Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst hned, jak vyšla, ale až teď jsem si našla čas. Toma Feltona mám hrozně ráda. Jsem ráda, že v knize podrobně popisoval zážitky z osobního života i natáčení. Líbilo se mi, jak vše popisoval s takovým humorem. Na konci však ukázal, že jeho život není dokonalý a že má taky své problémy a nebojí se nám s nimi podělit.

14.04.2023 5 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Bylo to vtipné, rychlé a jednoduché. Líbilo se mi ty kresby. V některých situacích jsem se našla. Opravdu krásně strávený čas na zlepšení nálady.

09.04.2023 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Penelope jsem měla celou dobu ráda, ale tady jsme do ní nahlédla a ukázala mi, že je velmi inteligentní a cílevědomá žena. Colin mě mile překvapil, byl laskavý, starostlivý, milující, ale taky se snažil něčeho dosáhnout. Líbil se mi tady koncept lásky, jak ji pocítil každý jinak. V půlce jsem si myslela, že se všechno vyřešilo a říkala jsem si, a co dál. A to mě překvapilo, díky tajemství, které se tam řešilo se nám ukazovala jak velká láska mezi nimi je. A ten konec, ten mě dojetím úplně dorazil.

09.04.2023 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Už dřív jsem četla Šest vran, ale teď pod vlivem seriálu jsem se vrhla i na tuto sérii. Autorku mám ráda a musím uznat, že hezky píše, ale přesto mi to přišlo místy nudné. Myslím si, že je to psáno pro mladší a kdybych byla trochu mladší, užila bych si to mnohem víc. Do postav jsem se taky nedokázala vžít. Ale, musím autorce pochválit její skvěle vymyšlený svět.

08.04.2023 4 z 5

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

Chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala, protože jsem první díl četla před nějakou dobou. Holley mi sedla, byla to taková ta typická knihomolka. Sebastiana jsem si hned oblíbila. Autorce musím pochválit postavy, vždy věříte, že takový člověk může existovat a že to není jen nějaká dokonalá idea.

13.03.2023 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tento žánr moc nečtu, takže nikdy nemám nějaké očekávání. Kniha se mi líbila. Ze začátku mě překvapily vědecké detaily, ale potom mě začaly bavit. Theo byl zvláštní, ale oblíbila jsem si ho.

27.02.2023 4 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Kniha se mi líbila, ale nejsem z ní tak nadšená jak z prvního dílu. Samozřejmě jsem některé případy znala z podcastu, ale některé pro mě byly nové. Nejvíc jsem si užila rozhovory na konci, z kterých jsem si i něco odnesla.

27.02.2023 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Kniha se mi líbila jako předchozí, ale přijde mi, že se oproti nim táhla. Dlouho jsem čekala na tu velkou zamilovanou lásku. Sophie mi hrozně sedla. Konečně jsme se tady dozvěděli něco o Benedictovi, o kterém toho v minulých dílech moc nebylo. I jeho jsem si zamilovala. A nakonec nepřestávám obdivovat Violet, ta je prostě úžasná. Hned jdu číst další díl.

16.02.2023 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Nemůžu si pomoc, ale první díl se mi líbil víc. Simon mi sedl víc, přišel mi vtipnější. Proti Anthonymu nic nemám, ale neokouzlil mě tolik jako Simon. Kate mi příjde pokrokovější než Daphne. Je velmi tvrdohlavá a realistická. Bylo to vtipné a opět mě ohromilo rodinné pouto. Tentokrát nejen v rodině Bridgertonových, ale i Sheffieldivých.

11.02.2023 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Knihu doporučovala spousta lidí, tak jsem se do ní taky pustila. Samozřejmě tady byly odchylky od seriálu, ale tady se mi ty situace líbily více. Je to krátké a rychle se to čte, takže velké plus. Daphne, Simona a vlastně celou rodinu Bridgertonů jsem si naprosto zamilovala! Určitě budu číst další díly.

02.02.2023 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Na knihu jsem se chystala dlouho a teď na to byl správný čas. Překvapilo mě, že na rozdíl od předešlích knih, tam bylo trochu vážnější téma. Taky mě udivilo, že se to odehrávalo v delším časovém období, tak to nepůsobilo tak uspěchaně. Charlee jsem si oblíbila a často jsem se v ní i viděla. Noah je takový typický bad boy, kterého jsem si užila.

31.01.2023 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Na knihu jsem narazila náhodou, je mimo můj žánr, ale překvapivě mě pohltila a zalíbila se mi. Nejprve se mi všechny postavy zdály v pohodě, ale postupně se odkrývali a zjistila jsem, že normální není žádná. Líbilo se mi jak už jsme z pohledu Emy věděli rozuzlení a sledovali jsme, jak na to postupně přichází i Jane. Při čtení jsem měla spoustu podezření, ale na ten závěr jsem vážně nepřišla.

29.01.2023 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Kniha mě zaujala tématem Jacka Rozparovače. Líbilo se mi, jak autorka dokázala zasadit vymyšlený příběh do skutečného případu a držet se faktů. Hlavní hrdinka mi sedla a líbila se mj její dedukce a pochybovačnost. Taky mě upoutala svojí pokrokovostí. Velkým plusem v příběhu byl i tajemný Thomas.

29.01.2023 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Knihu jsem dlouho odkládala, ale konečně nastal její čas. Moc zvratů tam není, až na ten konec. Hlavní hrdinka se zvláštním talentem, byl za mě super nápad. Líbilo se mi taky, jak se jí ten talent na konci vyvíjel. Překvapilo mě v druhé polovině to nově vzniklé skoro přátelství. Hezká kniha na odpočinek.

19.01.2023 3 z 5

Malý princ a Planeta knihomolů Malý princ a Planeta knihomolů Clotilde Bruneau

Krásný komiks, který jsem našla v knihovně a došlo mi, že jsem ho ještě nikdy nepřečetla. Jako malá jsem pohádky Malého prince zbožňovala, tak jsem se do toho hned pustila. Úplně mi to navodilo pocit nostalgie. Je to krásně nakreslené a rychle se to čte.

14.01.2023 5 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Adrienne Young

Dlouho jsem si chtěla přečíst něco s rádoby pirátskou tématikou. Kniha mě bavila a krásně se četla. Na začátku jsem si myslela, že je pro trochu mladší čtenáře, ale postupně jsem zjistila, že ani z daleka ne. Postavy byly skvělé a romantika byla dobře napsaná. Jediné co mě mrzí, že mě děj nepohltil, tak jak bych si přála.

10.01.2023 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Po dlouhé době jsem se pustila do čtvrtého dílů. Opět mě překvapilo, jak dobře se mi to četlo. Tady to jde už víc do hloubky a řeší se tady vážnější téma.

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Tohle byl asi zatím nejlepší díl, nebo alespoň stejně dobrý jako ten první. Líbilo se mi, jak se tam rozvíjely i vztahy jejich přátel. A taky se mi líbilo, jak se tam začínají řešit vážnější témata.

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Pořád to bylo stejně roztomilé a sladké jako předchozí díl, ale podle mě to bylo takové vycpáfkové. Celou dobu vpodstatě jen sledujeme jak se jejich vztah prohlubuje. A to by se dalo rozdělit do prvního a třetího dílu.

06.01.2023 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Překvapilo mě, jak snadno se mi to v angličtině četlo. Bylo tam jisté kouzlo, které mi v překladu chybělo.