Fenomén stáří

Prof. PhDr. Helena Haškovcová, CSc., je jedním z nejuznávanějších českých odborníků v problematice stáří. Působí jako profesorka na Fakultě sociálních věd UK v Praze, spolupracuje s řadou vědeckých a odborných institucí. Kniha s názvem Fenomén stáří vyšla v roce 1989 a setkala se s mimořádným zájmem. Po dvaceti letech autorka připravila nové, zcela přepracované, rozšířené a aktualizované vydání. Obsáhlý rukopis recenzovali prof. Petrášek, prof. Pacovský a doc. Holmerová. Publikace je zpracována tak, že poslouží jako vynikající učební pomůcka pro studenty sociálních věd, zároveň jako praktický pomocník pro orgány a instituce poskytující služby seniorům, i pro samotné příslušníky starších generací, neboť jim umožní orientovat se v nových situacích, které se seniorským věkem přicházejí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47482/fenomen-stari-47482.jpg 3.712
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Havlíček Brain Team

Marcela52

Kniha mě zaujala, ale ne vše lze asi v dnešní době aplikovat. Autorka se podle mě pokusila zkušenosti ze své letité gerontologické praxe předat širší veřejnosti, a to se jí, myslím, podařilo. Nemusíme se vším souhlasit, ale mě osobně zaujalo porovnávání situace důchodců za minulého režimu a dnes, a také některé dobré tipy, jak trávit volný čas, pokud je člověk ještě aktivní.

KnihovniceVěra
20.07.2017

Čistě medicínský, materialistický přístup nezapře dobu vzniku v komunismu. Dle mého názoru nepoužitelné pro dnešního důchodce. Vhodné pro studenty gerontologie vzhledem k obsáhlému seznamu použité literatury.