Statečná srdce

Historický román z pera oblíbené spisovatelky Ariany Franklinové a její nadané dcery Samanthy Normanové je opravdu mistrovským dílem. Statečná srdce nabízejí tu správnou směsici dobrodružství a intrik, tajemství a zločinu. Osudy hlavních aktérek, dvou statečných mladých žen, jsou nerozlučně spjaty s Anglií 12. století a pustošivou občanskou válkou. Píše se rok 1141. Král Štěpán válčí o korunu se svou sestřenicí císařovnou Matyldou. V tak nebezpečném světě ani jedenáctiletá Emma, dcera rolníka z bažin, nemůže být v bezpečí. Zvrácený mnich ji unese z rodné vsi a zanechá ji opuštěnou napospas smrti... Malá, ale strategicky důležitá pevnost Kenniford patří šestnáctileté Maud. Tato temperamentní a nebojácná hradní paní se postaví tváří v tvář osudu a vražednému hněvu krále Štěpána, když na svém sídle poskytne ochranu císařovně. Nadchází dlouhá, krutá zima. Kenniford se stává centrem dění a všechny nitky se sbíhají právě sem......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/241930/statecna-srdce-GMN-241930.jpg 3.977
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Jota

Winter Siege, 2014

Kniha Statečná srdce

Aaaannnn

Nebyla jsem si moc jistá jestli se do toho pouštět, jelikož historie nepatří k mým oblíbeným zanrum, ale nakonec jsem nadšena. Nádherný příběh plný statečných srdci a smutnych i radostnych chvilek. Pět hvězdiček jasnych.

eva5377

Na začátku mě nijak zvlášť nezaujala, ale později jsem se vžila do děje natolik, že jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Má sice velice smutný konec, ale stejně se dostala do mé top5ky????

Sarah01

Pěkná historická skoro romance na pozadí historických událostí. Zatím můj první román z doby války mezi Štěpánem a Matyldou, velice krutá doba.

Boby17

Knížka se mi líbila, měla spád a byla napínavá až do konce. Üplný závěr byl trochu více romantický, ale nevadí, nemusí se všichni pořád vraždit. Chvílemi byla atmosféra vykreslena tak barvitě, že jsem popisovaný děj i "slyšel". Dávám všechny hvězdy a těším se na další setkání s knížkou Samanthy Normanové.

zuzka894

Skvělá kniha. Chytla mě už od začátku, správná dávka napětí co Vás nenechá vydechnout. Z mnicha Tahcmara se mi zvedá žaludek ještě teď.

pegasek

Naprosto uzasna kniha-jen zaver byl trochu smutny

Ctenar1202

Kniha se mi moc líbila. Jsem ráda, že neprobíhal žádný velký romantický příběh. A moc si přeji, aby Samantha Normanová pokračovala v podobném psaní.

V knize se čtenář dozví něco o historii, ale nenásilnou formou. Žádné složitosti, hezky to celé zapadá do děje.

Úplný konec byl fakt velice hezky, citlivě popsaný až mi bylo líto, že kniha končí.

efka.saf
27.01.2018

SPOILER!!!

Velmi příjemná a oddechová četba od mé oblíbené autorky. Ačkoliv kvalitě a čtivosti se tetralogii s "Adélkou" rovnat nemůže, i tak to není rozhodně žádná ztráta času. Pro mě bylo jednoznačně nejzajímavější hrabat se v historickém období této prastaré a slavné války krále Štěpána proti císařovně Matyldě. Vylíčení událostí na mě působilo velmi věrohodně a upřímně, zase jsem si uvědomila, že doba, ve které žijeme, je i přes všechny svoje zápory rovna životu prasete v žitě. Všechny hlavní postavy byly vylíčeny tak, že mi byly sympatické a fandila jsem jim, především Pendě a Gwilovi. Konec byl podle mého takový... akorát :). Došlo jak ke zradě a ztrátám na životech u lidí, kterým jsem tajně přála dlouhý a spokojený život, tak ke svatbě a spokojenému životu. Velmi se mi líbilo i kurzívou psané vyprávění starého opata, které hlavní linii příběhu pěkně doplňovalo. Ideálně bych dala 4 a půl *, ale protože to nejde, 4* jsou optimální.

rytíři historické romány 12. století Anglie

Autoři knihy