iva23 iva23 komentáře u knih

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Velké zklamání, knihu jsem četla na doporučení, v Databázi má taky vysoké hodnocení, takže jsem se těšila. Asi do strany 220 jsem pořád doufala, že mě to chytí. Nechytilo, takže zbytek knihy jsem dočetla letmo. Příběh mi přišel takový plochý, hrdinka akorát pořád porušovala pravidla, nevěřila si, dialogy nudné..

13.06.2014 1 z 5

Kouzelná píšťalka Kouzelná píšťalka Martina Drijverová

Hezké pohádky, některé kratší, jiné delší. Žádné dlouhé vypravování, mají spád, často trochu moc rychlý konec, ale nevadilo to.

10.06.2014 3 z 5

Banánové rybičky Banánové rybičky Halina Pawlowská

Chvílemi docela vtipné, takové to čtení u kterého vás klidně může pořád někdo rušit.

28.05.2014 1 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Typický literární odpad

28.05.2014 odpad!

Alenka a bílá volavka Alenka a bílá volavka Galina Nikolajevna Děmykina

Koukám, že knížku skoro nikdo nehodnotil a ta dvě hodnocení co jsou, jsou po třech hvězdičkách.. Mně se teda jako malé líbila moc.

26.05.2014 4 z 5

Knoflík pro štěstí Knoflík pro štěstí Ludvík Středa

Ty příběhy jsou takové zvláštní.. hezké, mají nápad, autor si hraje s češtinou, ale něco mi na nich nesedělo, ani nevím co.. V knížce jsou moc hezké básničky a úkoly typu "Hledej ve větách" jména děvčat, chlapců, názvy stromů atd., to se líbilo i mně i mojí dceři.

13.05.2014 2 z 5

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Milé čtení, krásně napsaný životní příběh. Po všech těch knihách, ve kterých se nemůžu dočkat toho, jak to dopadne a čtu nedočkavě a rychle, bylo toto čtení jako pohlazení. A ještě jsem se mockrát nasmála! Doporučuji všem.

05.05.2014 5 z 5

Co dělá vítr, když nefouká Co dělá vítr, když nefouká Alena Vostrá

Hezká knížka, dobře se četla, s dcerou jsme se i několikrát zasmály. My už to teda víme, co dělá vítr, když nefouká....

25.04.2014 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Mám raději jiné jeho knihy - Modlitba za Owena Meanyho, Rok vdovou nebo Svět podle Garpa.

26.03.2014 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Moje první kniha od Kinga, náhodou doporučená neznámým čtenářem v knihovně. Četla jsem ji mockrát a prostě nemá chybu.

26.03.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Není to špatné, ale podruhé bych to určitě nečetla.

26.03.2014 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tohle je pro mě prostě takové normální čtení: neurazí - nenadchne.

26.03.2014 2 z 5

Psychodidaktika Psychodidaktika Jiří Škoda

Publikace vhodná pro studenty pedagogiky, náročné na čtení, hodně cizích slov.

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Všechny Havlíčkovy knihy mě moc baví, ale u této se mi kupodivu víc líbil film.

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Výjimečně se mi líbila nejen kniha, ale i film.

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Souhlas s Belatris... autor nedokázal zaujmout

14.03.2014 1 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Petra Braunová

Kniha dobrá, dobře se četla. Určitě mi pomohla se na postižené podívat trochu jinak. S hrdinkou jsem se ale neztotožnila, trochu mě štvala. Nemám osobní zkušenost s postiženými, proto bych taky (jako její spolužáci nebo učitelka) nevěděla, co přesně v konkrétních situacích udělat. Utřít pusu, otočit vozík.. s něčím chce pomoct, s něčím nechce pomoct.. jak to máme my "cizí" vědět? Myslím, že její matka měla předstoupit před třídu a seznámit všechny s tím, co pro dívku mohou udělat. Ta by se potom ve svých myšlenkách nemusela urážet a opovrhovat druhými.

14.03.2014 3 z 5

Modrá hvězda Modrá hvězda Alois Mikulka

Moc hezká knížka, jako dítě jsem ji četla mockrát.

14.03.2014 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Jako malá jsem ji opakovaně začínala číst, ale nikdy nedočetla.

10.03.2014 2 z 5

Zlobilky Zlobilky Martina Drijverová