Ostrov strachu

Rachel Martinovou přátelé varovali, ať na narozeninovou párty Brendana Feara, která se koná v letním sídle jeho rodiny na tajemném ostrově, nechodí. Jenže Rachel je do Brendana zakoukaná a má radost z toho, že ji pozval. Oslavenec má na večírek v plánu spoustu her. Ovšem jednu hru neplánoval nikdo – hru na vraždu. Jak hosté jeden po druhém umírají, Rachel si s hrůzou uvědomuje, že jsou spolu s dalšími studenty na malém ostrově v pasti s někým, kdo je zřejmě chce všechny zabít. Jak z té smrtící hry uniknout? Rachel neví, komu může věřit. Na ostrově Strach nic není takové, jak se zdá… R. L. Stine se tímto románem opět vrací do Shadyside, města nočních můr, stínů a nefalšované hrůzy, a ke světoznámé sérii Ulice strachu, která započala jeho kariéru spisovatele hororů pro mládež....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326665/ostrov-strachu-aik-326665.jpg 3.567

Návrat do Ulice strachu 1.

Literatura světová, Horory, Pro děti a mládež
Vydáno, Baronet

Party Games, 2014

Kniha Ostrov strachu

Marryzlis

Zřejmě nejsem cílová skupina, pro kterou byla tato kniha určena. Přišlo mi to celé naivní a hloupoučké, příběh i hlavní hrdinka.

edith79

Další z knížek, které se vrací do mnou kdysi tak milované Fear Street respektive na ostrov Strach. Musím přiznat, že děj knihy je tak trochu předvídatelný a hlavní hrdinka naivní . Ani závěr mě nenadchl. Nevím jestli je to odstupem času, ale staré dobré Stopy hrůzy byly tak nějak lepší. Přesto nelituju, že jsem s knihou strávila jedno dlouhé páteční ráno.

carollfu
29.06.2018

Následující text obsahuje spoilery.
Předvídatelné a rozhodně ne kniha pro děti. Rozčilovalo mě, jak si autor na pár místech v příběhu protiřečí. Například, když Rachel s Brendanem dojeli výtahem do druhého patra, říká mu, že ji jen tak něco nevyděsí a na následující stránce řve strachy z netopýrů. Nebo ke konci, cituji: "Amy byla celý týden báječná kamarádka. Byla moc chápavá a laskavá, když jsem jí popisovala, co se dělo na ostrově strach. Ani jednou neřekla: Vždyť jsem ti to říkala. Varovala jsem tě, ať tam nechodíš." A doslova na následující stránce: "Varovala jsem tě před ním, Rachel. Varovala jsem tě, ať se nezaplétáš s nikým z Fearovy rodiny." = jako vážně? Dávám pár hvězdiček za prostředí a občasnou napínavou atmosféru, ale konec se dvěma únosci to totálně zazdil. 2*

hippiesak
08.06.2018

Super pro fandy Stopy Hrůzy a Fear Street :) Jsem rád, že sérii oživili. Člověk si rozšíří vědomosti z okolí Fear street :) To jsem nevěděl, co je na konci ulice tam za tou cestou... :)

Terisek99
22.04.2018

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Úžasný příběh. Doporučuji si přečíst.

TeoCZE
22.01.2018

Heh... Okey. Za pozitivní beru, že se to čte opravdu lehce a cca za dva dny to máte za sebou. Co se týče příběhu, pokud vám je 12-18 let, mohl by se vám líbit. Pokud víc a máte na příběh trochu vyšší nároky, úplně vás nenadchne. Je to takové pitomoučké, pokud čtete aspoň trochu pozorně, žádné "zvraty" vás nepřekvapí, protože všechno z toho čekáte asi tak o dvacet stránek dřív, než to přijde. Uklidňuje mě, že jsem knihu dostala darem, utratit za ni peníze, nedám tomu ani tu jednu hvězdičku.

Dousabel
22.09.2017

Takové krásné retro! :) Stopy hrůzy jsem kdysi před 20 lety přímo s hrůzou hltala a pak se sama bála jít v noci na WC :o) Naštěstí to na mě už tolik nepůsobí, ale musím uznat, že první půlka knihy vůbec nebyla špatná. Pokud to člověk nehaní hned, lehké mrazení tam občas je, škoda jen té druhé půlky, radši to mělo být celé duchařské :) Ale určitě si ráda ještě něco přečtu.

happy-smile
15.09.2017

Kdysi dávnou jsem Ulici strachu opravdu hltala, a tak jsem byla zvědavá, jestli mě pokračování této série po těch letech ještě zaujme. Není to žádný literární skvost, ale čte se to pěkně a rozhodně nelituju času, který jsem nad tím strávila. Klidně bych si přečetla ještě něco dalčího.