Kubula a Kuba Kubikula

Veselé příhody medvědáře Kuby Kubikuly, jeho medvěda Kubuly a podivného medvědího strašidla Barbuchy na jejich toulkách světem. Roztomilý příběh medvědáře a medvěda patří již mezi klasiku české literatury pro děti. Ani po letech od svého prvního vydání neztratil nic ze svého kouzla, osobitosti a vtipu, a tak by neměl chybět v žádné dětské knihovničce. Připomeňme si jen, že vypráví o medvědáři Kubovi Kubikulovi a jeho nezbedném medvědovi Kubulovi, se kterým se toulal po světě a kterého strašil strašidlem Barbuchou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64541/kubula-a-kuba-kubikula-64541.jpg 4.2517

Kniha Kubula a Kuba Kubikula

Grynče
19.12.2021

Krásný návrat do dětství.

slunicko1958
22.11.2021

"Za časů ušatých čepic bývaly náramné zimy a obráceně, tehdy, když tak zběsile mrzlo, šili čepičáři ušaté čepice. Je tomu doslova sto let, svět byl ještě mladý a šmahem se věřilo na pohádky. Teď nás na takové věci nikdo nenachytá, ale za těch starých časů se bál klekánice i pan učitel, a kdyby na něho v noci někdo zadupal, mazal by to domů a pelášil by ostošest. Tehdy nebývaly se strašidly žerty."

Tak začíná pohádka o medvědáři a jeho medvídkovi. Ten úvod mluví za vše. V době, kdy V. Vančura tento příběh napsal, musely být děti z knížky nadšené. Troufám si tvrdit, že dnes by děti nebavila a ani by jí nerozuměly. Musím se přiznat, že mě nadchly pouze roztomilé ilustrace Z. Milera.
Takže tak nějak, no.

Medunkavera
26.07.2021

Já nevím.
Je to takové.. ano.. a ne.
Myslím, že sem tomu jako malá nerozuměla. Líbily se mi ty krásné obrázky Zdeňka Milera.
Ale to strašidlo mě děsilo..
A také mám knížku s jinou obálkou, která byla vydaná v roce 1959.

Pebra
31.05.2021

Rozesmál mě příspěvek o knize a o pohřbu. Chápu tyhle dětské asociace, mám jich fůru. Já Kubu milovala, tedy, spíše Barbuchu.

leleia
19.05.2021

Krásný návrat do dětských let. Už jako malá jsem se k ní pravidelně vracela a teď jako dospělá jsem si ji vychutnala zas. Krásné ilustrace, milý příběh.

Len2očka
10.04.2021

Knižku jsem jako dítě neměla ráda,ale líbily se mi obrázky,ale určitě bych ji jako dárek dětem nekoupila.

NikitaGalita
24.03.2021odpad!

Uff, jako já mám problém udržet pozornost, co pak děti? Celé špatně... :(

nikikostadinova
23.03.2021

mám doma hodně, hodně staré vydání. pamatuju na tu hromadu knih, které jsem četla jako dítě pořád dokola a tohle byla jedna z nich.