Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

První 2/3 knihy byli hodně napínavé a děsivé. Ta 3/3 byla příjemné čtení s trochou napjetí. Rozhodně se chistám na 2. díl.

04.03.2021 5 z 5

Dostala jsem chuť na moderní poezii. Nikdy jsem ji nečetla, takže jsem pořádně nevěděla co čekat. To co se mi dostalo do rukou popisuje, jak autorka měla těžký život a jakou cestu musela ujít. To celé popisuje s lehkostí, díky které se to četlo skoro samo.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Stejně dobrý možná i lepší než Stmívání. Vůbec mi nevadilo, že je to tak tlustá kniha. Konečně jsme se dočkali věcí, které v jiných romantický knížkách nejsou a můžem v to jenom doufat. Překvapilo mě, že ten konec je jiný než ve filmu a možná i lepší.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Vadil mi tam ten milostný trojúhelník, ale zase to vylepšil ten napínavý konec. Tento díl byl lepší než druhý, ale horší než první.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Kniha mě bavila, ale Stmívání bylo asi lepší. Chyběl mi tam Edward. Ale Jacob tam byl mnohem lepší než ve filmu.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Byla jsem překvapená, jak rychle to ubíhalo. Vzhledem k tomu, že jsem film už viděla tolikrát, že ho znám skoro nazpamě. Ta kniha byla lepší, vtipnější a romantičtější. Super, měla jsem ji přečtenou fakt rychle na to, že to není žádná tenoučká knížka.

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Na knihu jsem narazila náhodou, když jsem se procházela v knihkupectví. Zaujala mě originální anotace a nesklamala mě. Opravdu to bylo originální. Nechápu, jak někoho napadne napsat knihu o vraždícím genu. Chvíli mi trvalo, než jsem si hlavní hrdinku oblíbila, ale potom mi sedla. Ostatní hrdiny jsem si oblíbila skoro okamžitě. Mám v plánu přečíst 2. díl.

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

O knize jsem už nějakou dobu věděla, ale nějak jsem ji přehlížela. Až mě jedna recenze nadchla, tak že jsem zašla do knihovny a půjčila jsem si ji. Kniha mě mile překvapila. K Tesse jsem během knížky musela najít cestu, ale Erica jsem si oblíbila okamžitě. Hrozně mě bavil jeho sarkasmus a smysl pro humor. Ten konec jsem vůbec nečekala a hned jsem se musela pustit do dalšího dílu.

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Do tohohle jsem se musela pustit hned po dočtení prvního dílu. Ten byl dokonalý, ale tento díl byl ještě lepší. Erica jsem měla ještě radši a do Tessy jsem se už lépe vcítila. K tomu to ještě bylo mnohem zamotanější než předchozí díl. Konec jsem vůbec nečekala a rozhodně se dá v příběhu najít spoustu věcí, nad kterými by se lidé měli zamyslet.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Ze začátku to byla celkem nuda a nic moc se tam nedělo. Ale posledních asi 110 stran to celé vylepšilo. Pořád se tam něco dělo a z příběhu konečně bylo cítit napětí. Samotný svět se mi líbil a obdivuji, jak autorka zvládla do příběhu zahrnout události, které se opravdu staly a dokázala tomu dát ještě nadpřirozený nádech. Líbilo se mi to přátelství, které se budovalo během celého příběhu, ale uvědomila jsem si ho pořádně až na konci.

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Ze začátku jsem si myslela, že je to průhledný příběh u kterého víte jak skončí. Jenomže někde v polovině se stal zvrat. Od té chvíle, když si už myslíte, že jste přišli na to jak to dopadne, zase se stane něco nečekaného. A takhle je to pořát dokola. Líbilo se mi, jak se tam střídaly pohledy hodně lidí. Jen mě trochu zklamal ten konec.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Nečekala jsem, že mě někdy bude bavit příběh, kde mi jsou nesympatické postavy. Jedinou postavu, kterou jsem si oblíbila, byla mladší Katka. Celý příběh se odehrává v ponurém duchu. Je o nenávisti, pomstě a hlavně lásce, tak silné, že ničí všechny lidi kolem sebe. Velice mě překvapila forma vyprávění, ale brzy jsem si zvykla a dokonce se mi zalíbila.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Ne, prostě ne. Nebavilo mě to a hrozně jsem se u toho nudila. O princezně, která se zachránila sama bylo o mnohem lepší. Nevím, co na tom všichni vidí. Věřím, že existují mnohem lepší poezie.

04.03.2021 2 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Ze začátku se to táhlo. Člověk musí mít trpělivost na ty psychologické řěči, ale postupně se to lepšilo. A z konce mi málem vybuchla hlava! Musela jsem přestat číst a pořádně si to projít a zrekapitulovat. Tak ohromující byl.

Lily a zářiví draci Lily a zářiví draci Holly Webb

Vůbec mě ta kniha nebavila. Četla jsem jí na etapy. Naprosto zbytečné a stráta času. Jedna z nejhorších knih, které jsem kdy četla.

04.03.2021 1 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Nebylo to nic nápaditého, ale bylo to hlavně čtivé. Hlavní hrdiny si zamilujete. Děj vás moc nepřekvapí. Bylo to jako mix Divergence, Hunger Games a 1984. Poslední třetina sice byla originálnější, ale nebyl tam žádný wow efekt.

Kulti Kulti Mariana Zapata

Prostě dokonalá kniha, krásná obálka a ještě lepší děj. Bylo to krásné, sladké, vtipné a úžasné. Na to, že nemám ráda fotbal, tak mě hrozně rychle vtáhla do děje. Strašně moc doporučuji každé holce, protože tento příběh zahřeje u srdce.
Hlavní hrdinka nebyla žádná chudinka a dokázala se o sebe postarat. Hlavní hrdina nebyl dokonalý. Zato tato kniha dokonalá byla! Když jsem ji dočetla musela jsem na ni pořát myslet.
Kulti kadí, kadí, kadí. Tuto hlášku asi z hlavy nikdy nedostanu. Do Kultiho (jak do knihy, tak do Reinera) jsem se zamilovala. Přezdívky a slovní přestřelky mezi Sal a Kultim jsem zbožňovala (a to je slabé slovo).
Celý příběh se vyvíjel pěkně pomalu, nečekejte, že po sobě hned ,,skočí" (ale nebojte i toho se dočkáte). Knihu jsem si půjčila z knihovny a lituji toho, musím si ji hned pořídit domů!!!

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Dokonalá kniha! Několik pohledů je naprosto dokonalý nápad. Celou dobu jsem zvažovala kdo to udělal. Vůbec jsem ten konec nečekala.

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Trochu mě to zklamalo, asi to bylo moc vysokým očekáváním. Děj mě moc nezaujal, ale o to byli lepší hlavní hrdinové a jejich romantická linka. Lou jsem si sice neoblíbila hned od začátku, ale postupně se to zlepšovalo. Líbil se mi hlavně ten její sarkasmus. Reida jsem si oblíbila skoro okamžitě. Bylo super ho pozorovat při postupném měnění charakteru k lepšímu během příběhu. A taky musím pochválit, jak autorka dokázala vymyslet tak originální kouzlení.

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Tohle byl asi zatím nejlepší díl, nebo alespoň stejně dobrý jako ten první. Líbilo se mi, jak se tam rozvíjely i vztahy jejich přátel. A taky se mi líbilo, jak se tam začínají řešit vážnější témata.