Modrá sféra

V této strhující knize se Jeffery Deaver vydává do světa počítačových hackerů a pohybuje se v něm se svou typickou bravurou a samozřejmostí. Díky napínavému ději a geniální detektivní zápletce zasazené do prostředí nejmodernějších technologií čtenář navždy změní svůj pohled na obyčejný počítač. V počítačovém ráji v Silicon Valley umírají lidé rukou sadistického počítačového hackera s přezdívkou PHATE. Ten proniká do jejich počítačů, narušuje jejich životy a s mrazivou rafinovaností je láká do osidel smrti. Šéf oddělení počítačových zločinů státní policie v San José proto v zoufalství propouští z vězení hackera Wyatta Gillettea a navzdory hlasitým protestům ostatních zaměstnanců oddělení se ho snaží přimět ke spolupráci na vyšetřování. Gillette se poté s posedlostí příznačnou pro hackery marně snaží vystopovat vražedný počítačový virus PHATE. Jeho úsilí nezůstane bez odezvy: PHATE zasazuje týmu citelnou ránu, když zavraždí jednoho z jeho členů - počítačového „kouzelníka“ a průkopníka spletitého labyrintu počítačových sítí. Vyšetřování pak nabírá ještě zběsilejší tempo. Spojenectví Gillettea a detektiva Franka Bishopa, kriminalisty ze staré školy, který je zvyklý na osvědčené vyšetřovací postupy, je zprvu nelehké. Proti nim však stojí nelítostný a geniální zabiják PHATE, takže se oba musí vydat ze všech sil, aby šílence zastavili. Románem Modrá sféra Jeffery Deaver znovu potvrzuje oprávněnost své pověsti „mistra časovaného napětí“. Kniha je brilantní charakteristikou zločinu v informační éře a autor v ní nešetří napětím ani početnými zvraty. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60027/modra-sfera-60027.jpg 4.4590
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Domino

The Blue Nowhere, 2001

Kniha Modrá sféra

R.E.M.
28.11.2020

První setkání s Deaverem nebylo nijak zvlášť zajímavé, odradilo mě od čtení dalších knih autora. Změnilo to až doporučení na Modrou sféru.

A protože změna je život, zkusila jsem otevřít modrobílý paperback a seznámila se s jedním sympatickým detektivem, který k tomu, aby zaujal, nepotřebuje být alkoholikem, nemusí mít doma nesnesitelnou manželku.

Sledovala jsem jeho staromódní policejní práci, potkala se s různorodými detektivy a v neposlední řadě jsem se s jedním hackerem ponořila do "modrého" světa a dívala se, jak prolamuje kódy, dešifruje nebo hackuje počítačové systémy.
Jo, a hledala pachatele a jeho komplice.

Čtení bylo průměrně vzrušující a napínavé, místy nadprůměrně, až k pomyslnému kousání nehtů, jest-li vyhlednutý cíl přežije, jest-li se postava stane obětí nebo šťastně unikne z připravené pasti.

Autor vložil do textu pár krvavých událostí, dávkoval ve vlnách vzrušení a zvraty, až na závěr, docela rozumně, děj měl spád. Prostředí hackerů bylo pro mě poutavé a mě tato počítačová detektivní kovbojka nadprůměrně bavila.

Marekh
24.08.2020

Knihu jsem obdržel jako vánoční dárek, který pro mě vybrala mamka s bratrem. Jednalo se o období, kdy jsem příliš nečetl, ještě jsem studoval. Pro tuto knihu se rozhodli z důvodu, protože se domnívali, že by se mi kniha mohla líbit, když se děj točí kolem počítačů. :)

grizlinka
12.05.2020

V dnesni dobe je to sice uz zastarale,ale i tak me kniha bavila.Deaver je dobry spisovatel a clovek vi,ze s jeho knihou neudela chybu.Zajimave videt co uz tenkrat pocitace dokazaly nebo mihly dokazat.Co teprve dnes...

january
16.04.2020

Detektivka s předhánějícími se hackery byla zábavná, na dovolenou bych ji doporučila. Ale ty neustálé plot twisty, “sociální inženýrství” u každé druhé postavy a hacker beznadějně zamilovaný do učitelky klavíru na mě působili trochu “béčkově”. Postava vraha měla fakt štěstíčko, že měla tak nevýrazný vzhled, že se dovedla převléct úplně za kohokoli.

jan7642
09.04.2020

První kniha od Jefferyho Deavera, kterou jsem (již před mnoha lety) četl. Nemohl jsem se od ní odtrhnout!

Christo
22.02.2020

Ačkoli v době psaní této knihy byl internet ještě v počátkách, tak už tehdy to bylo rozsáhlé universum s neokonečnými možnostmi. To Deaver má rád, neboť mu to dává možnost překvapovat téměř na konci každé kapitoly. A to mu skutečně jde....

makacek
26.01.2020

Dnes jiz trochu zastarale, ale ve sve dobe... Chvilemi to bylo trochu zdlouhave.

evik_svistik
08.01.2020

Nemám co dodat, J. Deaver ví, co dělá a umí to. Pokud chcete být napnutí až do konce a čtení si užívat, tak jeho knihy jsou jasná volba!