhu a sebevědomí, zejména první dvě dnešním dětem často chybí. Pomáhá zamyslet se nad prostředím, v němž děti vychováváme, nad nesmyslnými předměty, kterými jsou děti obklopovány, nad uzavíráním dětí v nereálném světě, které má na ně velmi negativní účinky.

Vojslava
21.04.2016 5 z 5

Trvalo mi několik měsíců, než jsem se do knížky dokázala začíst, ale konečně přišel správný čas a já jsem ji ocenila. Mám Montessori pedagogiku i její aplikace v oblibě, takže jsem konečně docenila tohle klíčové dílo. Je to četba nejen pro studenty pedagogiky, ale i (možná hlavně!) pro rodiče, určitě se tu dozví mnoho užitečného a podnětného!

Alma-Nacida
05.02.2014 5 z 5

Krásná, filosofická kniha, u které lituji jen jednoho, a to toho, že jsem si ji nemohla přečíst dřív. Doporučuji

pedagogika Montessori (pedagogika)

Maria Montessori