Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Tanec života Tanec života Helena Koudelková-Eser

Tuto knihu jsem dostala od ZUŠ jako absolventský dárek. Neměla jsem od ní vysoká očekávání, ale mile mě překvapila. Autorka ukázala, že žádný život není procházka růžovým sadem a to celé popsala s nesmírným humorem. Taky se mi hrozně líbilo, že nepopsala jen svůj život, ale nakoukli jsem do zákulisí jiných známých osobností, se kterými se během života seznámila.

11.07.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Autorka opět nezklamala. Sice chvíli trvalo, než se to rozjelo, ale bylo to naprosto dokonalý. Prostředí krasobruslení bylo skvělé a hrozně jsem si ho užila. Jasmine byla dobrá a silná hlavní hrdinka. Zbožňovala jsem ji i celou její rodinu. Ivan byl taky skvělí, i když trochu zahalený do tajemna, jak si chránil svoje soukromí. Milovala jsem jejich společné hádky a hašteření, u který jsem se nejednou smála nahlas. Ostatní postavy byly taky vtipné a hrozně super. Určitě si knížku ještě někdy přečtu.

02.07.2021 5 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Přišlo mi to hrozně zdlouhavé a četlo se mi to hrozně blbě, možná i protože jsem to četla ve slovenštině. Prostředek z pohledu Hrdina bylo fakt za trest. Nemohla jsem se v dějí vůbec posunout a způsobilo mi to čtecí krizi. Na druhou stranu se mi líbily pohledy vedlejších postav na začátku a na konci. Když to vezmu celkově, tak jsme se skoro nic nového nedozvěděli a celý díl byl zbytečný a nemusel vůbec být.

25.06.2021 2 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Tohle bylo stejně dobré, ne-li lepší, jako Navždycky. Tady mi mnohem víc sedla hlavní hrdinka. Pravda, občas se chovala jako rozmazlený spratek, ale většinou jsem se s ní stotožňovala. Sice nemám Elfa a Luciho (ten byl nejhíc ), ale taky dvě stránky které se spolu hádají. Ava byla zábavná, šílená a plná fantazie. Taky Chris Carter byl skvělý. Sice u sametného děje je asi nulová šance, že se to někdy stane, ale na odpočinek dobrý.

20.06.2021 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba. Na sérii Harryho Holea jsem se chystala už dlouho a chtěla jsem značít od začátku. Ze všech stran jsem slýchala, že je tam až moc postav, ale to mi nepřišlo jako hlavní problém. Bylo to hrozně zdlouhavě napsané a byly tam dlouhé zbytečné odstavce o australské kultuře. Na druhou stranu tam bylo něco podrobně popsané a říkali jste si proč, ale na koci se ukázalo že je to důležité pro děj.

20.06.2021 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Hledala jsem něco milého a jednoduchého, a přesně to se mi dostalo. Byla to taková oddechová jednohubka, avšak to bylo místy tak bizarní, že jsem měla záchvaty smíchu. Mia se chovala hrozně nelogicky a Trevis byl jako postava nic moc, takže to celé zachraňoval Liam s Avou. Ale vzhledem k tomu, že jsem neměla vysoká očekávání, se mi to líbilo.

15.06.2021 3 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Tento díl se mi z celé trilogie líbil nejvíc, nechápu proč z ní má nejnižší hodnocení. Líbilo se mi, jak se tam odehrávaly dvě dějové linky. První, se dvěma novými hrdiny a druhá, pokračování předešlých linek, takže se podrobně setkáme se starými hrdiny. Taky je skvělé to vyvrcholení celé trilogie, kde se to konečně uzavře a nenechá nás to s dalšími otázkami, jak to bylo v předešlých dílech.

26.05.2021 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Líbilo se mi to víc než Illuminae. Postavy mi víc sedly a děj se mi taky přišel zajímavější. Autoři si s námi zase hráli, že jste nevěděli co je pravda a co ne. Hanna a Nik jsou přesně ty postavy, které v knihách miluju. Zápletka útoku mi přišla mnohem zajímavější než umělá inteligence, jak to bylo v 1. Jde vidět, že autoři mají celý příběh skvěle promyšlený a vy postupně odhlakujete pravdu zároveň se soudem.

23.05.2021 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Četla jsem to už po druhé a jsem docela zklamaná. Poprvé se mi to líbilo mnohem víc. To ale nic nemění na skvělém grafickém spracování a čtivosti.

23.05.2021 4 z 5

Mortina a přízračný kamarád Mortina a přízračný kamarád Barbara Cantini

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Kdybych to četla jako malá, byla bych z toho úplně unešená. Ale i teď jsem v tom příběhu našla jisté kouzlo. Hrozně miloučká knížka.

Mortina a protivný bratranec Mortina a protivný bratranec Barbara Cantini

Mortina Mortina Barbara Cantini

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Bála jsem se, že se mi to bude číst špatně kvůli květnatému jazyku, ale naopak se mi to četlo dobře a plynule. Děj je smutný, děsivý, zahrnující válku, strach ale i lásku a naději. Jsem ráda, že jsem si to přečetla v této době, protože mi to ukázalo, že se můžu radovat z každé maličkosti.

29.04.2021 3 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Kniha je čtivá, příběh a postavy jsou dobré, ale dlouho mi trvalo se začíst. Samotný příběh ze rozjel až někde v půlce. Líbilo se mi, jaký měly dvojčata vzah. Takový normální kamarádký, ne nerozlučný ani nepřátelský jak většinou v knihách bývá. Mám ráda Ellery, díky jejímu analytickému myšlení. Závěr nebyl tak ohromující a originální, jako v jiných autorčiných knížkách. Zato byl zvrácený a vůbec jsem ho neodhadla.

22.04.2021 3 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Když jsem to začala číst přišly mi hlavní postavy nesympatické, kromě Maeve. Postupně jak postavy poznáváme, zjišťujeme, že jsou lepší, než se zdály. Přišly mi taky originálnější s porovnáním jiných knih. Luis se mi tady líbil víc, měl tady mnohem více prostoru než v 1. Kniha je míň čtivá oproti předchozímu dílu, ale děj je tady zábavnější a komplikovanější i když místy přitažený za vlasy.

11.04.2021 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Četla jsem to už po druhé, takže pro mě rozuzlení nebylo žádné překvapení. Přesto se našly detaily, které jsem si nepamatovala. Postavy nebyly ploché a postupně se vyvíjeli. Na začátku jsem si oblíbila Bronwyn a Natea a postupně i ostatní. Bylo hezké pozorovat, jak mezi partičkou lidí, kteří se skoro neznají, vzniká zvláštní pouto. Tato kniha patří mezi ty lepší YA knihy.

03.04.2021 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Neměla jsem od toho moc velká očekávání. Možná proto mě to překvapilo svojí čtivostí. Mělo to krátké kapitoly, což je také velké plus. Mělo to ale moc vedlejších postav, takže jsem se v tom dost částo strácela. Ani hlavní hrdinové nebyli nic moc a nenašla jsem si k nim nějaký vztah. Ale musím uznat, že díky množství postav, to do sebe děsivě zapadalo a přidalo pocit celistvosti.

23.03.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tato kniha mě zaujala hlavně prostředím, kde se odehrává. Celé to bylo hroně vtipné a čtivé. Trochu mi tam vadila politika, ale na druhou stranu bez ní by to byl dost plochý příběh. Velké množství intimních scén mi až tak moc nevadil, to asi díky tomu, že jsem byla předem varovaná. Alex byl dobrý hlavní hrdina. Byl roztomile arogantní takovým způsobem, ktrým umí být jenom knižní postavy. Henryho jsem si taky brzy oblíbila. Jejich partičku jsem si hrozně zamilovala a přirostla mi k srdci.

18.03.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Tak tady mě Lou zase hrozně štvala, i když za to vlastně nemohla. Reid to celé zachraňoval. Děj nebyl tak poutavý a zábavný jako v minulém díle, celý se odehrával v ponurém duchu. Konec, který to celé zlepšil, byl mnohem lepší než v minulém díle.

14.03.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Po druhé to bylo mnohem lepší. Bavilo mě to. Hlavní hrdinové a jejich romantická linka byli skvělí. Lou jsem si neoblíbila hned od začátku, ale postupně se mi začala zamlouvat. Líbil se mi hlavně ten její sarkasmus. Reida jsem si oblíbila skoro okamžitě. Bylo super pozorovat, jak se mu měnil charakter k lepšímu během příběhu. A taky musím pochválit, jak autorka dokázala vymyslet tak originální kouzlení.

10.03.2021 4 z 5