iva23 iva23 komentáře u knih

Ztracené dívky z Alcasser Ztracené dívky z Alcasser Joe Garcia

Tak hrozný sloh a překlad, že se to nedá číst. Další díly ze série už číst nebudu.

13.09.2023 1 z 5

Brutální vraždy prostitutek na ostrově Long Islandu Brutální vraždy prostitutek na ostrově Long Islandu Joe Garcia

Teda to je sloh, hrozný. Těžkopádný překlad, hrubky kam se podíváš.

12.09.2023 1 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Mezi námi: trochu kravina, ale bavilo mě to..

13.07.2023 4 z 5

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse

Po Hlavě XXII a Stoletém staříkovi další kniha u které jsem se smála.

11.07.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velice slabé. Téma samozřejmě silné, ale očividně to ne vždycky stačí. Odpad to není, četla jsem horší, ale skoro jsem to nedočetla. Nezanechalo to ve mně vůbec nic.

03.05.2023 1 z 5

1945: Léto běsů 1945: Léto běsů Miloš Doležal

Takovéto příběhy mají být součástí dějepisu na základních školách. Děkuji, pane Doležale.

14.04.2023 4 z 5

Vlak do Samarkandu Vlak do Samarkandu Guzel Jachina

Strašné. A tak krásně napsané..

09.03.2023 5 z 5

Ida Ida Helena Černohorská

Příběh dívky Idy, která pochází z německého pohraničí. Ida je v rámci poválečného vyrovnávání poslána na nucené práce k hospodáři Františkovi. Výborně napsaná krátká próza o každodenní dřině, nespravedlnosti, nenávisti, ale i naději a lidskosti. Krásně strávená hodina s Idou.

13.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zase paráda. Paní Dvořáková je prostě sázka na jistotu.

08.12.2022 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Mě bavily jen ty části z dešifrování, ta romantická omáčka okolo byla až trapná. Ale dočetla jsem to.

02.11.2022 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Řekla bych: taková oddychovka, ale co je to za oddychovku, když je člověk od začátku do konce napnutej jak kšandy?

26.05.2022 4 z 5

Život mezi paragrafy Život mezi paragrafy Gerhardt Bubník

Krásný životní příběh. To je tak, když se sejde talent, píle, dobrý charakter, pevná vůle, optimismus a trocha štěstí najednou. Chvílemi jsem si říkala, že p. Bubník je takový Forrest Gump.. neuvěřitelné. Děkuji a všem doporučuji k přečtení.

24.05.2022 5 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

O trochu slabší než Bývali jsme bratři, ale pořád hodně dobré.

29.04.2022 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Výborné, nemohla jsem přestat číst. Téma trochu podobné Vypravěčce, ovšem zpracování nesrovnatelně lepší.

26.04.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jsem ráda, že to mám za sebou, bylo tam toho hrozně moc, taková splácanina všeho, co by samostatně mohlo být dobré, ale takhle dohromady to nefungovalo.

31.03.2022 2 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Z komentářů níže si vybírám: nuda, vata, nic se tam neděje, ztráta času, dobrý, ale nevyužitý námět. Škoda, název knihy, obálka i anotace slibovali čtenářský zážitek.

04.02.2022 1 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Po letech znovu přečteno.. nádhera.

31.01.2022 5 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Bohužel: naivní nuda

27.01.2022 1 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Paráda, moc mě to bavilo.

11.01.2022 5 z 5

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Smutné, zoufalé, nepříjemné příběhy. Hvězda za téma, druhá za dobré otázky.

12.10.2021 2 z 5