Modrý Poťouch

Modrý Poťouch https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55486/modry-potouch-55486.jpg 4 92 24

Modrý Poťouch série

Poťouch bývá různě velký a různě barevný. Každý Poťouch má trumpetkové našeptávadlo, dva z pěti prstů na ruce výrazně delší, těm se říká popichovadla, a zbylé tři prsty jako přísavky. Štětiny na šišaté hlavě se odborně nazývají svědidla. Co se svědidel týká, může být Poťouch blonďák, rezatec i černoštětináč. Nijak zvlášť na tom nezáleží, protože všichni Poťouchové jsou neviditelní! Tohle je jediná knížka, kde je můžete vidět.... celý text

poetree
21.04.2024 5 z 5

Pecka. Je to už několikátá kniha od Miloše Kratochvíla, kterou jsme s dětmi četli a patří k našim oblíbencům. U nás se teda drží hlavně Mlsoň, Ažpak, Halabal anebo Žvatlous :)

Ancezz
21.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha pro předčítání i společnou četbu. Moc pěkně vysvětleno jak na nás působí všelijaká rozkmotřidla a proč se někdy chováme jinak než bychom měli. Krásný jednoduchý příběh, doplněný vydařenými ilustracemi.

adela2316
03.01.2024 5 z 5

Moc pěkná knížka, hezké ilustrace. Líbilo se mi, jak jsou znázorněna jednotlivá rozkmotridla, co každému člověku způsobí, líbí se mi ta jednotlivá přirovnání. Pro děti moc pěkně vysvětleno.

Nuttelka
29.04.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Dětské knihy jsou vždy krásným zpestřením mezi těmi všemi tématy a příběhy pro "dospělé" :-) A navíc, když je kniha krásně načtena, je to skvělý zážitek s úsměvem na tváři..

zimolka
02.04.2023 5 z 5

Kniha bavila jak dcerku ,tak i mě.

Nudlesmakem
14.02.2023 5 z 5

Mám ráda knihy Miloše Kratochvíla. A myšlenka, že za ošklivé chování můžou rozkmotřidla určitě každé dítě potěší. Teď už jen se rozkmotřidel umět zbavit.:-) 6-leťákovi se pohádka moc líbila. Hned si musel dojít do knihovny pro pokračování.

Simi129
28.04.2022 2 z 5

Nápad dobrý. Ale nějak moc - všeho. Nejen Poťouchů, Rozkmotřidel, Jájáků, Záviďáků, Parádidel a dalších, ale i moc, co se týká děje okolo.

markulina711
01.04.2022 5 z 5

Doporučuju všem rodičům, kteří mají doma malé věčně vzteklé dítko. Po přečtení jsme ty návaly prvního vzdoru začli pěkně zvládat. Ometli jsme rozkmotřidla za krkem a dcera hádala které jí tam sedělo. Místo vztekání byla spousta srandy. Knížka má krom neobyčejného potenciálu výchovného i krásné a vtipné ilustrace.

Karcoolka2210
30.04.2021 5 z 5

Ak by sme mali k dispozícii špeciálne okuliare profesora Navrátila, ktovie koľko papľuhov a pohnevancov a ďalších strašidiel by sme videli na nás a okolo nás. Skvele spracovaná kniha a témy hnevu, závisti, žiarlivosti, ... Je to vtipno-poučná kniha a môžem len odporúčať pre deti aj dospelých.

konskykajak
04.12.2019 5 z 5

Neuvěřitelně dobrá kniha. Mě překvapilo, že poťouch může rozhádat celí dům.

š.m.i.k
09.04.2019 5 z 5

Perfektně zpracovaná rozkmotřidla. Musím honem sehnat pokračování... Hlavně vidím na dětech, jak na sobě ty potvůrky pojmenovávají – na mně taky :-/ ... A rozhodně nám to pomáhá se dostat zase do pohody. DOPORUČUJI.

Litocha
19.02.2019 4 z 5

Odhodlat se k četbě mi trvalo docela dlouho - snad že mi kniha na první pohled připadala až moc inspirovaná Lichožrouty. Hned po začtení jsem ale byla vyvedena z omylu a ve výsledku mě Poťouch bavil víc než Šrutova kniha.
Koncept je hezky vymyšlený. Příběh je dostatečně srozumitelný dětem, ale díky přehršli nápadů a zajímavých formulací ho ocení i dospělý. Líbí se mi, že není okatě výchovný, ale přesto přináší mnohé náměty k přemýšlení.

Mergirus
22.01.2018 5 z 5

Moc hezká knížka pro děti, odhaluje špatné lidské vlastnosti díky rozkmotřidlům. Doufám, že se ženeme druhý díl a pexeso, abychom na ta rozkmotřidla jen tak nezapomněli. Občas se i u nás nějaký ten Poťouch objeví,

Taťka Hraboš
28.12.2017 5 z 5

Knížku přinesl Ježíšek a hned si ji kluci vyžádali k přečtení. Vždycky jsem musel jednu dvě kapitolky přidat, nikdy mi během čtení neusnuli, což je jinak zejména u toho mladšího poměrně časté. I to svědčí o tom, že se autor do dětského vnímání a myšlení hezky "trefil". Líbila se i mně jako dospělému, už jen ten nápad s rozkmotřidly je výborný (jen se trochu bojím, aby se mi děti nevymlouvaly stylem "to ne já, to ten poťouch, co mi sedí za krkem" :-) .

buccaneerka
21.07.2017 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, která z ní byla nadšená. Nápad o Poťouchovi se mi líbil, ale na tak krátkou knížku mi přišel děj až příliš překombinovaný - mnoho postav, akcí, rozkmotřidel... Výsledek je, že mě kniha příliš nenadchla. Navíc asi ilustrace Markéty Vydrové nejsou můj vkus, ale to se samozřejmě u každého může lišit a knížka může někoho zcela nadchnout. Já osobně bych ji jako vysvětlení špatných vlastností u dětí nepoužila.

Lucissia
21.08.2016 4 z 5

Knížka je to moc pěkná, až do poloviny jsem se fakt bavila. Potom to šlo trošku dolů, konec mi připadal takový trošku uspěchaný. Ale hezké počteníčko, až syn povyroste, přečtu i jemu, teď by tomu ještě nerozuměl. Ovšem zjistila jsem, že menšímu synovi sedí za krkem Fňukado, tomu staršímu zatím roztomilé Aproč, manžela nejspíš ovládá nějaký Bručka a já mám za krkem Kliduvzala :-)

Danafantom
09.05.2016

Modrý poťouch má takový hravý a fantazijní způsob humoru, který mého předškoláčka nezaujal. Možná je na ní ještě malý. Knížka je určena pro děti od 8 let.

l001
01.05.2016 4 z 5

no, byla docela dobrá

bibi.r
04.08.2015 4 z 5

Pohádkově vysvětlené špatné lidské vlastnosti i to, že když chceme, tak se s nimi dokážeme poprat :). Tohle by možná měla být povinná četba spíš pro dospěláky.

iva23
02.02.2015 3 z 5

Myslela jsem, že se dcera při výčtu všech těch rozkmotřidel ztratí, ale kdepak, všechny si pamatovala a moc dobře rozuměla tomu, co dělají a čím škodí. Chystáme se na druhý díl, doporučuji ke čtení!

pro děti od 6 let

Autoři knihy