Nůž

Nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5573/bmid_nuz-KE5-5573.jpg 3 166 44

Je jedno malé město a v něm Ulice Hrůzy (i tak by se dal přeložit anglický název Fear Street). V nemocnici na téhle ulici se začíná odvíjet záhadný příběh, u jehož zrodu je naříkavý pláč nemocného chlapce. Studentka Laura, která je v nemocnici na praxi, se o malého Tobyho zajímá a je znepokojena, když náhle z nemocnice zmizí. Při pátrání po něm najde jednu z ošetřovatelek zavražděnou… Laura se však nevzdává, i když i její život se ocitá v nebezpečí. Modrá honda s neznámým řidičem ji sleduje na každém kroku… Podaří se Lauře a její přítelkyni rozplést síť záhad kolem nemocnice v Ulici Hrůzy a zjistit, jaký zločin se skrývá po bílým pláštěm…?... celý text

mondulinecka
12.12.2023 3 z 5

Nostalgie, došly mi knížky, tak jsem si řekla, ze si dam celou mou sbírku. Moc děsivé to tedy není, ale čte se dobře. Takové milé vyplnění volného času.

Petra-Nela
15.11.2023 5 z 5

Knížku jsem si koupila před 30 lety na nádraží a pak jsem ji hned četla v autobuse na trase Znojmo - Moravský Krumlov, do dneska si na to vzpomínám.

StrYke
02.09.2023 4 z 5

Klasické dílo R. L. Stina. Úderné, poutavé, napínavé. Konec jsem tentokrát odhadl správně, ale i tak by se dal označit za překvapivý. Vřele doporučuji.

Kristulda
19.08.2023 4 z 5

Taková nostalgie, musela jsem zavzpomínat na dětství. Ségra si to kupovala, je starší o 7 let a já to četla taky a v 5. třídě jsem měla donést čtenářský list a já psala o téhle knize, ještě si živě pamatuju jak tam byl obrázek nože co jsem malovala. U učitelka nebyla nadšená. Krátká, svižná knížečka, nenudila jsem se.

Nofar197
16.04.2023 3 z 5

Hm, tak tohle je nostalgie. Knížku mi kdysi půjčila spolužačka a vzpomínám si, jak jsem byla hrůzou bez sebe. Samozřejmě nejde o žádnou vysoce kvalitní literaturu, je to ale taková knižní odpočinková jednohubka.

Betulefetule
28.02.2023 3 z 5

Knihy ze série stopy hrůzy se čtou vážně rychle. Některé jsou děsivé, jiné už méně. Ale myslím, že stojí za to si přečíst :)

Ivana2342
20.12.2022 5 z 5

Musím dát plný počet hvězdiček, protože tohle je nostalgie. Hltala jsem příběhy z této edice jako teenagerka a dodnes si pamatuju, jak jsem se těšila, až přijdu ze školy a zalezu si k téhle četbě. Dneska už by to na mě asi nefungovalo, ale tenkrát mě to bavilo- a moc.

Stanas513
26.04.2022 3 z 5

Právě dočteno, taková knižní jednohubka. Krátké, čtivé, trochu strachu a tajemství. Vhodné na dlouhé cesty.

petym
18.11.2021 5 z 5

Pěkny horror, opravdu napínavé a přečteno jedním dechem.

rafan65
29.08.2021 4 z 5

Docela napínavý příběh který má náboj a akci. Každopádně se tato kniha četla pěkně a nesklamala mě. Jako odpočinková četba je tato série dobrá.

Ayna
28.07.2021 4 z 5

"Drahý vyhledávači hrůzy, zatím tě nijak zvlášť nevzrušovaly jevy jako skojíkající vlkodlak, černá hlíza, co nepopolízá, nebo šupinaté příšerky, které bojují za želví práva. Ale teď! Zavři okna, dveře dej na řetěz, k nim přišoupni almaru a opři se o ni zády. Pak zapal velkou červenou voskovici a počkej, až z ní začnou kanout krvavé slzy. Ne, ještě nezačni číst! Vezmi kus pergamenu, nařízni si prst a vlastní krví napiš poslední vůli. Ano, poslední vůli! Protože rána se nedožiješ. Pak nalistuj první stránku HORRORU, nazvaného Nůž. (...)" Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nepopolízající hlíza rozhodla. Ta překladatelova předmluva je opravdu skvost. Jinak i když se tento díl odehrává částečně na Fear Street, nic nadpřirozeného se tu neděje a ani se tu moc nevraždí. Je to spíš thriller/detektivka, ale tak jako tak příjemná brakovka, která se rychle čte. A vystupuje zde zákeřný dvojník Toma Cruise, to je určitě plus.

knihomolka1197
23.05.2021 4 z 5

Moje první přečtená kniha v edici Stopy hrůzy. Nalákal mně název a obálka. Poprvé jsem byla nadšená, po letech, když jsem četla znovu, tak už méně.

Martin82
21.05.2021 4 z 5

Kniha je čtivá, zajímavá, ale strach se opět bohužel nekonal. Přečteno za dva večery. Celkové hodnocení - čtivost, zajimavost, nostalgie, originalita, strach a napětí - 77%.

Pythonissam
27.01.2021 5 z 5

R. L. Stine a jeho příběhy ze Stop Hrůz, opět nezklamal! Stopy Hrůz jsou knihy a příběhy které opravdu zbožňuji, hlavně od autora Stine.
Kousky z ulice Fear Street mám velmi ráda, ale nemocniční prostředí a děj mne tolik nezasáhl jako jiné kousky. Avšak zápletka o dvou malých klucích a jejich rozuzlení se mi líbilo, celkově dějová linie. Jistě stojí za to přečíst a udělat si svůj názor.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Tak tenhle díl byl pro mně hodně emotivní, bylo mi líto těch dvou chlapečků. Opět zajímavé postavy a padouch, do kterého bych to neřekla. Zajímavé.

danny_21
02.11.2020 2 z 5

Tento kousek z Fear Street mi v mládí unikl a je nutné říct, že žádná škoda hlavně díky neoriginální zápletce a hysterické hlavní hrdince, která dokáže svým chováním lézt na nervy i otrlým kusům - vůbec mi nejde do hlavy, jak takovou postavu mohl vytvořit spisovatel mužského pohlaví :-). O horor v žádném případě nejde, spíš mdlý thrillereček s mizerným překladem, jehož největší devízou je délka, s odřenýma ušima 2 hvězdy, pamatuju si, že Stine uměl lépe - 30 %

BarkaS
23.08.2020 2 z 5

Stina si pamatuju jako jediného z autorů Stop hrůzy jako “takového horšího Kinga“. Tohle ale byla taková nostalgická jednohubka bez nápadu. Ale jak tu píšou jiní, do mhd či při čekání u lékaře ok.

Seabeast
26.06.2020 3 z 5

Nemocniční prostředí a rozehraná zápletka je poutavá. Čekal jsem ale větší počet mrtvolek, takže nehodlám spoilerovat jejich číslo. Vraha lze myslím trefit poměrně snadno, takže závěr zas tak překvapivý nebyl. Každopádně "Nůž" je zábavná a čtivá novela.

hippiesak
08.06.2018 5 z 5

Jedna z nejvíc TOP knih ze série Stopy Hrůzy. Ale může za to asi fakt, že toto byla moje první kniha od R.L.Stine a měl jsem to štěstí, že jsem si sehnal v bazaru ve stavu super TOP, takže když jsem ji teď znovu četl, tak to byl těžký flashback do mých 10 let :)

TheRaven
29.10.2017 2 z 5

Krimi thrillery, ve kterých hlavní postava tuší nějakou nekalost a jelikož ji nikdo nevěří, rozjíždí pátrání na vlastní pěst, přičemž se do všeho zamotává stále víc, jsou osvědčeným, leč třeba už lehce vytěženým mustrem. Stinovi se však podařilo hlavní hrdinku vystavit tak, že veškeré napětí a akce pramení především z její hysterické, respektive spíš těžce paranoidní povahy, protože nebýt jejího tuze iracionálního chování, například věčných útěků před každým, kdo se ji chce na něco zeptat, zdaleka by to tak nefungovalo. Takhle je to v první řadě nechtěně zábavná jednohubka, které snad jen škodí zbytečně utnutý závěr.