Modrá sféra

Modrá sféra https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60027/modra-sfera-60027.jpg 4 662 77

V této strhující knize se Jeffery Deaver vydává do světa počítačových hackerů a pohybuje se v něm se svou typickou bravurou a samozřejmostí. Díky napínavému ději a geniální detektivní zápletce zasazené do prostředí nejmodernějších technologií čtenář navždy změní svůj pohled na obyčejný počítač. V počítačovém ráji v Silicon Valley umírají lidé rukou sadistického počítačového hackera s přezdívkou PHATE. Ten proniká do jejich počítačů, narušuje jejich životy a s mrazivou rafinovaností je láká do osidel smrti. Šéf oddělení počítačových zločinů státní policie v San José proto v zoufalství propouští z vězení hackera Wyatta Gillettea a navzdory hlasitým protestům ostatních zaměstnanců oddělení se ho snaží přimět ke spolupráci na vyšetřování. Gillette se poté s posedlostí příznačnou pro hackery marně snaží vystopovat vražedný počítačový virus PHATE. Jeho úsilí nezůstane bez odezvy: PHATE zasazuje týmu citelnou ránu, když zavraždí jednoho z jeho členů - počítačového „kouzelníka“ a průkopníka spletitého labyrintu počítačových sítí. Vyšetřování pak nabírá ještě zběsilejší tempo. Spojenectví Gillettea a detektiva Franka Bishopa, kriminalisty ze staré školy, který je zvyklý na osvědčené vyšetřovací postupy, je zprvu nelehké. Proti nim však stojí nelítostný a geniální zabiják PHATE, takže se oba musí vydat ze všech sil, aby šílence zastavili. Románem Modrá sféra Jeffery Deaver znovu potvrzuje oprávněnost své pověsti „mistra časovaného napětí“. Kniha je brilantní charakteristikou zločinu v informační éře a autor v ní nešetří napětím ani početnými zvraty. ... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Blue Nowhere , 2001

makacek
26.01.2020 3 z 5

Dnes jiz trochu zastarale, ale ve sve dobe... Chvilemi to bylo trochu zdlouhave.

evik_svistik
08.01.2020 5 z 5

Nemám co dodat, J. Deaver ví, co dělá a umí to. Pokud chcete být napnutí až do konce a čtení si užívat, tak jeho knihy jsou jasná volba!

Tabby
28.10.2019 5 z 5

Chtěla jsem si spravit náladu od chybných přehmatů při výběrech detektivek a thrillerů, tak jsem si půjčila Deavera, u kterého jsem se nikdy nezklamala. A opět výborný, propracovaný, napínavý a akční. Navíc jsem se dozvěděla hodně věcí ze světa počítačů.
Postava hackera Wyatta, který se rozhodl pomoct policii při vyšetřování vražd, je zajímavá a zábavná.
Je tam tolik zvratů a obratů v pátrání a honbě za pachatelem, že mě to bavilo až do poslední stránky.
A s typem, kdo by mohl být pachatel, jsem byla totálně vedle. :)

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Po přečtení této knihy si říkám, zda se úplně neodříznout od světa počítačů a zlikvidovat vše, co jsem kdy dala do světa. A prostě je to nemyslitelné. Přišla bych o své myšlenky, příběhy a velký přehled o všem co se kde děje. No je to posedlost a člověk se tím nemůže tolik zabývat, jinak by přišel o rozum. Kniha Vás nenechá spát, dokud to nevstřebáte do sebe.

Jokrzeb
28.05.2019 5 z 5

Moje první kniha od Deavera, kterou jsem četl. Bavila mě nejvíc.

flare
08.02.2019 5 z 5

Uplne se desim budoucnosti...:-)))

pavel7249
15.01.2019

Modrá sféra byla moje druhá "deaverovka" a orptoti té první (Hodinář) nebyl tak naplněna zvraty, na druhou stranu příběh ze zajímavého prostředí, i když ta it mluva mi chvílema dělala značné problémy, nicméně jsem se něco zajímavého dozvěděl (na druhou stranu knížka z roku 2001 co se týče je už poněkud zastaralá)

anniehall
14.12.2018 3 z 5

Napínavá kniha, která je psychologickým thrillerem s prvky cyberpunku. Deaver je fantastický v tom, jak dokáže pracovat s napětím a čtenářským očekáváním. Neustále překvapuje novými a novými zvraty a nikdy si nemůžete být jisti, kdo za tím vším vlastně stojí, neboť v další kapitole vás znovu vyvede z omylu. To se ale bohužel ve druhé půlce stává slabinou knihy. Těch zvratů, veletočů a překvapivých rozuzlení se nakonec nakupí tolik, že už jen sledujete, s čím autor přijde na dalších stránkách a přestáváte být napjatý, protože vlastně ani nevíte, komu fandit. Někdy méně znamená více! //Přečteno v původním jazyce.//

DericCaster
27.08.2018 5 z 5

Jelikož jsem vyrůstal v době největšího rozvoje počítačů a ty mě i byvily, bavila mě knížka. Ale myslím, že by mě bavila i kdybych byl počítačový analfabet. Deaver je klasika a určitě doporučuji ke čtení ;)

Veeris
29.07.2018 4 z 5

S Jeffery Deaverem nikdy nesáhnu vedle, jako vždy poutavý děj. Ještě, že nejsou takoví hackeři mezi současnýma muslimskýma teroristama...

jarin58
30.04.2018 5 z 5

Až po přečtení jsem zjistil,že jsem počítačový analfabet.Proto plný počet hvězd.

tomaskac
25.04.2018 5 z 5

Kniha Modrá sféra mě překvapila svým mixem thrilleru a světem počítačů. Toto spojení mi upřímně vyhovovalo a určitě musím vyzdvihnout autorovu schopnost vždy zkomplikovat děj. Začátek byl trochu pomalejší, ale později se dostáváte do fáze, že nemůžete knihu pustit z ruky.

druzickaster
08.03.2018 5 z 5

Pokud se budeme na děj knihy dívat jako na sci-fi, tak je to jedinečný a strhující krimi příběh. Jako člověk, který přičichl k počítačům mám dvě velké výhrady, wizard je nemysl, počítačový mág by bylo mnohem přesnější a spojení rootovat a ms-dos....ale jak říkám, jako scifi je to v pohodě.

raidmnoid
17.02.2018 5 z 5

Srdeční záležitost. Zvraty prosycený příběh s nádherným zakončením. Pro příznivce technologií to je must :). Ale vážně, velice napínavý příběh z IT prostředí, kde jsem nejednou očekával jiný konec, ale děj mě překvapil svým změnou linie příběhu.

Zouharka
30.01.2018 3 z 5

Kniha pro mě velmi zajímavá , ale četla se mi hodně těžko. Spousta technických výrazů a názvů asi není uplně pro mě, ale nakonec jsem byla celkem příjemně překvapená. Od Deavera pro mě zatím nejhůře čtená kniha.

Reacher
25.12.2017 5 z 5

Jeden z nejnapínavějších thrillerů co jsem kdy četl... Garantuji všem, kterým nic neříká svět IT technologií, že z knihy přesto budou stejně nadšeni jako já. Napínavý, rychle se odvíjející děj, bez zbytečně zdlouhavého popisování pro někoho nudného prostředí.

bigben
01.08.2017 3 z 5

Děj odsýpal jak měl, i zvraty ve vyšetřování byly, takže klasická kniha od Jeffery Deavera.

KaiShun
11.07.2017 5 z 5

Top top top, po roce jsem sedl k deaverovi co jsem jeste necetl a nechapu, trosku mi pripomina rozbite okno ale ted nevim co vyslo drive :D kazdopadne teprve druhy JD co me tak chytil bez rhyma

Teron
15.06.2017 5 z 5

Zatím asi nejlepší hackerská kriminálka, jakou jsem měl v ruce. Jako člověk počítači celkem odkojený oceňuji využití principů a zároveň vysvětlení, které plynule prochází celým svazkem, aniž by rušilo přednáškovým stylem.

Misa101
19.04.2017 5 z 5

Autorovy knihy jsou jedny z těch, které nejdou odložit a v noci sebe i lampičku přesvědčujete, že toto je poslední kapitola. Modrá sféra byla jako vždy skvělá a strhující. Znovu obdivuji autora, jakým způsobem se dokáže ponořit do zvoleného tématu. Svět počítačů a internetu je popsán snad lépe než v nějaké obecné příručce. Vím, že dnes jsme dál, ale podívejte se na rok vydání :)