iva23 iva23 komentáře u knih

O Konvalince a Kapradníčkovi O Konvalince a Kapradníčkovi Kateřina Boušová

Tenká knížka, obrázky, které se mi zpočátku moc nelíbily, ale protože je moje dcera pořád komentovala slovy: Podívej, jak ta paní krásně maluje, to se mi moc líbí! Tak jsem jim postupně přišla na chuť. Námět moc hezký, ale přišlo mi to trochu nedotažené. A Konvalinka s Kapradníčkem, podle kterých se knížka jmenuje, jsou tam jen tak mimochodem, o těch ta knížka není. Za mě tedy lepší průměr, ráda si přečtu od paní Boušové něco dalšího (ráda si prohlédnu další obrázky sl.Boušové).

19.03.2015 3 z 5

Otazníky detektiva Štiky Otazníky detektiva Štiky Jiří Kalousek

Milá vzpomínka na Ohníček, jinak příjemné pobavení pro děti i dospělé. Některé příběhy jsou těžko řešitelné, některé naopak velice jednoduché, což knížce vůbec neubírá na kráse.

18.03.2015 5 z 5

Kámen a krev Kámen a krev Juraj Červenák

Tak tahle knížka je úplně mimo můj vkus. Dostala jsem ji, tak jsem to zkusila, ale vůbec mě to nebaví - nedočteno.

17.03.2015

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Přečetla jsem zatím I.díl a můžu jen říct: MĚ že něco trápí? Spím sama na své posteli, jím kdy chci a co chci, pitné vody mám kolik chci - dokonce se v ní umývám (!), na záchod jdu vždy, když potřebuji, není mi zima ani horko, nikdo mě nebije, kdykoliv chci, tak si natáhnu nohy.. Dokonce i mí rodiče, děti, ostatní příbuzní a známí si užívají těchto a dalších podobných luxusů..

17.03.2015 5 z 5

Krvavý vítr Krvavý vítr Jakob Melander

Mě to nechytlo, ztráta času to není, ale nic převratného také ne. Další díly už číst nebudu.

13.03.2015 2 z 5

Chci být víla Chci být víla Nicola Baxter

Roztomilá knížka pro malou slečnu, které se líbí svět víl. Jednoduché tipy jak se stát vílou, malá ponaučení do života a rozkošné obrázky. Je to knížka o pár stránkách, ale jako milý dárek, proč ne. Součástí knížky je i přívěšek (talisman) pro víly - naši malou rozhodně potěšil.

12.03.2015 3 z 5

Bludišťáci - pojď si s námi hrát Bludišťáci - pojď si s námi hrát Irena Tatíčková

Pro asi tak šestileté děti, které baví hledat cesty z bludišť, odpovídat na různorodé otázky (otázky z různých témat, nenavazují na něco v knize, jsou to pouze otázky a pod každou na výběr čtyři možnosti odpovědi), hledat rozdíly mezi obrázky, přiřazovat správné stíny atd. Hezké, ale celou knihu tak nějak pořád dokola to samé. K otázkách se nic nevztahuje, takže pravděpodobnost, že si dítě něco zapamatuje není moc velká.

09.03.2015 3 z 5

Poťouši a zloděják Poťouši a zloděják Miloš Kratochvíl

Moc hezké, doporučuji. Akorát ten závěr mi připadá takový useknutý.

04.03.2015 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Kniha na jedno odpoledne, příjemně naladí představou o pláži, letních večerech a o lahodném občerstvení. Příběh sám jednoduchý, trochu ve stylu Čokolády.

02.03.2015 3 z 5

Moje rodinné album Moje rodinné album Eva Chupíková

Hezké pro děti, které baví vytvářet, lepit, zapisovat. Maminka obtiskne své rty, věnuje pramínek vlasů.. a na oplátku se dozví, co si o ní její dítě myslí. Pokud jí tedy dá přečíst, co si zapsalo. A zrovna tak tatínek, prarodiče a ostatní příbuzní. Takový deníček pro děti v 1.-2. třídě.

02.03.2015 4 z 5

Draci v hrnci Draci v hrnci Kamila Teslíková

Zajímavé pro děti i pro dospělé, recepty na dobrá jídla. Poučí, pobaví - doporučuji.

02.03.2015 5 z 5

Velká obrázková knížka pro malé děti Velká obrázková knížka pro malé děti Milena Lukešová

Dětská encyklopedie od B. Říhy je mnohem lepší, jednotlivá hesla jsou v ní vysvětlena lépe (nebo mají alespoň trochu smysl).

02.03.2015 2 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Kniha, která se čte jedním dechem.

26.02.2015 5 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Podprůměrné.

09.02.2015 2 z 5

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

Pan Bernard je jeden z těch, kterým fandím již spoustu let. Baví mě jeho reklamy, baví mě jeho věčně vyzubený obličej a hlavně mě baví, že se nebojí říct svůj názor a nebojí se pochlubit svými úspěchy (protože na to je u nás potřeba hodně odvahy).

06.02.2015 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Takto napsané mě to moc nebavilo, vhodné spíš jako pomůcka při psaní třeba diplomové práce.

03.02.2015 2 z 5

Vaříme podle Herbáře 2 Vaříme podle Herbáře 2 Kateřina Winterová

Krásná knížka, milý dárek. Ale jestli z toho někdy něco udělám, to jsem sama zvědavá.

02.02.2015 3 z 5

Modrý Poťouch Modrý Poťouch Miloš Kratochvíl

Myslela jsem, že se dcera při výčtu všech těch rozkmotřidel ztratí, ale kdepak, všechny si pamatovala a moc dobře rozuměla tomu, co dělají a čím škodí. Chystáme se na druhý díl, doporučuji ke čtení!

02.02.2015 3 z 5

Čekání na smrt Čekání na smrt Milan Hes

Čtěme tyto příběhy, i když je to mnohdy opakovaní již čteného.

02.02.2015 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Je obdivuhodné, že vše, co paní Sosnarová zažila, ji nezlomilo natolik, aby zanevřela na život (a na muže). Podobné příběhy mě vždycky nutí k zamyšlení, jak bych se asi chovala já - na straně utlačovaného..? A na straně utlačujícího? A zase jsou zde jedinci, kteří aktivně dělali víc než museli..viz ta soudružka - NE PANÍ!!!

02.02.2015 5 z 5