Statečná srdce

Historický román z pera oblíbené spisovatelky Ariany Franklinové a její nadané dcery Samanthy Normanové je opravdu mistrovským dílem. Statečná srdce nabízejí tu správnou směsici dobrodružství a intrik, tajemství a zločinu. Osudy hlavních aktérek, dvou statečných mladých žen, jsou nerozlučně spjaty s Anglií 12. století a pustošivou občanskou válkou. Píše se rok 1141. Král Štěpán válčí o korunu se svou sestřenicí císařovnou Matyldou. V tak nebezpečném světě ani jedenáctiletá Emma, dcera rolníka z bažin, nemůže být v bezpečí. Zvrácený mnich ji unese z rodné vsi a zanechá ji opuštěnou napospas smrti... Malá, ale strategicky důležitá pevnost Kenniford patří šestnáctileté Maud. Tato temperamentní a nebojácná hradní paní se postaví tváří v tvář osudu a vražednému hněvu krále Štěpána, když na svém sídle poskytne ochranu císařovně. Nadchází dlouhá, krutá zima. Kenniford se stává centrem dění a všechny nitky se sbíhají právě sem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241930/big_statecna-srdce-GMN-241930.jpg 495
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Jota

Winter Siege, 2014

Kniha Statečná srdce

Ulala

Poutavě napsaný příběh. Vyprávění opata citlivě spojovalo celý děj a k tomu kousek historie - to vše dodává knize na "přitažlivosti". Tomu kdo má rád historické příběhy, vřele doporučuji.

jpatr
15.08.2021

Hodně moc mne tato kniha překvapila. Jen díky tomu mám problém, budu si muset koupit od autorek nějaké další.

Ivet_V
04.03.2021

Ze začátku se to fakt vleklo, od poloviny to bylo lepší a poslední třetina byla fakt dobrá a napínavá. Ale zase ta první třetina byla fakt vtipná. Vůbec jsem nečekala, to co jsem se dozvěděla na poslední straně.

Nočnípták
28.07.2020

Moje první kniha od této autorky (autorek). Moc pěkný příběh, odehrávající se na pozadí skutečných historických událostí. Mám ráda historií a anglickou zvlášť. A ten konec se mi líbil, vždyť nemůže přece všechno končit jako v červené knihovně.
Hodně čtenářů tady píše, že další autorčiny romány jsou ještě lepší než tento. Tak se už na ně těším.

Turante
20.05.2020

Úžasný historický příběh, který popisuje hodně drsný život v Anglii.

Sany87
12.02.2020

Moc hezké...

KnihomolkaOli
27.01.2020

Číst historické knihy mě baví. Takové příběhy se mi do tištěné podoby hodí víc než ty z moderní doby a každé otočení stránky na mě působí zvláštním kouzlem. Konkrétně tento příběh mě bavil, více hlavních postav dovoluje vybrat si tu svojí oblíbenou a těšit se na kapitoly, ve kterých se objevuje. V celku moc povedená kniha, která dokáže vtáhnout do děje.

Aaaannnn
27.10.2019

Nebyla jsem si moc jistá jestli se do toho pouštět, jelikož historie nepatří k mým oblíbeným zanrum, ale nakonec jsem nadšena. Nádherný příběh plný statečných srdci a smutnych i radostnych chvilek. Pět hvězdiček jasnych.