iva23 iva23 komentáře u knih

Knížka pro Lucinku Knížka pro Lucinku Milena Lukešová

V první třídě jsem si ji pořád půjčovala v knihovně a moc ráda četla. Dcera jí zatím na chuť nepřišla, ale budu to zkoušet.

26.02.2014 4 z 5

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Knížku jsem s dcerou četla až když už na nočník chodila, přesto ji moc bavila, jmenovala zvířátka, barvy nočníků a zkoumala všechna ta hovínka. Vtipné, jednoduché. Knížku pravidelně půjčujeme všem známým dětem.

26.02.2014 3 z 5

Naše parta Naše parta Karel Ptáčník

Tak já se přidám ke chválení téhle parádní knížky: s bratrem jsme ji četli pořád dokola, známe ji vážně nazpaměť. Jen vidím ten obal a už bych četla znovu!

26.02.2014 5 z 5

Výchova k toleranci a proti rasismu Výchova k toleranci a proti rasismu Tatjana Šišková

Jestli to máte jako já a národnostní menšiny vám nevadí, jen jim prostě nerozumíte a ptáte se proč dělají tohle nebo nedělají tamto, tak si přečtěte tuhle knížku. Abychom pochopili přítomnost, musíme znát minulost. A začněme s tím u dětí, ať pak není pozdě.

26.02.2014 4 z 5

Diamantová sekera: Baltské pohádky Diamantová sekera: Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Jako dítě jsem pořád dokola četla pověst o Egle a říkala si, že je to hrůza takhle se proměnit ve strom!

26.02.2014 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Jedna z mála knih u které se mi moc líbí filmová verze.

25.02.2014 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milá knížka, která ale rozhodně patří do jedné z nejpřeceňovanějších. Není špatná, je příjemně krátká, ale zároveň trochu nudná. V době, kdy jsem ji podruhé četla a zalíbila se mi, jsem už měla přečtené mnohem lepší a silnější příběhy než je tento. Takže podle mě: pro děti nuda, pro dospělé taky. Je potřeba se trefit, a číst ji někdy mezi dětstvím a dospělostí, pak může posunout dál.

25.02.2014 1 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Knížku jsem četla několikrát a pokaždé mě bavila od začátku do konce.

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Příjemné čtení.

24.02.2014 3 z 5

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Petra Hůlová ano, ale tento román ne. Nedočetla jsem.

24.02.2014

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Paráda, stokrát lepší než film.

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Zkoušela jsem číst před několika lety, vím, že patří mezi jednu z nejoblíbenějších knih, přesto jsem jí vůbec nepřišla na chuť a ani nedočetla. Když čtu komentáře asi to s ní letos zkusím znovu...

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Poprvé přečtená: nic moc, podruhé přečtená: dobrý, potřetí a kdovípokolikáté přečtená: super + hlasitý smích během čtení. Stojí rozhodně za to.

Komplet - Věčně zpívají lesy Komplet - Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Tohle se prostě musí líbit všem!

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Anotace mě nadchla, ale byla jsem zklamaná. Nevadilo mi, že knížka končí.

24.02.2014 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížku bych doporučila hlavně rodičům, kteří mohou vidět, jakých chyb se dopustila Christianina matka. V příběhu je celkem dost momentů, ve kterých mohla zakročit a Christianu z toho vytáhnout. Protože ale byla ráda, že se o ni nemusí starat, tak si jasných signálů nevšímala.. a pak už bylo pozdě.

21.02.2014 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Moje nejoblíbenější kniha, krásné líčení přírody, vztahů a života na vsi. Zachycení Štěpčina dětství, dospívání a pak kruté procitnutí po svatbě je prostě nepřekonatelné. Filmová adaptace mě zklamala, film začíná v půlce knížky a končí zbytečnou scénkou s malým děvčátkem.

20.02.2014 5 z 5