Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

(SPOILER) Od autora jsem četla jeho druhou detektivní sérii a konečně jsem se dostala i k téhle.

Tato kniha nás seznamuje s Erikou Fosterovou, která měla v poslední době extrémně těžké období. Zná svou vlastní mysl a vždy se drží svých zbraní, ale její názory jsou v rozporu s názory téměř všech dalších ve vyšetřování. Ze všech stran je na ni vyvíjen tlak a své bitvy si musí vybírat moudře.

Eričina intuice ji zavede do nebezpečných situací a pomoc přichází, když to nejméně čeká, a ze zdrojů, které by nečekala. Brzy zjistí, na koho přesně se může spolehnout. Eriku jsem si oblíbila a těším se na další knihu.

15.02.2024 4 z 5

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Líbila se mi aromantická a asexuální reprezentaci v tomto románu. Alice Oseman odvádí fantastickou práci, když ukazuje špinavou, ale krásnou cestu naší hlavní hrdinky Georgia od frustrace přes zmatek až po sebepřijetí, pokud jde o její identitu. Líbilo se mi číst o mnoha vrstvách, které zkomplikovaly její cestu k sebelásce, pokud jde o její identitu: o tlaku, který vyvíjejí média a společnost obecně, aby nás všechny donutila k romantickým a/nebo sexuálním vztahům, o způsobu, jakým se někteří z Georginých přátel snažili tlačit do romantických a/nebo fyzických vztahů s lidmi. Autroka zdůrazňuje, jak jako amatérská společnost oslavujeme romantické vztahy nade všechny ostatní formy vztahů.

24.02.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější.

Olive je doktorandkou, která se ve chvíli paniky ocitne uprostřed falešného randění s nikým jiným než s notoricky zamyšleným a nepřístupným doktorem Adamem Carlsenem. Olive a Adam si uvědomili, že mohou mít prospěch z pokračování ve falešném vztahu, a stanovili některá základní pravidla a konečné datum pro jejich falešný vztah, ale následuje série událostí, které Olive zanechají pocit, že pro doktora Carlsena může být víc než jen přítelkyně na oko...

14.11.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nora Seedová je mladá žena, která trpí depresemi. Její práce v hudebním obchodě skončila, zemřela jí kočka, její osobní vztahy s rodinou nejsou nejlepší a snaží se ukončit svůj život. Místo toho, aby její život skončil, skončí v Půlnoční knihovně, kde si vybere knihy, které ji zavedou do různých životů, paralelních životů, které možná žila. A pokud najde dobrý život, může zůstat.

Velice se mi kniha líbila. Dokáže člověka nechat s otevřenou myslí a zjistit, co je v životě důležité a co ne.

01.10.2022 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Četla jsem to v originále a musím říct, že se tahle kniha řadí mezi mých top 10 knih tohoto roku. Ten příběh byl tak roztomilý. Miluji téma předstíraný vztah a nepřátele k milencům. Moc jsem si tu knihu užila.

05.12.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Lowen má zakončit úspěšnou sérii po spisovatelce Verity, která je v kómatu. Ale Lowen najde i něco, co neměla a od téhle chvíle, to začne být zajímavé a nevyzpytatelné.
Knihu jsem dočetla a jediné, co jsem dokázala bylo sedět a vstřebat knihu, protože nemůžu uvěřit, jestli je to všechno pravda nebo lež.
Velice povedený thriller.

08.06.2021 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Napínavé čtení. Temné, ale krásně napsané. Celá lokace příběhu se mi jasně objevila v mysli, autorka odvedl fantastickou práci při nastavování scény. Kniha začíná v létě, kdy jsou světlé noci a dlouhé dny. Den a noc je těžké udržet odděleně. Muž tráví tyto letní noci jízdou po Stříbrné cestě a hledá svou dávno ztracenou dceru.
Dívka, která se sem nedávno přestěhovala, se zamiluje do chlapce, který jí může nabídnout bezpečí a jistotu.

Jak kniha postupuje, přecházíme do zimy. Všechno se stává temnějším, fyzicky i metaforicky. V tu chvíli mě to úplně vtáhlo a zajímalo mě, jak se to všechno bude vyvíjet.

23.04.2023 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tohle byla skvělá kniha.

Tento příběh má vše, co od knihy očekáváte; úžasný příběh, skvělé postavy, je to akční, rychlé, bez jediné stopy fádnosti, vláčnosti nebo nudy. Bylo tam několik velmi intenzivních momentů a ke konci jsem se cítila velmi emotivně. Když ve vás příběh vyvolává takový pocit, víte, že to stojí za to.

24.02.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Alex je syn prezidentky Ameriky a musí jen na královskou svatbu, kde se potká se svým nepřítelem Henrym, který je členem královské rodiny.

Tohle bylo super roztomilé čtení, a nesmírně mě bavila. Romantika je rozhodně hlavní zápletkou tohoto příběhu a opravdu se mi líbila, ale nebyla to jediná dobrá věc na tomto příběhu. Prezidentské klání bylo super zajímavé a nahlédnout do zákulisí (i když to může být fiktivní) života v Bílém domě a Buckinghamském paláci bylo velmi příjemné.

Knihu jsem viděla na všelijakých mediálních platformách a bála jsem se, že knih zklame moje očekávání. Ale nestalo se.

09.08.2022 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Na maturitní četbu skvělé. Postavy jsou dobře vykreslené a člověk se v tom ději nijak neztratí.

Ze začátku jsem si myslela, že Valér a Mariana budou spolu víc a oni zjistili až na konci, že jsou příbuzní, byla jsem z toho trochu zmatená, proto dávám o hvězdičku míň. Ale jinak skvělá kniha a určitě doporučuji.

15.03.2022 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha mi ležela na poličce od té doby, co jsem si ji koupila a upřímně nevím, čeho jsem se bála. Možná mě zarazily témata, které se v knize objevují.

Colleen mě, jako vždy vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Postavy byly krásně popsané a celkově jejich vztah byl pohádkový až nakonec nebyl. Quinn měla sen, že bude matkou a bude mít děti, ale osud ji to nedopřál a dlouholetý vztah s Grahamem se rozpadá. Autorka popsala problémy, kterými se určitě zaobírá mnoha párů.

Knihu doporučuji. I pár slz mi u ní ukáplo.

(Nechci srovnávat její ostatní knihy, ale tohle byla pro mě asi nejslabší kniha od ní, ale i tak jsem si ji moc užila a už se těším až si přečtu její nově vydanou knihu.)

07.02.2022 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Každý zná film a proto jsem se rozhodla si tuhle knihu vybrat i k maturitní četbě. Jen k tomu chybí ty písničky a bylo by to už skoro jako film :)

31.10.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Znovu jsem se cítila, jako by mi bylo znovu 12 a jediné, co jsem si přála bylo to, aby jsem chodila s upírem. Ne, ale teď vážně. Kniha byla super a musím říct, že se mi to z Edwardova pohledu líbilo ještě víc než z Bellyného.
Doufám, že autorka napíše i zbylé knihy z jeho pohledu, protože by mě to fakt zajímalo.

08.07.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Krásná knížka. Několikrát jsem během čtení měla slzy v očích či mi běhal mráz po zádech, ale taky musím říct, že jsem se několikrát nahlas zasmála. Ten vztah mezi Riverem a Carrie byl úžasný. Pomalu si budovali vztah a důvěru. To jejich handrkovaní mě bavilo. A epilog neměl chybu.
Jsem ráda, že autorka psala přímo a nebylo tam moc omáčky. Opravdu jsem si čtení moc užila a vím, že jsem knihu nečetla naposledy.

26.02.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Skvělá kniha. Četla jsem hodně knih na toto téma, ale tohle je jedna z nejlepších. Doporučuji a určitě se pustím do příběhu Cilky.

13.04.2020

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Skvělé zakončení série! Rafe a Lia mají před sebou několik těžkých rozhodnutí, které určí osudy jejich království. Moc se mi to líbilo. Někteří co znám a knížku četli shipovali Liu a Kadena, ale to nebyl můj případ. Od prvních stránek jsem chtěla Rafa a Liu spolu. I když tam měli mnoho překážek dokážou to. Určitě doporučuji celou tuhle sérii přečíst! :)

27.11.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Že začátku to bylo Wow, ale časem to začalo opadat. Přišlo mi, že spisovatel přepálil start a u konce byli nepravděpodobné skutečnosti. Což je veliká škoda, protože z toho mohlo být něco lepšího. Takže to hodnotím jako lepší průměr.

07.08.2019 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Nečekané a napínavé a to tak,že jsem knihu nemohla vůbec odložit. Určitě skvělá detektivka,která stojí za přečtení.

06.03.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tohle byla bomba! Nejdřív jsem se bála,protože je to česká spisovatelka,ale překvapila mě. Svět je velice dobře vymyšlený a Ilan jsem si hrozně moc oblíbila. Určitě doporučuji.

22.12.2018 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Nechápu jak to Colleen dělá,ale pokaždé nemám na knížku slov a na konci jsem se neubránila slzám. Tohle bylo perfektní. Will a Lake se do sebe rychle zamilovali,ale hned to začalo být těžší. Děj rychle plynul. krásné básně a Eddie jsem si úplně zamilovala

17.11.2018 3 z 5