O princezně, která se zachránila sama

Výherce 2016 Goodreads Choice Award Sbírka básní rozdělená do čtyř oddílů: Princezna, Vévodkyně, Královna a Ty. První tři oddíly s obdivuhodnou upřímností komentují jednotlivá stádia dospívání autorky Amandy Lovelace, zatímco závěrečná kapitola je vzkazem čtenáři. Kniha o lásce i nenávisti, o tom, jaké to je někoho ztratit, o zármutku i radosti, o síle, inspiraci a hledání sebe sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392357/big_o-princezne-ktera-se-zachranila-sam-rjG-392357.jpg 3.8389
Poezie

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Princess Saves Herself in this One, 2016

Kniha O princezně, která se zachránila sama

Fortuna7

Velice emotivní sbírka moderní poezie. Většina básní mě zaujala svou myšlenkou a těším se na další autorčinu tvorbu :-).

Malíček

Asi druhá kniha poezie, do které jsem se pustila a teda rozhodně nelituji a určitě se pustím i do dalších autorčiných knih.
Sbírka básní je poněkud depresivní a naplněná smutkem, ale v jednotlivých částech se dostáváme k hezčím pocitům, k motivaci, lásce. Knížka je velmi prostoupená emocemi, které dokáže přenést na čtenáře.

jiri77
15.10.2022

Sbírka básní ,která je ze začátku více depresivní ,ale v druhé půlce se setkáme i s nadějí a s kladnější motivací. Přiznám se, že o autorce jsem slyšel poprvé ,ale mile mě překvapila a časem se kouknu i po další knize.

jadunka
15.08.2022

Jestli je možné se zamilovat do knihy, tak se mi to právě stalo.

Dakarianna
15.05.2022

V básních lze cítit silné emoce, zatímní život autorky určitě nebyl procházka růžovým sadem. Má to působit syrově, ale ono to působí spíš neohrabaně a kostrbatě. Ano, byly básně, které mne zaujaly, ale většina byla zkrátka příliš jednoduchá. Básník má sdílet svoje emoce, ať jsou jakékoliv, pěkné i nepěkné, ale musí tam být něco navíc. Neříkám, že se to autorce nepovedlo ani jednou, ale většinou mi to „něco navíc, to umění“ chybělo.

A moje ekologické já pláče nad tak nadměrným využitím papíru ve stylu „tři řádky, zbytek strany prázdný“.

Terata
14.02.2022

Krasne basne plne lasky, hnevu, strachu, zlomeneho srdce a sily.

necky
03.02.2022

Wow! Silné, surové a přesto intimní. Rozhodně se chystám na další knihy od autorky.

BetyN.
31.01.2022

Toto je první moderní básnická sbírka, kterou jsem přečetla. Upřímně jsem z toho rozpačitá, nevím, jak mám tento žánr uchopit. Bezesporu je kniha zajímavá a přináší celou řadu myšlenek, které jsou hezky poskládány a občas se mnou i rezonovaly. Ale! Já nevím, asi to není můj šálek čaje. Kniha je přečtená za půl hodinky, nějaké velké emoce ve mně nevzbudila, jen místy pousmání nebo povzdech a někdy mi přišla ta slova seskládána dost náhodně. Prostě si nejsem jistá, jestli to za tu krátkou dobu čtení a několik myšlenek, které mě upoutaly jen na tu chvíli, kdy jsem je četla, opravdu stojí... 2,5*