Dva tajemství neudrží

Pro fanoušky Ostrých předmětů nebo seriálu Riverdale. Městečko Echo Ridge. Ellery tam nikdy nebyla, ale slyšela o tomhle místě dost na to, aby se mu pokud možno vyhnula. Její teta, která v něm vyrostla, v sedmnácti letech zmizela a nikdy ji nenašli. Před pěti lety tam zavraždili místní královnu plesu. A do tohohle města hrůzy se teď Ellery musí přestěhovat, k babičce, kterou skoro nezná... První problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Ellery ještě ani nenastoupila do školy a někdo už prohlásil letošní maturitní období za loveckou sezónu. Maturitní ples má být stejně nebezpečnou událostí, jako tomu bylo před pěti lety, kdy přišla jedna ze studentek o život. A aby vrah dokázal, že to myslí vážně, další místní děvče se ocitá na seznamu pohřešovaných... Je zřejmé, že tohle na první pohled malebné městečko skrývá temná tajemství. Ellery ví o tajemstvích své. Její matka je má, a stejně tak i její babička. A čím déle je Ellery v Echo Ridge, tím větší má jistotu, že každý v tomhle městě něco skrývá. Tajemství jsou ale nebezpečná záležitost – málokdo si je dovede nechat pro sebe......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416413/big_dva-tajemstvi-neudrzi-gDj-416413.jpg 4178
Literatura světová, Thrillery, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Two Can Keep A Secret, 2019

Kniha Dva tajemství neudrží

terakera

Tuhle bombu jsem četla již před více než půl rokem takže si ji nepamatuji úplně přesně ale co k tomu jen můžu říci. Skvělé prostředí, nejen jeden tajuplný případ ale rovnou tři, dobré postavy, nečekané rozuzlení a dechberoucí poslední věta. Moc doporučuji.

SknihouVrukách
17.10.2021

Fu, s tej knihy som riadne sklamaná. Jeden z nás klame bol tiež sklamanie, ale Nechaj si to pre seba ešte väčšie.

Má začiatku som bola riadne zmätená zo všetkých postáv. Bolo tam strašne veľa mien a ja som vôbec nechápala všetkým tým rodinným vzťahom. Nepodarilo sa mi však 100-percentne zorientovať. Začiatok bol extrémne dlhý. Polovicu knihu sa vlastne nič nedialo, iba nejaké prípravy na zápletku a všetko sa rozbehlo až okolo strany 150. Postavy sa mi nejakým spôsobom bohužiaľ tiež nepodarilo obľúbiť. Prostredie však bolo zaujímavé a dávali mi to strašné spooky vibes. Keď sa to už konečne rozbehlo tak mne to bohužiaľ vôbec neprišlo strašidelné a ani napínavé. Vo väčšine času ma to bohužiaľ nudilo. Myslela som si, že vrah bude niekto koho nebudem čakať. Bohužiaľ, ja som mala na túto osobu typ od začiatku.

Strašné škoda, pretože si myslím, že kniha mala veľmi veľký potenciál. Kniha sa našťastie čítala rýchlo a ľahko. Ja som si bohužiaľ s touto autorkou nesadla, ale určite jej rada dám ešte šancu. Škoda, keďže som sa na knižku tešila. 2,5/5

Sixtinka144
12.10.2021

Od autorky jsem četla Jeden z nás lže, a byla jsem z ní nadšená. Příběh byl velice originální, autorka psala opravdu chytlavě a postavy byli dobře vykreslené. Druhý díl byl pro mě trošku zklamaním, protože už neměl tu jiskru, jako předchozí díl. Jinak ale kniha byla čtivá a rozhodně to nebyl žádný propadák. Do této knihy jsem se pouštěla s odstupem, protože podle recenzí je toto nejslabší autorky kniha, s tím teda už teď nesouhlasím. Hned na samém začátku knihy jsem se neskutečně začetla, zase jsem z příběhu cítila ty skvělé postavy, děj krásně plynul a dostával takovou temnou atmosféru. Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout, přečetla jsem ho za jeden den. Co se týče zápletky, odhadla jsem ji hned po první nápovědě, která se vyskytuje někde před polovinou knihy, takže konec pro mě nebyl překvapením, ale stejně jsem si ho užila. Vracení se zpátky v čase bylo třešničkou na dortu. Poslední věta knihy mě naopak překvapila dost, a možná by to chtělo ještě nějaké pokračování, kde by se vyřešil ještě poslední případ. Autorka prostě píše úžasně a opět jsem si moc ráda užila tu jiskru. Příběh určitě doporčuji.

Kekik
25.05.2021

Studentské prostředí. Vraždy. Šokující poslední věta.

I když již dávno nepatřím mezi studenty, ráda si přečtu příběhy, které se odehrávají v prostředí školy. Zpočátku se mi trochu pletla jména a jednotlivé vazby. Kdo je čí příbuzný, kdo s kým chodí či chodil.
Příběh je rozhodně zajímavý. Městečko Echo Ridge má temnou historii, která znovu ožívá. Ellery, Ezra, Malcolm a Mia se snaží zjistit, kdo stojí za vraždami mladých dívek.

Po odhalení vraha mě čekalo ještě jedno překvapení. A to je poslední věta. Za mě je to to nejlepší z celé knihy. Šokující odhalení.

Od autorky jsem ještě četla Jeden z nás lže a moc se těším na pokračování Jeden z nás je na řadě.

Karciina
12.05.2021

Na tuhle knížku mě nalákalo přirovnání k seriálu Riverdale, protože ten mám poměrně ráda. Ke knížce jako takové, mi to pak moc nesedlo, nejprve jsem byla zklamaná, konec ale překvapil, a hodnocení vytáhl.
Hlavní postavy, Ezru, Ellery a Malcoma, jsem si docela oblíbila, líbil se mi vztah dvojčat. Přesto byl začátek knihy trochu matoucí, míchání s minulostí, ale budiž. Uprostřed na mě přišla stagnace. Knížka mě přestala bavit, dokud jedna z postav bohužel neumřela. Pak se to skvělé rozjelo, a já si vůbec netipla, kdo je vrah. S tím jak kniha končí, bych brala klidně další díl.
Knížka se řadí mezi young adult thriller, ale není to nic drastického. Jsem ráda, že jsem objevila novou autorku, jsem zvědavá na její další knížky.

Navíc mám dvě oblíbené hlášky:
"Mám neodbytné tušení, že ty tři chodí o středách v růžové."
A druhou - "Teorii 'tvůj sourozenec je vrah' nemůžete na člověka jen tak vybalit."

Trigger warnings: šikana, smrt postavy, ohrožení dětí, manipulace, vrazda

Ivet_V
22.04.2021

Kniha je čtivá, příběh a postavy jsou dobré, ale dlouho mi trvalo se začíst. Samotný příběh ze rozjel až někde v půlce. Líbilo se mi, jaký měly dvojčata vzah. Takový normální kamarádký, ne nerozlučný ani nepřátelský jak většinou v knihách bývá. Mám ráda Ellery, díky jejímu analytickému myšlení. Závěr nebyl tak ohromující a originální, jako v jiných autorčiných knížkách. Zato byl zvrácený a vůbec jsem ho neodhadla.

badliar_id
22.04.2021

Tohle je můj úplně první thriller, takže jsem vůbec netušila co od toho čekat. Původně jsem si chtěla přečíst od autorky Jeden z nás lže, ale bohužel není nikde k sehnání, takže jsem šáhla po téhle knize.
Čekala jsem podle recenzí, že to bude nic moc, ale mě to překvapivě bavilo. Možná je to tím, že jsem žádný thriller ještě nečetla, takže nedokážu pořádně posoudit a vždycky můžu své hodnocení změnit, že jo :D ..
Postavy byly skvělý. Nejvíce mi sednul Malcolm a Ezra. Ellery byla taky fajn, ale občas mě štvala, jinak jsem proti ní nic neměla. A Mia byla taky skvělá!
Některé scény byly předvídatelné (hlavně jedna, kterou jsem hned prokoukla), ale jinak jsem nic netušila. Konec mě překvapil, ale popravdě jsem ho čekala trošku epičtější, než byl.. Jinak jsem byla celkem spokojená. Autorka píše skvěle (až na občasné zdlouhavé popisy) a hlavně čtivě, aspoň v mém případě.
Hvězdičky zatím měnit nebudu a uvidíme až přečtu další thriller. Ale zatím doporučuju. Pokud už máte za sebou spoustu thrillerů, tak na knize určitě chyby najdete, ale jinak nevidím žádný problém. Každopádně každý má jiný vkus.. :)

Áža707
22.02.2021

Po dlouhé době jsem se zasekla u recenze a pořádně nevěděla, co mám napsat. Šílenost, nebudu vám lhát a přitom nejde o to, že by kniha byla nezáživná, spíš naopak.

Tohle byl můj první thriller z kategorie YA a již po několika velmi dobrých klasických thillerech. Trochu jsem se bála, že kniha nebude mít správné napětí, ale to jsem se doopravdy spletla.
I přes počáteční zmatení, co se postav týče (ano musela jsem se občas vrátit, abych věděla o koho přesně jde), se děj rozjel velmi slibně. Pár stránek před koncem jsem si říkala, vždyť nic nevím, ale o to konečných pár stránek bylo zajímavějších.

Ellery i Erzu jsem si velmi oblíbila, hlavně Ellery jak ve všem vidí záhadu. V množství postav už pak ani nevíte, koho označit za pachatele. Sama jsem nevěděla do posledních stran o koho jde a jak se ukázalo, nebylo snadné k tomu dojít, jelikož plno věcí se odhaluje až v průběhu čtení.

Myslim, že děj skvělé gradoval a atmosféra byla skvělá. Akorát mě překvapilo, že by v takovém městečku bylo možné utajit nějaký vztah, takže by nepadlo podezření právě na danou postavu. Jo a poslední věta - OMG!!! Sice zde čtenáře mohou napadnou otázky, proč zrovna ona, co mezi nimi bylo apod. Tím pádem by se to dalo považovat za lehce nedotažené, ale podle mě je super, že i přes to vše má kniha své malé tajemství.

⭐ 3.5/5

Jeden z nás lže