Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Šampion Šampion Marie Lu

To bylo mnohem lepší než předchozí díl. Bylo to čtivé a hrozně rychle to utíkalo. Hodně se tady řešila politika, která mi většinou v knihách vadí, ale tady se mi líbila. Taky to bylo celé nabité akcí, takže jsem se většinu času nenudila. Pět hvězdiček jsem dala hlavně za ten konec.

07.03.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Krásná a vtipná kniha na odreagování. Přečetla jsem ji během jedné hodiny. A vážně se v ní najde každý knihomol!

04.03.2021 5 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Ze začátku se to fakt vleklo, od poloviny to bylo lepší a poslední třetina byla fakt dobrá a napínavá. Ale zase ta první třetina byla fakt vtipná. Vůbec jsem nečekala, to co jsem se dozvěděla na poslední straně.

04.03.2021 2 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

To bylo fakt dobrý a vtipný! Nebylo to až tak děsivý, ale rozhodně to bylo napínavý. Trochu mi to připomínalo seriál Riverdale. Sice jsem motiv odhadla někde v půlce, tak na vraha jsem vůbec nepřišla. Někdy tam byly trochu úchylný hlášky, ale právě u těch jsem dostávala záchvaty smíchu.

Navěky Navěky J. M. Darhower

To bylo skvělý! Romantická linka úžasná a vtip tam taky nechyběl. Při tolika rozhovorech a situacích jsem se tolik nasmála. Ale i přesto kolik tam je vtipu, tak je celá situace a příběh smutný, řeší se tam věci, o kterých by se mělo vědět a něco s nimi dělat.

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Zase skvělá vtipná romantika! Autorka dokázala, že hravě zvládá napsat i sympatické mužské hlavní hrdiny. A žasnu nad tím, jak dokáže postavy napsat tak skutečně a lidsky. Oproti Kultimu se mi to zdálo trochu uspěchané, ale to vůbec nevadilo.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

První kniha od Karla Čapka. Nemusím moc klasiku, ale tady jsem se nemusela čeho bát. Úplňe to předběhlo svoji dobu. Četlo se to hrozně rychle, přečetla jsem to za pár hodin.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Byla to moje první kniha od Jane Austenové a překvapila mě svou čtivostí. Stránky překvapivě mizely pod rukama. Do Elizabeth jsem se dokázala snadno vžít, přestože žije v jiné době a řeší úplně jiné problémy. A pana Darcyho jsem si oblíbila hned na začátku. I Jane jsem si překvapivě rychle oblíbila. Líbilo se mi, že se tam řešilo i něco jiného než jedna romantická linka. Rozhodně si Pýchu a předsudek ještě někdy přečtu i další knihy od Jane Austenové.

Šťastne až naveky Šťastne až naveky Kiera Cass

Byl to krásný návrat do tohoto světa. Vážně mi to některé části doplnilo. Líbila se mi část z pohledu Maxona a Marlee. Zajímavý byl pohled Celesty a hrozně dojemné bylo to Druhé výročí. Zkrátka to bylo zase celé dokonalé!

Koruna Koruna Kiera Cass

Hlavní hrdinka už nebyla tak hrozná jak v předchozím díle. Dokonce jsem ji v některých chvílích rozuměla. Sice ten konec nebyl takový, jáký jsem celou dobu chtěla, ale byl i tak moc dobrý. Líbilo se mi, jak vidíme, že se America s Maxonem mají pořád hrozně rádi a mají šťastné manželství.

Dcera Dcera Kiera Cass

Hlavní hrdinka byla ze začátku hrozně nafoukaná a panovačná, ale postupem knihy se to zlepšovalo. Skoro okamžitě jsem si našla mezi soutěžícími favorita a celou dobu jsem byla napjatá, aby jim jiný soutěžící nezkřížil cestu. Sice tento díl nebyl tak dobrý jako první trilogie, ale byl to příjemný návrat do tohoto světa.

Prvá Prvá Kiera Cass

To bylo tak dokonalý! Lepší než oba předchozí díly dohromady. Bylo to krásný, někdy smutný, ale hlavně dojemný. Nikdy jsem nevěřila, že si tak moc oblíbím Celestu.

Elita Elita Kiera Cass

Byla to krásná, zamilovaná, ale i smutná knížka. Dokonce i slza ukápla (a to se nestává často). Maxona zbožňuji čím dál víc.

Selekce Selekce Kiera Cass

Přestože všichni tuto knihu chválí, neměla jsem vysoká očekávání. Jsem nesmírně příjemně překvapená! I když mě překvapil ten otevřený konec, musím dát za pravdu většině fanouškům a přiznat, že Maxon je naprosto dokonalý.

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Dostala jsem něco jiného, než jsem čekala, ale mnohem lepšího. Je to dost hluboký příběh. Je taky drsný, nejen násilím ale i celým dějem. Začátek mi v něčem připomínal Naslouchače, ale potom se to rozjede to úplně jiného originálního příběhu.

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Mělo to sice trochu pomalejší rozjezd, ale potom to bylo úžasný a užila jsem si to do úplnýho konce. Miluju ty postavy a jejich charaktery (hlavně Kaze). Ale co ten otevřený konec?! Potřebuju druhý díl!!!

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tohle bylo lepší než Šest vran a tady jsem si ještě víc oblíbila Kaze! Mnohokrát jsem se do knihy dívala s otevřenou pusou a ptala se: Jak? Jak to mohla tak dokonale napsat? Taky se mi hrozně líbil konec. Těch pár posledních stran mě zahřálo u srdce.

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

To je prostě dokonalá kniha. Bylo to tak sladké. Se Simonem jsem v mnoha věcech soucítila, při strachu, smutku i radosti.

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Vůbec mi nevadilo, že jsem knihu nečetla o Vánocích. Ze začátku to byla trochu nuda, ale po 100. stránce se to rozjelo. Někde od půlky jsem doufala v jeden možný konec, ale ono to dopadlo jinak, mnohem lépe! Příběh vás chytne za srdce.

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Po druhé to snad bylo ještě lepší! Do Stelly a Willa jsem se zamilovala skoro okamžitě. Samotný příběh byl smutný, krásný a dojemný. V druhé polovině jsem měla skoro celou dobu slzy na krajíčku.