Nebuď dlouho vzhůru

V malém městě Shadyside raději nezůstávejte vzhůru moc dlouho, protože se může stát něco strašného… Lisu Brooksovou pronásledují dnem i nocí noční můry a halucinace. Mohla je způsobit hrůzostrašná nehoda, kvůli které strávila v nemocnici celé týdny? Když Lisa zjistí, že sousedka hledá chůvu pro malého syna, skočí po té příležitosti, aby přišla na jiné myšlenky a něco málo si vydělala. Jenže pak začnou ty vraždy – a její kamarádi jeden po druhém umírají. Staly se Lisiny noční můry skutečností?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326695/nebud-dlouho-vzhuru-1KM-326695.jpg 3.874

Návrat do Ulice strachu 2.

Literatura světová, Horory
Vydáno, Baronet

Don't stay up late, 2015

Kniha Nebuď dlouho vzhůru

Kontryhelka
15.12.2020

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Je sice určena pro mnohem a mnohem mladší čtenáře než jsem já. Ale to ničemu vůbec nevadí, kniha pro mne byla skvělým zážitkem, jako když mi bylo náct. Já jsem taková doživotní milovnice R.L.Stinea, tak nesmí v mé sbírce tato kniha chybět.

Arkagas
12.03.2020

2.kniha L.R.Stine, která se mi dostala do rukou, a opět YA Horror, který nenadchne, ale ani neurazí. Vcelku zajímavá zápletka, kdy hlavní hrdinka trpí nočními můrami, dochází k psycholožce a ta jí navrhne, že její kamarádka hledá chůvu pro malého syna, a že by jí práce mohla prospět.

Lisa tedy malého chlapce hlídá a je nadšená ze skvělého platu. Malý chlapec je navíc jako andílek - samý úsměv, modré oči, kudrnaté blond vlasy. Ale v momentě kdy jeho matka sdělí Lise že nesmí zůstat déle vzhůru než řekla, je nám jasné, že tenhle andílek asi nebude úplně tím, čím vypadá.

Typický YA Horror, který opět stejně jako ostrov strachu přelouskáte za necelé 3 hodinky :) Hodnocení: 5/10

petym
24.02.2020

Ani špatné ani dobré. Ale čtivé to je. Ztráta času to úplně není.

Veronika33
26.12.2019

No... spracovanie nič moc, ale atmosféra celkom hororová. Keďže je to myslené prioritne ako young adult literatúra privriem oči a taký lepší priemer. Možno si to niekedy zopakujem, ako oddychovka fajn.

Vikos
27.12.2018

Úžasná hororová atmosféra. Sympatická hlavní hrdinka. Tajemství. Prostě super, něco takového jsem potřebovala :)

bulda3
14.07.2018

Dost bída. Nečekal jsem nic světoborného, ale tohle mě opravdu zaskočilo. Výběr slov a popis pro hodně, hodně mladé čtenáře.

carollfu
01.07.2018

Uff. To bylo něco. O dost lepší, zajímavější a napínavější než první díl. I když jsem od počátku měla své teorie, skutečný děj tohoto příběhu všechny překonal. Až na pár výjimek skvělá knížka. 4,5*

DominaCZ
15.06.2018

Kdysi jsem na jeho "díla" narazila po roce 2000 v sekci levné knihy (Ne v obchodě Levné knihy, ale ve slevovým obchůdku prodávajícím šmuky) v Kauflandu, kde byly za směšnou cenu, proto je pro mne nyní šokujícím zjištěním, že na tom narobil miliony, protože popravdě-naivní to je.
Mívala jsem ty sešitky a protože mi bylo málo, cosi děsivého v tom bylo. S lety mi však mluvící běhající květina přišla směšná, ale jako jo, dalo se to...ovšem to, co je v této knize, je souhrn všeho, co už napsal.Je to tak americké,přehnané, směšné a přitom tak stejné jako to, co už tisíckrát napsal, že je to prostě k smíchu.
A to když řeknu já, která na něm rostla, tak to je co říct.
Není divu že jsem to našla položený v dětský sekci. Chtěla jsem zavzpomínat ...místo toho se divím.