Modrá sféra

Modrá sféra https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60027/modra-sfera-60027.jpg 4 662 77

V této strhující knize se Jeffery Deaver vydává do světa počítačových hackerů a pohybuje se v něm se svou typickou bravurou a samozřejmostí. Díky napínavému ději a geniální detektivní zápletce zasazené do prostředí nejmodernějších technologií čtenář navždy změní svůj pohled na obyčejný počítač. V počítačovém ráji v Silicon Valley umírají lidé rukou sadistického počítačového hackera s přezdívkou PHATE. Ten proniká do jejich počítačů, narušuje jejich životy a s mrazivou rafinovaností je láká do osidel smrti. Šéf oddělení počítačových zločinů státní policie v San José proto v zoufalství propouští z vězení hackera Wyatta Gillettea a navzdory hlasitým protestům ostatních zaměstnanců oddělení se ho snaží přimět ke spolupráci na vyšetřování. Gillette se poté s posedlostí příznačnou pro hackery marně snaží vystopovat vražedný počítačový virus PHATE. Jeho úsilí nezůstane bez odezvy: PHATE zasazuje týmu citelnou ránu, když zavraždí jednoho z jeho členů - počítačového „kouzelníka“ a průkopníka spletitého labyrintu počítačových sítí. Vyšetřování pak nabírá ještě zběsilejší tempo. Spojenectví Gillettea a detektiva Franka Bishopa, kriminalisty ze staré školy, který je zvyklý na osvědčené vyšetřovací postupy, je zprvu nelehké. Proti nim však stojí nelítostný a geniální zabiják PHATE, takže se oba musí vydat ze všech sil, aby šílence zastavili. Románem Modrá sféra Jeffery Deaver znovu potvrzuje oprávněnost své pověsti „mistra časovaného napětí“. Kniha je brilantní charakteristikou zločinu v informační éře a autor v ní nešetří napětím ani početnými zvraty. ... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Blue Nowhere , 2001

qydko
30.03.2017 4 z 5

Jeffery Deaver je mistr svého řemesla, kniha je napínavá, plná dramatických zvratů. Jen ho už trošku znám, takže u hodně z nich jsem tušila, kam směřují. Ale i tak jsem si čtení moc užila.

Vanekyj
31.01.2017 4 z 5

Zajímavá, hekerská krimi kniha.
Děj má spád a čte se to dobře.
Některé IT záležitosi už jsou značně zastaralé a některé drobnosti přitažené za vlasy, proto 4 z 5 hvězd.

Nunynka
17.01.2017 3 z 5

Kdyby to byla moje první přečtená kniha od Deavera,tak jsem z ní nadšená. Ale vzhledem k tomu,že mám od něho přečtených většinu knih,tak je pro mě zklamáním. Nemohla jsem se do těch počítačových termínů nějak začíst. Kolikrát jsem se přistihla,že vlastně nevím o čem čtu. A konec byl už tak nějak předvídatelný.

lenyleny
10.01.2017 4 z 5

Možná že odborníkům připadá, že se moc vysvětluje,ale nám skoro PC negramotům to vyhovuje. Velice dobře čtivé, má to spád. Není to klasická detektivka a o to se mi děj lépe četl.

hana4834
10.12.2016 4 z 5

první kniha co jsem četla od toho spisovatele a hned mě dostala

Lu89
08.07.2016 5 z 5

Tento díl je pro mě stejně povedený jako Sběratel kostí. Dozvěděla jsem se spoustu nových pojmů a zároveň přečetla super příběh u kterého mě ani malou chvíli nechyběl Rhyme a Amélie.

Peleus
16.03.2016 3 z 5

Musím vyzdvihnout, že mít tento počin dobrý scénárista, zřejmě by mohlo jít o dobře koukatelný film, kdy všechny zvraty a napětí během zjišťování pravé identity pachatele a spolupachatele mohly poměrně slušně fungovat. Na stránkách knihy mě to, bohužel, nenapínalo a jen jsem si říkal, zda má autor skutečně zapotřebí všechny tyto jen stěží uvěřitelné švíky vysvětlovat a omlouvat sociálním inženýrstvím?

Pokud jste ovšem IT pozitivní, bylo by škodou knihu minout.

kuruteku
28.01.2016 5 z 5

Deaver - kdo četl, ví. Spousta vysvětlování věcí okolo, spousta zvratů v ději - vždycky naletím. A až později mi dojde, že se dala čekat slepá cesta. Pár nedomyšlených věcí, což se u oboru IT dá čekat, ale celkově čtivé a chytlavé, ale Lincoln Rhyme to není ;-)

sioux
25.07.2015 1 z 5

Nuda. Technicky úplně mimo, zcela zastaralé. Přes největší snahu a celkově respekt k Deaverovi jsem to nedokázal dočíst. Od půlky jsem se nutil k čtení a pak už jen přeskakoval a i to nestačilo k dočtení knihy.

Allia
24.07.2015 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém začíst se, přece jen tolik neholduji "modré sféře". Proto bylo pro mne těžké prokousat se, začátkem, ale pak se to krásně rozjelo a nedala se kniha odložit. Ráda si přečtu další knihy autora :-)

noutebook
22.02.2015 5 z 5

Tato kniha mě opravdu zaujala. Mohu jen doporučit. Má strhující děj, zajímavé postavy a velice dobrou zápletku. Autor se zaměřuje hlavně na srozumitelnost. Vysvětluje život postav, jak se dostali k té dané práci, jak se co stalo, co jejich životy změnilo apod... ale také i Hackerské pojmy.
Jeho postavy jsou propracované a hlavní hrdinové mi skutečně přirostli k srdci. Hlavně Wayt Gillet, který pomáhá s vyšetřováním a pak také ten "záporák" vystupující pod pseudonymem Phate... no nechci prozrazovat děj, takže na závěr řeknu jen:" pokud chcete strhující detektivní příběh z hackerského pohledu na svět, neboj jen detektivku z trochu jiného úhlu pohledu, sáhněte po této knize! Jen musím varovat před chvilkovou zmateností a povinností si alespoň trochu zapamatovat pojmy, protože na nich autor staví :D

iva23
09.02.2015 2 z 5

Podprůměrné.

Flowtec
11.12.2014 5 z 5

Super kniha. Pracuji v IT, takže o to více se mi příběh líbil. Při čtení mě trochu mrzel fakt, že neumím hackovat :-)

P.S. : Moje první kniha od Deavera na doporučení mého třídního na střední, když viděl, že čtu Digitální pevnost od Dana Browna.

gallovl
27.11.2014

Moje první knížka od Deavera, poté následovaly další a vše je čtivé, napínavé, má to spád.

ellescorpio
01.07.2014 5 z 5

Pro mě nejlepší z nerhymovské řady. Spousta zvratů a detailní technické popisy jsou přesně to, co mě u Deavera tak baví :)

lanusinka
26.03.2014 3 z 5

Tak tahle knížka pana Deavera mě moc neuchválita, hackerství není věc, která by mě nějak zvlášť zajímala a navíc v amerických poměrech, kde mi ani názvy společností nic neřeknou. Příběh docela pěkný, ale ne tak, aby přehlušil pro mě nudné pasáže o počítačích...

Gity
02.02.2014

Tato "Deaverovka" se mi líbila méně než některé jiné. První tři čtvrtiny knihy se mi zdály zdlouhavé, nenapínavé. Myslím také, že kniha bude velmi brzy působit zastarale. Deaverovy knihy s hlavním hrdinou Lincolnem Rhymem jsou pro mě zajímavější a napínavější.

Petronille
24.01.2014 4 z 5

Velmi povedená detektivka, čte se pěkně. Jediné po mi vadilo byl počet zvratů na konci, pár bych vypustila. Příběh by tak byl určitě napínavější. Odborné výrazy byly dobře vysvětleny, ale vypadá to že kniha byla napsaná někde na začátku počítačových technologií.

mfe
28.07.2013 4 z 5

Pěkně napsaná detektivka jako vždy u Deavera. Pro znalce IT terminologie a zejména zvláště ty starší vzpomínka na začátky počítačové vědy. Pro laiky kolikrát až dost odborných termínů.

gotham
17.07.2013 4 z 5

Čte se to pěkně, bavilo mě to, má to styl typický pro Deavera, ale těch zvratů zejména ke konci už je až příliš. Třeba takový Hodinář je podle mě určitě lepší, tam to všechno pěkně do sebe zapadá, tady mi přišlo, že některé zvraty už postrádaly smysl a byly udělané pouze na efekt. 70%