Cesta slepých brouků

Cesta slepých brouků https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181428/bmid_cesta-slepych-brouku-181428.jpg 4 19 6

Při desetidenním meditačním pobytu v jeskyni, který se odehrával v absolutní tmě, se začala rodit tato kniha. Kniha je o hloubkách, které jsou v nás, o jeskyních i jeskyňářích, o tichu v podzemním světě, ale nejvíc ze všeho o lásce. Vydáno vlastním nákladem roku 2011.

Ivka82
09.03.2022 5 z 5

"Cesta rozhoduje za tebe"... Tuhle myšlenku mám potřebu si tu jen tak odložit. Tato kniha rozhodně zabrnká na struny uvnitř člověka...strach (z neznáma, ze tmy, ze smrti), morální zábrany, až možná zhnusení, to vše při ponoření se do příběhu vylézá jako ti slepí brouci...

tomas5327
20.01.2019 3 z 5

No, jak to jen říct. Speleologická část mě bavila a ta "Romanova" byla extrémně zvláštní. Skoro jako dvě knihy v jednom. Závěr jsem opravdu nečekal. Největší mínus knihy pro mě bylo ono snění a jiné stavy. Na druhou stranu to asi k tomuto druhu literatury patří. Plusem naopak doslov autora na konci knihy.

pajaroh
21.08.2018 2 z 5

Kniha obsahuje moudré myšlenky o tichu, tmě, přírodě, zajímavý, duchovně laděný příběh člověka uzavřeného v samotě do jeskynního světa, ale také dějovou linii Roberta, jejíž podstatu jsem sice pochopila, ale asi na ni nejsem dostatečně zralá - příběh mě neoslovil a snížil dojem z knihy. Ta díky tomu na mě jako celek působí nesourodě. A Skadarské jezero? To býval krásný kout země...

jana9094
09.08.2017 2 z 5

Velmi zajímavá kniha, kterou jsem ale četla po částech, protože jsem se u ní hodně zamýšlela nad pozadím knihy.

managalante
16.02.2017 5 z 5

Zcela vzrušující a zároveň dost specificky podaná kniha, do které jsem se dokázal neskutečně vžít. Některé části ve mne vyvolávaly vskutku neobvyklé pocity. Autor mě tímto dílem čistě ohromil. Nebudu zacházet do detailů. Všechno je tma, avšak zároveň i světlo, a tak to berme.

Malefisto
28.12.2013 5 z 5

Velmi zvláštní ale velikou energií nabytá knížka. Dostal jsem ji k Vánocům a přečetl ji za 2dny...tedy skoro jedním dechem a splnila přesně mé očekávání. Hlavní myšlenka dle mého názoru: Všechno je takové, jaké má být.