iva23 iva23 komentáře u knih

Děti nepřátel lidu Děti nepřátel lidu Inna Šichejevová-Gajstěrová

Hrozná doba, takže příběh zajímavý, navíc doplněný o fotografie. Ale hemží se to tam spoustou jmen, která jsem nebyla schopna si zapamatovat, ono to ale ani nebylo nutné..A celkově je to bohužel trochu nudně vyprávěné.

29.01.2015 3 z 5

O stříbrné podkově O stříbrné podkově Eva Kilianová

Knížku jsem měla ráda jako dítě a mám ji ráda dodnes. Mnohé pověsti znám nazpaměť a vyprávím své dceři.

29.01.2015 5 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Celé takové průměrné, policistka nezmůže nic, svědkovi nevěří.. Téma samozřejmě děsivé, vždyť co je horšího než únos dítěte, ale nenadchlo mě to.

29.01.2015 3 z 5

Neklidné babí léto Neklidné babí léto František Kožík

Nádherně napsaný životní příběh jedné ženy, kterou jsem vůbec neznala, ač zasáhla a často i ovlivnila životy tolik známých českých a francouzských umělců. Kniha obsahuje tolik myšlenek, že si ji v budoucnu musím přečíst znovu.

19.01.2015 4 z 5

Čerti nikdy nespí Čerti nikdy nespí Jindřiška Kratschmarová

Na knížku jsme narazily v knihovně náhodou a moc se nám líbila.

08.01.2015 4 z 5

Danda má hlad Danda má hlad Ivona Březinová

Hezký příběh, příjemné čtení pro prvňáčky.

08.01.2015 3 z 5

Moje vítězství nad autismem Moje vítězství nad autismem Tamara Morarová

Moc zajímavé, až neuvěřitelné..

07.01.2015 4 z 5

Za sklem Za sklem Robert Merle

Bohužel jsem nedočetla, nebavilo mě to. Koukám na komentář Jossie, tak já to zkusím někdy znovu..

07.01.2015

Kuba nechce prohrávat Kuba nechce prohrávat Petra Braunová

Hezké, doporučuji.

03.12.2014 4 z 5

Tranzit Tranzit Anna Seghers

Začátek knihy mě bavil, trochu mi připomínala atmosféru Remarquových knih, které mám moc ráda. Postupně byl ale příběh nudnější a nudnější a nakonec jsem knihu bohužel nedočetla.

01.12.2014 1 z 5

Moje rodinné album Moje rodinné album Eva Chupíková

Včera jsme knihu otevřely a hned se nám zalíbila. Dcera (7let) je z ní nadšená, hned se do ní pustila. Jsem docela zvědavá, jak si ji bude vytvářet, co tam o celé naší rodině napíše. Už mi říkala, že bude potřebovat otisk mého prstu a rtů, pramínek vlasů..

25.11.2014 4 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Přečteno s mojí prvňačkou za jeden den, hezky na střídačku - jeden příběh ona, jeden já, a nemohly jsme přestat, dokud jsme nepřečetly celé.

24.11.2014 5 z 5

Na křídle větrného mlýna Na křídle větrného mlýna František Kožík

Krásný příběh jedné zajímavé ženy a jejích neméně zajímavých přátel, známých a příbuzných. Doporučuji pro pohlazení duše.

24.11.2014 4 z 5

U všech čertů U všech čertů Jiří Kahoun

Vtipné příběhy o partě čertů. Hezké obrázky, ale příběhy na můj vkus trochu moc dlouhé.

21.11.2014 3 z 5

Abeceda - Příběhy zvířátek Abeceda - Příběhy zvířátek Alena Schejbalová

Moc hezká knížka, abecedně jsou zde představena některá zvířata, malí čtenáři nebo posluchači se dozví, kde které zvíře bydlí, co rádo jí, koho se bojí atd. Některá slova jsou nahrazena obrázky, tak děti mohou pomáhat při čtení.

10.11.2014 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Nádherné čtení. Lillianinu sumarizaci života: "je mi 24, poslední čtyři roky jsem v sanatoriu a před tím byla skoro šest let válka" jen tak nezapomenu.

05.11.2014 5 z 5

Rakovinu nevyléčíš Rakovinu nevyléčíš Denis Leary

Tak tohle je pro mě úplně mimo, po asi třiceti stránkách jsem to vzdala. Slovní průjem, který mě vůbec neoslovil, ani mi nepřipadal vtipný, i když se v něm asi skrývá dost pravdy o lidech, kteří vidí život úplně jinak než já. Jedna hvězda za odvahu a za úvodní píseň.

20.10.2014 1 z 5

První třetina mě bavila, druhá méně a třetí vůbec, to jsem i přeskakovala řádky. Myslím, že překladatelka neodvedla moc dobrou práci, věty křečovité, rádoby vtipné, ale nemělo to tu správnou lehkost. Dovedu si přestavit, že v originále je to mnohem lepší.

13.10.2014 2 z 5

Míšovo tajemství Míšovo tajemství Eduard Petiška

Hezký příběh o Míšovi a jeho kamarádech, o tajemném panu Brehule a ukradeném vojáčkovi.

03.10.2014 3 z 5

Moc jsem se pobavila a dodnes se bavím, když poslouchám, jak se to a to stalo jednomu známému, který to povídal mému známému.

01.10.2014 4 z 5