Cesta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Začneme-li se duchovně probouzet, nebudeme zpočátku své duchovní cestě rozumět; ještě obtížnější pak bude naše vnímání někomu sdělit.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182218/big_cesta-LHu-182218.jpg 4.456
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Cesta

Lucie131313
02. dubna

Knihy pana Pjéra miluji, ani tato kniha nezklamala a četla se oproti jeho jiným knihám velmi jednoduše, hřejivě.... :) Ráda se k ní vrátím.

Nartaya
11. března

Nedá se svítit, zase se k ní vrátím.


Ivka82
22. ledna

Moje švagrová se této knihy zbavovala, že je to děsná ezop.čovina, tak jsem se jí ujala. A vůbec toho nelituji. Kniha se mi velmi líbila, příběh byl čtivý a přitom v něm bylo tolik věcí k zamyšlení...

Uruana
22.03.2021

Tak lehounká....navede.

Chytuš
10.10.2020

Cesta není kniha pro každého. Podle mého názoru je pro hledající, kteří jsou v začátcích své vlastní cesty. Dostat se mi do rukou zhruba o desetiletí dřív, byla bych úplně paf. Na druhou stranu musím říct, že i teď jsem pořád docela dost unešená - myšlenky v knize jsou nadčasově platné a je až k neuvěření, že knížku Pjér sepsal už na začátku devadesátých let (číst jí v té době, jako mladá cácorka, nepochopila bych) ... Načasování je asi ze všeho nejdůležitější - v téhle naší současné divné koronadobě vás knížka rozhodně do klidu nehodí, ba naopak - uvědomíte si, jak jdeme úplně proti veškerým popisovaným zásadám otevření se druhým lidem, proti zásadám osobní svobody a bezpodmínečné lásky... Kde jsou doby, kdy se neznámí lidé k sobě snažili spíš přibližovat, namísto "můžete si udržovat dvoumetrový odstup?"... Ale jiskřička naděje je vždycky, změnit to můžeme jen a jen my sami....

hokaca
08.02.2020

Jsem vděčná, že se ke mně kniha dostala. V době vydání předběhla dobu. Obrovská motivace k přemýšlení. Nelze přečíst pouze jednou.

iz67
25.07.2018

Je hodně zajímavé číst dnes tuhle knihu (2018) a vědět, že je ze začátku devadesátých let. A to je na ní to nejzajímavější. Že už v té době to Pjér měl takhle srovnaný.

LukášekMichal
17.05.2016

Cesta prostě a jednodušek klade otázku po svobodě. Pro mě, jako pro ještěra narozeného po revoluci, má pojem svobody a vážení sí svobody až nepochopitelné rozměry, i přes všechnu snahu dějepisného školního nalívacího aparátu. Nohejl však představuje nalezení skutečné osobní vnitřní svobody v nesvobodném hyperrealitním světě, kde je vše řízeno z měsíce, světu vládnou rockefellerové a těm zas reptiliáni a nakonec jsme teda všichni tak trochu ještěři uzavření do vaječných pouzder vlastní disciplinací vůči nesmyslným pravidlům všech a nikoho. No a pak je tu duch a hovno. A trpaslíci a mosty někam kamsi, a naši dědečkové a celá tahle banda jede s jedním naslouchajícím francouzem vlakem do Prahy.