Spalovač mrtvol

Spalovač mrtvol obálka knihy
Mé hodnocení:

Koupit

Slavný příběh o spalovači mrtvol, podivínském Karlu Kopfrkinglovi, je podobenstvím o patologickém vývoji malého člověka k přijetí zla. Filmové zpracování z roku 1968 patří ke zlatému fondu české kinematografie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346644/spalovac-mrtvol-xH2-346644.jpg 4.23706
Romány, Literatura česká
Vydáno, Odeon

Kniha Spalovač mrtvol

Fontak

Tak mi přišlo trošku zvláštní, že se v knize stále opakují dokola stejné věty. Chudák syn pana Prachaře, snad ten alkoholismus nezdědí po otci....nebo....já jsem abstinent. Nevím proč autor určité věci opakoval pořád dokola. Film jsem neviděl, hodnotím jen knihu. Bylo to celkem dobré....

Vlahacova_jaja

Nemám moc ráda české autory, ale pan Fuks mě velmi kladně překvapil. Příběh mi připomínal viktoriánský nádech s nacistickými padouchy v hlavní roli. Jako milovník zvrácených věcí a historie jsem si knížku zamilovala.

Arev122

Priběh "hodného a citlivého " člověka , který pod vlivem událostí zničí celou svou rodinu a nakonec se že všeho zblázní.

lordchaos

Co se může vylíhnout z nenápadné šedé kukly... Jiné než film, ale vynikající.

Nevím, zda jsem jen nedával dobrý pozor, ale mám pocit, že oproti filmu, zde chybí: "Dáš si rakvičku, nebo věneček?"
Vzpomenu si na to, kdykoli vidím nějaký z těchto cukrářských výrobků.

Cortegos

Unikátní dílo. Zvláštně tíživé a depresivní. Chápu, že někomu nemusí sedět, jelikož autorův styl je dosti specifický. I když je patrné, k jaké interpretaci příběh směřuje, v mém případě je vše přehlušeno zvláštní atmosférou knihy.

danka0902

Knihu sem měla v povinné četbě na střední škole. Jinak bych se k ní asi nikdy nedostala. Musím říct, že se mi dost líbila. Teď když nad tim přemýšlím trochu jinak, nechápu, co mě tak fascinovalo. Znovu bych si ji už nepřečetla. Ani filmové zpracování mě neláká.

ChrisBlack

(+ SPOILER) I přesto, že kniha byla nenáročně napsána, na mě už od začátku působila nudně. Nečekala jsem sice žádný akční děj, ale i tak jsem byla spíše zklamána. Kdybych si ji nevybrala k maturitě, asi bych ji ani nedočetla. A to je to poměrně tenká knížečka.
Nicméně, po psychické stránce je to celkem zátěž. Člověk se stane svědkem otřesné proměny. Ze začátku člověk pozoruje sice podivínského, možná lehce naivního a nenásilného může, který se díky šikovné manipulaci svého nacistického přítele stává vraždícím maniakem a udavačem, jež věří, že vše dělá pro dobro svých obětí. Což je opravdu otřesné. Já osobně si tuhle knihu už v životě znovu nepřečtu.

VAnna

Tak tohle nedoporučuji, vůbec mě to nebavilo. Musela jsem se nutit, abych to dočetla...