Modrá sféra přehled

Modrá sféra
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60027/modra-sfera-60027.jpg 4 662 662

V této strhující knize se Jeffery Deaver vydává do světa počítačových hackerů a pohybuje se v něm se svou typickou bravurou a samozřejmostí. Díky napínavému ději a geniální detektivní zápletce zasazené do prostředí nejmodernějších technologií čtenář navždy změní svůj pohled na obyčejný počítač. V počítačovém ráji v Silicon Valley umírají lidé rukou sadistického počítačového hackera s přezdívkou PHATE. Ten proniká do jejich počítačů, narušuje jejich životy a s mrazivou rafinovaností je láká do osidel smrti. Šéf oddělení počítačových zločinů státní policie v San José proto v zoufalství propouští z vězení hackera Wyatta Gillettea a navzdory hlasitým protestům ostatních zaměstnanců oddělení se ho snaží přimět ke spolupráci na vyšetřování. Gillette se poté s posedlostí příznačnou pro hackery marně snaží vystopovat vražedný počítačový virus PHATE. Jeho úsilí nezůstane bez odezvy: PHATE zasazuje týmu citelnou ránu, když zavraždí jednoho z jeho členů - počítačového „kouzelníka“ a průkopníka spletitého labyrintu počítačových sítí. Vyšetřování pak nabírá ještě zběsilejší tempo. Spojenectví Gillettea a detektiva Franka Bishopa, kriminalisty ze staré školy, který je zvyklý na osvědčené vyšetřovací postupy, je zprvu nelehké. Proti nim však stojí nelítostný a geniální zabiják PHATE, takže se oba musí vydat ze všech sil, aby šílence zastavili. Románem Modrá sféra Jeffery Deaver znovu potvrzuje oprávněnost své pověsti „mistra časovaného napětí“. Kniha je brilantní charakteristikou zločinu v informační éře a autor v ní nešetří napětím ani početnými zvraty. ... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino
Originální název:

The Blue Nowhere , 2001


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Modrá sféra. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (77)

wally
19.04.2024 4 z 5

Lehce zastaralé v dnešní době...myslím ty věci kolem PC a internetu apod...ale jde hlavně o detektivku a z tohoto pohledu to byla opět dobře odvedená práce a bavilo mne to.

RoBertino27
19.02.2024 4 z 5

Je zvláštní, že takový sir Arthur Conan Doyle není kritizován za prostředí, ve kterém se pohybuje Sherlock Holmes - například. Podívejte se na rok vydání a řekněte si - opravdu upřímně - co jste tehdy o dané problematice věděli. Osobně jsem si nekazil dojem z knihy tím, že ji srovnávám s dobou kolem roku 2021 - Deaver v té době odvedl velmi slušnou práci a příjemně vybočil ze série s Lincolnem Rhymem, ačkoliv to nebyla výjimka - viz Ďáblova slza, Katedrála hrůzy a podobné knihy. Pokud se hodláte nípat v technické stránce, váš problém, pokud se soustředíte na příběh a mírné předvídání budoucnosti, nemůžete být zklamáni.


Hrabalka007
01.02.2024 3 z 5

Nic nestárne rychleji než knížky z prostředí IT. Pokud vám nevadí, že se zde stále používá disketa a vytáčené připojení k internetu, pak se dejte do čtení. Čtenáři - odborníci z oblasti IT - se ponoří do historie svého oboru.
Ale kniha se čte dobře, zápletka výborná.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Modrá sféra v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených1 072x
ve Čtenářské výzvě17x
v Doporučených60x
v Knihotéce380x
v Chystám se číst119x
v Chci si koupit13x
v dalších seznamech5x