Kniha zjevení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh navazuje velice osobitým způsobem na dlouhou tradici, jež se v anglické literatuře vine od gotického románu až po Sběratele či Mága Johna Fowlese. Kniha zjevení je příběh sexuálního zneužití, ale též izolace, ztráty vlastní identity a jejího bolestného hledání. Román je napsán svěžím jazykem, nabízí četná čtenářská překvapení a kromě thrillerového pobavení nutí čtenáře k hlubšímu zamyšlení. Jeden jarní den v Amsterdamu. mladý muž si vyrazí koupit nějaké cigarety, nevědom si, že má být unesen třemi cizinci, kteří se ho chystají uvěznit v tajemné bílé místnosti, a on tím bude navždy poznamenán....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6906/kniha-zjeveni-NsC-6906.jpg 3.818
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

The Book of Revelation, 2000

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Kniha zjevení

Přidat komentář
Ivka82
07.07.2020

Kniha mi přijde zajímavá. Rozhodně jsem čekala, že celý děj se bude odehrávat v "uvěznění" a překvapilo mě, jak se věci dále vyvíjely. Rozhodně jsem se nenudila.

Koketa
06.05.2019

Kniha mne nudila a měla jsem co dělat, abych ji neodložila. Nebylo v ní nic překvapujícího, nic nečekaného, nebo dokonce šokujícího. Lehko zapomenutelná.


Alex_Jura
04.11.2018

Zvláštní, fascinující, nezapomenutelná. V některých pasážích sice rytmus vyprávění trochu polevuje, ale i tak se čte hodně dobře.

Knišíl
01.07.2018

Zajímavá a originální kniha. Autor umí velmi dobře nastolit atmosféru. Děj knihy je nepředvídatelný a právě to podněcuje k dalšímu čtení. Občas je to srovnáváno se Sběratelem Johna Fowlese, nejsem si úplně jist, že by tyto romány až na prvek únosu měli výrazněji něco společného. Možná jen, že se zdaleka nejedná o thrillery, jaké jsou enormně produkovány v dnešní době. Podnětné čtení s existencionalistickou vrstvou často prodchnutou nádhernými scénami lidskosti.

LeDock
26.12.2017

Mladého tanečníka unesú tri neznáme ženy a následne ho sexuálne zneužívajú, znásilňujú, ponižujú a mučia. Lacná pornografia sa však nekoná a Thomson to využíva len ako východziu situáciu. Po 18 dňoch keď hlavnú postavu nečakane a bez vysvetlenia prepustia musí sa táto pokúsiť vyrovnať s tým, čo sa mu stalo. Ako sa však opäť zaradiť do normálneho života? Dá sa pokračovať tam, kde sme skončili, akoby sa nič nestalo? Možno zabudnúť? Dá sa znova milovať a veriť inej osobe? Tieto a ďalšie otázky si musí muž zodpovedať a najmä nájsť opäť sám seba a svoje miesto vo svete. Zaujímavý námet, zaujímavá kniha. Len nečakajte žiadne odpovede. Tie zostávajú skryté, rovnako ako tváre troch žien, čo mu navždy zmenili život.

Popelllka
14.08.2014

Tahle kniha je takový malý komorní hurikán:o)... Posouvá hranice a boří zaběhnutá pravidla, po přečtení už tak nějak všechno nebude jako dřív... Něha tance a hudby se snoubí s krutostí prožitého traumatu a hlavního hrdinu posouvá stále hlouběji do temnot vlastního nitra... Šokující čtení, nezbývá než doporučit...

petka-2007
18.07.2014

Nevím, ale ani po přečtení anotace, jsem tento příběh, na který jsem po prvních stránkách narazila, po pravdě nečekala. Kdybych věděla předem, do čeho se pouštím, tak bych knihu ani nezačala číst - není to můj "šálek kávy", ale dá se říci, že ve finále toho nelituji. Asi to vyzní divně, ale jde vlastně tak trochu o neklasický příběh, kdy "trápí" ženy muže a ne naopak....Ale musím uznat, že kniha se čte dobře, i když čtenář pak v průběhu narazí na několik "mrtvých" úseků.

pietroaretino
26.05.2013

" Bude to hodně zvláštní Labutí jezero - verze, jakou nikdo předtím neviděl a jakou též nikdo už nikdy neuvidí.
Zvláštní představení, premiéra bez reprízy.
LABUTÍ JEZERO V ŘETĚZECH "

Štítky

anglická literatura

Autor a jeho další knihy

Rupert Thomson
britská, 1955

Kniha Kniha zjevení je v

Přečtených24x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce13x
Chystám se číst5x