Modrý Poťouch

Poťouch bývá různě velký a různě barevný. Každý Poťouch má trumpetkové našeptávadlo, dva z pěti prstů na ruce výrazně delší, těm se říká popichovadla, a zbylé tři prsty jako přísavky. Štětiny na šišaté hlavě se odborně nazývají svědidla. Co se svědidel týká, může být Poťouch blonďák, rezatec i černoštětináč. Nijak zvlášť na tom nezáleží, protože všichni Poťouchové jsou neviditelní! Tohle je jediná knížka, kde je můžete vidět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55486/modry-potouch-55486.jpg 4.659

Modrý Poťouch 1.

Pro děti a mládež
Vydáno, Triton

Kniha Modrý Poťouch

konskykajak
04.12.2019

Neuvěřitelně dobrá kniha. Mě překvapilo, že poťouch může rozhádat celí dům.

š.m.i.k
09.04.2019

Perfektně zpracovaná rozkmotřidla. Musím honem sehnat pokračování... Hlavně vidím na dětech, jak na sobě ty potvůrky pojmenovávají – na mně taky :-/ ... A rozhodně nám to pomáhá se dostat zase do pohody. DOPORUČUJI.

Litocha
19.02.2019

Odhodlat se k četbě mi trvalo docela dlouho - snad že mi kniha na první pohled připadala až moc inspirovaná Lichožrouty. Hned po začtení jsem ale byla vyvedena z omylu a ve výsledku mě Poťouch bavil víc než Šrutova kniha.
Koncept je hezky vymyšlený. Příběh je dostatečně srozumitelný dětem, ale díky přehršli nápadů a zajímavých formulací ho ocení i dospělý. Líbí se mi, že není okatě výchovný, ale přesto přináší mnohé náměty k přemýšlení.

Greena
06.01.2019

Poťoucha občas chytne každý. Je to taková nemilá potvůrka co se nám usadí za uchem a poťouchá nás ke zlobení.
Poťouši jsou různě barevní, různě velicí, mají trumpetkové našeptávadlo, prstová popichovadla, a přísavky. A jsou lidem neviditelní.
Chytit Poťoucha se dá tak snadno! Ale zbavit se ho dá pěknou fušku.
Kniha od Miloše Kratochvíla je právě o nich…

Mergirus
22.01.2018

Moc hezká knížka pro děti, odhaluje špatné lidské vlastnosti díky rozkmotřidlům. Doufám, že se ženeme druhý díl a pexeso, abychom na ta rozkmotřidla jen tak nezapomněli. Občas se i u nás nějaký ten Poťouch objeví,

Taťka Hraboš
28.12.2017

Knížku přinesl Ježíšek a hned si ji kluci vyžádali k přečtení. Vždycky jsem musel jednu dvě kapitolky přidat, nikdy mi během čtení neusnuli, což je jinak zejména u toho mladšího poměrně časté. I to svědčí o tom, že se autor do dětského vnímání a myšlení hezky "trefil". Líbila se i mně jako dospělému, už jen ten nápad s rozkmotřidly je výborný (jen se trochu bojím, aby se mi děti nevymlouvaly stylem "to ne já, to ten poťouch, co mi sedí za krkem" :-) .

buccaneerka
21.07.2017

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, která z ní byla nadšená. Nápad o Poťouchovi se mi líbil, ale na tak krátkou knížku mi přišel děj až příliš překombinovaný - mnoho postav, akcí, rozkmotřidel... Výsledek je, že mě kniha příliš nenadchla. Navíc asi ilustrace Markéty Vydrové nejsou můj vkus, ale to se samozřejmě u každého může lišit a knížka může někoho zcela nadchnout. Já osobně bych ji jako vysvětlení špatných vlastností u dětí nepoužila.

Lucissia
21.08.2016

Knížka je to moc pěkná, až do poloviny jsem se fakt bavila. Potom to šlo trošku dolů, konec mi připadal takový trošku uspěchaný. Ale hezké počteníčko, až syn povyroste, přečtu i jemu, teď by tomu ještě nerozuměl. Ovšem zjistila jsem, že menšímu synovi sedí za krkem Fňukado, tomu staršímu zatím roztomilé Aproč, manžela nejspíš ovládá nějaký Bručka a já mám za krkem Kliduvzala :-)