iva23 iva23 komentáře u knih

Proces Proces Franz Kafka

Mě prostě Kafka nebaví, ten jeho tok myšlenek pro mě nemá logiku, žádné jeho dílo jsem nedočetla, i když šancí dostal několik. Lepší je číst o něm než od něho.

01.10.2014

20 x Čtyřlístek 20 x Čtyřlístek Ljuba Štíplová

Všichni doma známe nazpaměť.

01.10.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Nevím, proč byl tentokrát Carl ten, koho museli tlačit, aby na případu chtěl pracovat. Dokonce chtěl něco předat jinam, protože to na jeho oddělení nepatří a jeho pomocníci ho museli ukecávat, aby to nedělal. Pořád pozoroval masařky a myslel na Monu. To mi vadilo. Ale příběh se mi líbil, napínavé, propracované.. až na ten ohraný typ závěru, kdy se vydají chytit vraha, nemají žádné vybavení, vrah je překvapí... Proto jen tři hvězdičky.

25.09.2014 3 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Z knihy jsem si vzala to, co pasuje k povaze mé i k povaze mojí dcery a super. Funguje to a ostatní jen koukají!

25.09.2014 3 z 5

Pan Burák Pan Burák Adam Ross

Tak nevím, mám takové rozpačité pocity.. na jednu stranu se mi moc líbilo, jak autor popisuje psychologické procesy v ženatém muži, jak vnímá a přemýšlí. Dobře vyjádřil i pocity tlustých lidí a nešťastných manželek. Na druhou stranu se příběh samotný vlekl, až jsem myslela, že to nedočtu. Takže takový dobrý průměr.

19.09.2014 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Lepší-rychlejší začátek než v prvním dílu, bavilo mě to. Akorát nevím, proč se vždycky ke konci musí detektiv dostat do přímého ohrožení života. Trošku to zavání nudou a věčně opakovaným scénářem.

16.09.2014 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Trošku dlouhá omáčka na začátku, ale dobře, je to 1.díl. Hezká detektivka, nic převratného, ale hezky se mi to četlo a ráda si přečtu další díly.

08.09.2014 3 z 5

Bára a Flíček mají prázdniny Bára a Flíček mají prázdniny Eva Bešťáková

Milá knížka, hezký příběh, hezké obrázky + úkoly pro předškoláky.

08.09.2014 3 z 5

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Jiří Žáček

Krásné pohádky, dobře napsané, paráda.

08.09.2014 4 z 5

1913: Léto jednoho století 1913: Léto jednoho století Florian Illies

Aby vás to bavilo, musíte znát osobnosti, o kterých se autor zmiňuje. Takže: budu muset přečíst znovu...

25.08.2014 3 z 5

Paráda, pobavila jsem se!

20.08.2014 4 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Dobré, ale Unesená je o dost lepší.

22.07.2014 3 z 5

Zalknutí Zalknutí Chuck Palahniuk

Dost dobrý, stojí za přečtení.

18.07.2014 3 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Paráda. Bavilo mě to mnohem víc než Sněhulák nebo knihy Larse Keplera.

10.07.2014 4 z 5

Klaudie na rozcestí Klaudie na rozcestí Beáta Matyášová

Jednoduché čtení, něco jak Chvilka pro tebe.

07.07.2014 1 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem přečetla se zájmem. K popisovanému kraji nemám žádný vztah, nikoho tam neznám. Příběh ve mě nezanechal pocit, že by lidé, kteří tam žijí, byli příběhem haněni a očerňováni (pro Inku 1 - jasně, že ty to vnímáš jinak). Spíš se mi líbí, jak žili/žijí s přírodou, jak pracují s pozitivní i negativní energií. Největší dojem ve mně ale zanechalo popisování komunistické snahy o zničení všeho, co komunisté nejsou schopni ovládnout a narovnat do svých kolonek. Ať už to byli "ti nahoře" nebo obyčejná vychovatelka na internátu. Všichni spolupracovali a dělali víc než museli. Žádná kolektivní vina.

04.07.2014 3 z 5

Divnovlásky Divnovlásky Irena Obermannová

Jsem si zoufala nad Deníkem šílené manželky, pak mi někdo daroval toto a zoufala jsem si zas.

02.07.2014 odpad!

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velice čtivá kniha, mám ráda generační romány.

01.07.2014 4 z 5

Mrazík Mrazík Bedřich Smudek

Knížka téměř odpovídá filmu, takže se nám čtení líbilo.

30.06.2014 3 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Autor výborně popsal duševní pochody, zoufalství, marnost a beznaděj obyčejných lidí ve válečném období.

25.06.2014 5 z 5