Stačí jen chtít

Městem Nottawa se jako lavina šíří nový fenomén. Sociální síť s názvem NEED nabízí svým uživatelům vše, co chtějí mít. Chceš nový iPhone nebo lístky na koncert se vstupem do zákulisí? Výměnou za drobný úkol ti NEED tvé přání splní. Kaylee Dunhamová ví, co chce. Potřebuje získat novou ledvinu pro nemocného bratra. Nevěří, že by jí nějaká sociální síť mohla pomoci, ale rozhodne se, že to zkusí. Až po té, co zadá svůj požadavek, si uvědomuje, jak vysokou cenu bude muset zaplatit. Úkoly, které síť za splnění jednotlivých přání vyžaduje, totiž s přibývajícím počtem uživatelů nabírají na nebezpečnosti. Dokáže Kaylee odhalit, kdo NEED stvořil, a zastavit ho dřív, než zničí celé město? Dokonalý thriller od autorky bestsellerové série Univerzita Výjimečných....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331331/staci-jen-chtit-M9U-331331.jpg 4.1288
Thrillery, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Need (2015)

Kniha Stačí jen chtít

Kexina

Nápad dobrý, i se závěrečným odůvodněním (i když mohlo být v jiném podání). Je ale poznat, že kniha patří do YA kategorie. Často jsou zápletky nerealistické a přetažené. Postavy jsou toporné, hlavní hrdinka si libuje v nekonečném kolečku sebelítosti, dospělé postavy příběhu jsou jen panáci, kteří za celou dobu nevyvinou sebemenší aktivitu, ničeho si nevšimnou, nic jim není podezřelé.
Příběh se ale odehrává svižným tempem a přečtení rozhodně nelituji. Ovšem laťku zvanou Erebos kniha zdolat nemůže.

NymphMaeve

Čtivá kniha hned od začátku, zároveň ale také podobná knize Erebos od Ursuly Poznanski. Zde je ale vše v mnohem rychlejším spádu a navíc krvelačnějším stylu. Docela dobře umím odhadnout vývoj děje a zde se mi to dařilo docela dobře, avšak jen do rozuzlení, protože to mi opravdu vzalo vítr z plachet. Bylo to obrovské překvapení, že jsem se přistihla s otevřenou pusou. Vysvětlení pak také dostačující, i když události na závěru jsou opravdu "hustý". Moc se mi příběh líbil, krásně napsané, velmi poutavé a napínavé. Děj eskaluje postupně, nudit se nebudete. Poselství, které obsahuje, je vynikající bonus.

Romča11

Má šťastná ruka na knížky se opět vrátila, protože tohle byla pecka!
Tahle knížka je skvěle napsaná. Příběh je vyprávěn z pohledu Kaylee a pár dalších uživatelů NEEDu. Příběh je neprůhledný - do konce knížky jsem neměla tušení, kdo za tím vším stojí. Navíc je knížka napínavá, prostě potřebujete číst dál s vědět jak to skončí. Dál taky ukazuje na problém sociálních sítí, jejich anonymitu a pocit moci pod rouškou anonymity, na to, že osobní data jsou cennější než nový mobil. Nikdy nic není zadarmo.

Lily-fairy

Fajn oddechovka na jeden večer, neurazí, nezklame

Cometka

Stačí jen chtít - hm, marně premyslim, co napsat. Knizka je super, tema je super a konec byl taky super. Vytvorit socialni sit NEED je dobrej napad na pruzkum trhu toho, jak zbytecne nekdy nase prani byvaji a co jsme ochotni pro ne udelat.. ci neudelat.. za me 5*/5*

andrejci

Hodně čtivá knížka která mě hodně zasáhla svým dějem a tématem. Představa, že někdo je schopen tohle udělat jenom proto, že mu to někdo poručil je děsivá. Postavy jsou realistické a byli mi sympatické. Ten konec bych trošku poopravila. Moc se mi líbí, že se kniha zaměřuje na současnost. Určitě doporučuji

PetraBery

Nová sociální síť NEED nabízí studentům střední školy splnění jejich přání. Keylee si přeje ledvinu pro svého nemocného bratra. Jenže nic není zadarmo a kam až jsou lidé ochotni zajít, je někdy až neuvěřitelné. Výborně napsaný příběh, střídající se postavy mi nevadily. Určitá podobnost s knihou Erebos je, nicméně můj zážitek ze čtení to nezkazilo. Dle mého potěší nejen mládež.

Nikarina

Knihu jsem rozečetla ve vlaku a v noci jsem ji dočetla. Natolik mě vtáhla do děje, že když mi pak v nejnapínavějším okamžiku zazvonil mobil, pořádně jsem se vyděsila!
Konceptem mi trochu připomíná film Nerve: Hra o život, ale toto bylo rozhodně lepší.
Pokaždé jsem si říkala, že do takového extrému snad už některé postavy nemohou zajít, ale je očividné, že když vás žene strach, nemáte hranice.
Po dlouhé době super čtení!
PS: líbila se i knihovnici, která mi ji byla hledat :)