Stačí jen chtít

od:


KoupitKoupit eknihu

Městem Nottawa se jako lavina šíří nový fenomén. Sociální síť s názvem NEED nabízí svým uživatelům vše, co chtějí mít. Chceš nový iPhone nebo lístky na koncert se vstupem do zákulisí? Výměnou za drobný úkol ti NEED tvé přání splní. Kaylee Dunhamová ví, co chce. Potřebuje získat novou ledvinu pro nemocného bratra. Nevěří, že by jí nějaká sociální síť mohla pomoci, ale rozhodne se, že to zkusí. Až po té, co zadá svůj požadavek, si uvědomuje, jak vysokou cenu bude muset zaplatit. Úkoly, které síť za splnění jednotlivých přání vyžaduje, totiž s přibývajícím počtem uživatelů nabírají na nebezpečnosti. Dokáže Kaylee odhalit, kdo NEED stvořil, a zastavit ho dřív, než zničí celé město? Dokonalý thriller od autorky bestsellerové série Univerzita Výjimečných....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331331/staci-jen-chtit-M9U-331331.jpg 4.1246

Orig. název:

Need (2015)

Žánr:
Thrillery, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (68)

Přidat komentář
MirijamFrankl
08. listopadu

Určitě čtivý thriller s napinavou zápletkou a realistickými postavami, který stojí za přečtení, ačkoliv jsem čekala trochu elegantnější konec.

stepka333
03. listopadu

Musím říct že autorka zase nezklamala! Knihu jsem přečetla za dva dny, a ani jsem si to neuvědomila. Tuhle knížku 100% doporučuju :D

NalinnMane
19. září

Kniha byla napsaná krásně! Děj se kapitolu po kapitole stupňoval až dospěl k úplnému vyvrcholení. No prostě naprostá paráda. A samozřejmě když se to všechno v druhé polovině knihy začalo dávat dohromady, absolutně jsem se nemohla odtrhnout. byla to pro mě první kniha tohoto žánru a myslím že budu rozhodně potřebovat další :D

haaabi
28. srpna

Zhltla jsem to stejně, jako jsem v pubertě hltala Stopy hrůzy. Připomínal mi je jak styl psaní, tak napínavé konce kapilot, které nutí číst dál a dál.

alena7008
31. července

Kniha se perfektně četla, ačkoliv už nečtu knihy pro mládež. Děj byl napínavý až do úplného konce a nejvíce se mi na knize líbila ta představa zneužití sociální sítě. Rozhodně všem doporučuji a to i starším čtenářům

Šmoulinka1980
30. července

Kniha je sice určena pro děti a mládež, ale mě velmi nalákala anotace a knihu jsem si půjčila, ač už jsem jiná věková kategorie :-). A rozhodně nelituji! Téma sociálních sítí a nebezpečí číhajících na internetu je v dnešní době více než aktuální. A v tomto příběhu je moc pěkně popsáno, jak internet dovede pomaličku, ale s jistotou lidmi (a to nejen v dětském věku) manipulovat, přitahovat je k sobě a měnit jejich běžné chování. Kniha se mi četla moc dobře, byla napínavá a konec jsem vůbec neodhadla. Jen musím vytknout, že na knihu pro děti a mládež tam opravdu bylo až moc mrtvých...

simviki
17. července

Možná kdybych předtím nečetla Erebos , tak by mě tohle uchvátilo, takhle mi to přišlo jen jako drsnější variace v ostřejších barvách na původní téma.. řekla bych , že napsané je to hodně dobře, stejně tak i závěr je víc vypointovaný, nicméně Erebos byla první a Ursula Poznanski zůstává moje srdcovka. Promiň Joelle...

Monačte
10. června

Nečekaně napínavá YA. Jistě, příběh je trochu přitažený za vlasy a jako film bych to nejspíš odsoudila jako béčkový horor, ale na papíře to nečekaně funguje. Hlavní hrdinka outsiderka, inteligentní motivy a nečekaný zloduch. Ja jsem nečekaně spokojená.

Knihomolkajá
30. dubna

Kniha nebyla vůbec špatná. Všude byla nějaká akce, autorka se nikde nezdržovala více rozvinutým popisem. Bohužel mě opravdu zklamal konec knihy. Já jsem se na vyvrcholení tak těšila a ona nám tam předložila toto? Vážně? Vysvětlení účelu celé sociální sítě bylo na konci psáno tak, že jsem z toho měla pocit, že autorka nutně potřebovala všechno vysvětlit a tak to všechno nechala záporačku vykecat své zajatkyni na konci klasickým stereotypem. I tak byla kniha velmi dobře napsaná, škoda jen toho na můj vkus ukvapeného závěru.

Kitty18
13. dubna

Tahle knížka se mi moc líbila :D Téma bylo skvěly :D Knížka krásně propracovaná :D Jediná nevýhoda byla ta, že to je psáno z pohledu více lidí a ze začátku se vám trochu pletou. Ještě musím dodat, že knížka hezky ukazuje na sociální sítě a její problematiku. Tohle taky hodně oceňuji :)
Také by bylo super kdyby měla knížka pokračování, ale to nečekejte, protože autorka ho nemá v planu dělat.
Také tuhle knížku nemůžu porovnat s Univerzitou výjimečných, protože jsem je zatím nečetla...
Od té doby co jsem četla tuhle knížku skoro pořád říkám Stačí jen chtít :D což je pravda :D všechno jde když se chce :)
Takže přeji příjemné čtení a ať se líbí tato knížka stejně jako mě :D

sola_lupa
10. dubna

Viděla jsem film Nerve, ale tohle... To je o víc jak třídu vyšší liga! Neváhejte a jděte do toho, čte se to, že člověk ani neví jak a najednou je konec. Pokud se nebojíte sociálních sítí a cítíte se jako velcí páni a mistři za monitorem, po tomhle už se bát budete a budete opatrnější. V této knize je všechno - pidi kapka zamilování, která je téměř nepodstatná, boj o život, zabíjení, egomaniaci, ochránci, zbabělci, žháři, vyvrhelové, zachránci, oběti pro dobrou věc,... a nejlepší na tom všem - konec, který dává prostor pro další úvahy.

Fifth Element
09. dubna

Je úplně jedno, že je to fikce, s tím, co znám, si to jde docela dobře představit.. Kniha nejen pro současnou mládež, ale jak se jenom dívám kolem sebe, i pro spoustu a spoustu "rozumných" dospělých, kteří si vůbec neuvědomují, co internet skutečně může v dnešní době znamenat s tím, jak jsou lidé docela snadno manipulovatelní, aniž by si to uvědomovali..

vendy6619
04. dubna

Knížka ve své podstatě nebyla vůbec špatná, ale... mě prostě nesedla. Ke konci ano. To byla výborná, ale na začátku jsem si neustále pletla kdo co udělal nebo kdo je kdo... bylo to hodně zmatená. Možná bych uvítala části s Natem, ale to je jenom moje domněnka.
Jelikož byla kniha podobná a to výrazně Nerve... chtěla jsem si jí přečíst.
Každopádně to bohužel žádná velká hitparáda nebyla. :/ o to víc mě to mrzí, protože Joelle je úžasná!

KaileyBlot
30. března

V této knize nemůžete ničemu ani nikomu věřit. Bylo to záhadné a dost mě to bavilo. Jediný co mi vadilo bylo to, že jsem se často ztrácela ve vedlejších postavách, jelikož jich tam bylo celkem dost, ale celkově to bylo zajímavé čtení neochuzené o překvapivé zvraty - hlavně na konci. Kniha má dobrou myšlenku a je trošku kritická k dnešní závislosti na sociálních sítích a o tom, co jsme schopni udělat kvůli něčemu, co chceme. Co bysme mohli udělat.

firei1980
16. března

Velice dobrá knížka. Akorát se nápadně podobá knize Erebos. Jinak doporučuji.

Analady
23. února

Velmi zdařilý YA thriller. YA knihy běžně nečtu a trochu jsem se toho bála, ale byla jsem příjemně překvapená. Díky krátkým kapitolám a střídáním postav se příběh četl velmi dobře. Je napínavý, úžasně vtáhne do děje. Konec bych si představovala o něco lépe vymyšlený, trochu mi zkazil dojem, ale nebylo to tak hrozné. Čtení této knihy jsem si užila.

Magič
04. února

Tak tohle byl velký šrumec. Jedna událost navazovala na další a další a tak dále.. Nečekala bych, že se kniha tak zvrtne a postavy v knize budou plnit tak nebezpečné úkoly a nezastavi se před ničím. Docela místy nerealne leč propletený příběh k zamyšlení, jak jsou lidé lehce manipulovatelní

Kamienkova33
21. ledna

Pri tejto knihe ma hned zaujala anotácia a téma, podľa mňa veľmi aktuálna. Asi po par stranách som zistila, že je to asi YA, ale aj tak som tomu dala šancu. No nakoniec to nebolo nic pre mňa, koniec nedotiahnuty, niektoré postavy mi riadne liezli na nervy

ladyfromskye
14. ledna

Za mě bohužel zklamání. První tajemství jsem odhalila po padesáti stránkách. Po dalších deseti mi začalo docházet, jak to bude s tím druhým, kterým jsem si byla stoprocentně jistá jen o chvíli později. Fajn, možná za to může fakt, že jsem knížku s podobným rozuzlením už četla, a navíc poměrně nedávno. Budiž to argumentem všem, kterým se knížka líbila, jenže pro mě osobně tento argument nemění nic na tom, že od první čtvrtiny jsem se s knížkou nudila jako už dlouho ne. Kdyby byla delší nebo, nedej bože, rozdělená do více dílů, pak bych u toho tak skřípala zuby, že bych si po dočtení musela dojít k zubaři pro nové zuby a do lékárny pro coregu. Rovněž se obávám, že romantická linie byla v tomto příběhu zcela zbytečná a náhlý zvrat asi v polovině knížky naprosto nedůvěryhodný.
Škoda této knížky. Potenciál v ní byl. Obrovský. Jen se v ní... ano, to bude to správné vyjádření... moc tlačilo na pilu.

AnetKa69
14. ledna

Já nevim.. jsem z té knihy zmatená :D Na jednu stranu mě hodně zaujala nápadem, který autorka měla.. ale na druhou mě to moc nebavilo. Myslím, že kniha mohla být pojata trošku jinak. Zasekla jsem se u ní asi na měsíc, protože se mi to prostě nechtělo číst.. takže asi tak.

LucyBooks
13. ledna

Na knihu jsem byla moc zajímavá a nezklamala. Dokonalý thriller. Velice zajímavé téma. Děj byl psán svižně. A pohledy více postav byly zajímavé (sice by stačilo méně postav- pro přehled). Bylo zde vidět, jak jsou lidé snadno ovlivnitelní. Doufám, že k tomuto nedojde.

Horselen
09. ledna

Převážnou část knihy jsem měla pocit, že čtu něco, co už jsem jednou přečetla - a sice Erebos od U. Poznanski, přesotože tentokrát byly kapitoly psány z pohledu více lidí. Už z anotace bylo zjevné, že se bude jednat o podobný příběh. Objevily se zde i podobné prvky jako v knize Jeden z nás lže. Takže mě kniha nebavila tak, jak by se asi normálně stalo.
Nicméně ke konci už jsem byla opravdu napjatá, jak to celé dopadne, i Nateovo tajemství a pravda o rodině Kaylee mi vyrazily dech.


SPOILER:
Vážně bych nečekala, že se tam objeví tolik mrtvých. Nejsem na to u YA knih zvyklá :D U Bryana jsem byla i celkem smutná, oblíbila jsem si ho.

Vikos
05. ledna

Knížka super :D nejlepší postavy: Ethan a Sydney.. no a ta Kaylee taky :)

Tereziee
04. ledna

Opravdu zajímavá knížka. O tom, co jsou teenageři schopní udělat aby dostali nový iphone a podobně. Je to sice smyšlená fikce, ale myslím, že kdyby existovala stránka jako je NEED, spoustu mladých by podlehlo. V některých pasážích mi běhal mráz po zádech a musím říct, že jsem knížku přečetla jedním dechem. Závěr knihy překvapivý s hořkosladkým vyvrcholením. Charbonneau prostě umí psát velmi čtivě, ale o tom už mě přesvědčila u Univerzity výjimečných. Myslím, že tímto dílem zaujme jak mladší tak starší čtenáře.

OndřejMergl
03. ledna

Námět knihy mě ze začátku neskutečně uchvátil, ovšem poté autorka zahodila veškerý potenciál původní myšlenky velice chabým odůvodněním toho, kdo a proč NEED stvořil.

Kniha je na první pohled čtivá a plná akce, ale při hlubším zamyšlení si uvědomíte, že se opírá o naprosto nereálné chování hlavních postav, které se plácají příběhem chvíli tam, jindy onam, aby to autorce zapadlo do not, které sotva drží po kupě.

Z anotace i ohlasů jsem od toho čekal daleko víc a jsem nepříjemně zklamán.

DancaBart
26.12.2017

Dostala jsem ji k Vánocům (četba trvala do 26....) a musím říct, že jsem nadšená.
Výborný příběh, rozhodně se během četby nenudíte. Knížka je napsána realisticky až se skoro bojíte, jestli takoví lidé náhodou nejsou u vás v okolí.
Ukazuje tu nejhorší stránku manipulace a strachu.
Doporučuju

Francesca14
23.12.2017

Knihu jsem dočetla tak do dvou třetin, zbytek jsem přeskákala. Nemohla jsem si pomoct, začínalo mě to nudit. Bylo to sice napsané dobře, fakt se mi líbil námět a ze začátku mě to dost chytlo, postupně mě to ale přestávalo bavit, nějak si mě to neumělo udržet, už jsem ani nebyla až tak moc zvědavá, jak to dopadne.

aruba
14.12.2017

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak se to rozjelo tak, že jsem měla problém se od knížky odtrhnout. Konec překvapivý, i když podle mně trochu přitažený za vlasy. V každém případě byla většina knihy napínavá, takže hodnotím kladně.

E.lisabeth
28.11.2017

Podobny namet jako Erebos od U.Poznanski. Asi hlavne proto, me kniha uplne nezaujala. Fakt ale je, ze jsem podezirala nekoho uplne jineho, kdo by mel za NEEDem stat. Takze zaver byl pro mne pomerne prekvapeni. Hodnotim prumerne, zadne nadseni, ale ani zklamani.