Mrazík

Mrazík https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129900/bmid_mrazik-gdp-129900.jpg 5 22 7

Klasická ruská pohádka o dobré Nastěnce, hloupé a líné Marfuše, zmoudřelém Ivanovi a dědečku Mrazíkovi zaujme čtenáře do 10 let.

Česneksmedem
04.11.2022 5 z 5

Kdybys nebyl hlupákem,
nestal by ses Medveděvem...
Citát z knihy

No, možná jsem to trochu popletl. V rámci výzvy jsem dal tuhle parádu, za kterou není možné dát méně než za 5.

ladyfromskye
23.10.2022 3 z 5

Téhle jinak povedené knížce - krásná pohádka a ještě hezčí ilustrace, byť by jich možná mohlo být víc - láme vaz absolutní nepřítomnost korektury. Ještě tak když ji dítěti předčítáte, ale dát ji dítěti k samostatnému čtení je zločin.

heavy66
06.04.2022 4 z 5

Klasická ruská pohádka, o které většina vážených čtenářů bez váhání řekne, že ji detailně zná. Ale pozor! V Mrazíkovi vnímám skryté poselství ohledně úsilí Ukrajiny vymanit se z ruské sféry vlivu.
Baba Jaga při sporu s Ivánkem o polohu chaloupky říká, „K lesu vchod ať stojí, zadkem k Ivanovi!" Pokud ze slova -lesu- odstraníme souhlásky, výsledná věta bude znít, "k EU vchod ať stojí, zadkem k Ivanovi“!
Bábuška Ukrajina se obrací k ruskému Ivanovi tou částí těla, do které poslala ruskou válečnou loď!

Hani77
04.05.2021 5 z 5

Filmovou pohádku znám nazpaměť. Jako malá jsem se na ni dívala, protože na Vánoce byl výběr ze 2 kanálů, a teď se na ní dívám z nostalgie. Knihu jsem četla poprvé. Skoro všechny dialogy jsou stejné jako ve filmu. Je to u mě na 4,5 *. Ale z nostalgie dávám plný počet. Mladší generaci už ale Mrazík asi moc neoslovuje.

Ishir
16.09.2019 5 z 5

To je klasický vánoční příběh.

Angelika92
12.01.2019 5 z 5

Jako knihu mám Mrazíka ráda, ale nevím proč ve filmovém provedením jsem na Mrazíka alergická. Ale i přes to si myslím, že je to pěkná pohádka.

iva23
30.06.2014 3 z 5

Knížka téměř odpovídá filmu, takže se nám čtení líbilo.

pohádky ruské pohádky zfilmovaná pohádka

1996  90%Mrazík
1996  %Vánoce se zvířátky