Kavárna na pláži

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je vám přes třicet a lezou vám na nervy poznámky o tom, že byste se už konečně měla usadit? Nejste v tom sama! Evie byla odjakživa černou ovcí rodiny. Coby nenapravitelný snílek představovala příliš velký kontrast ke svým dvěma úspěšným sestrám. Zkusila se prosadit jako herečka, fotografka a zpěvačka, ale všechny tři směry se ukázaly být slepými uličkami. Jediným solidním bodem jejího neuspořádaného života je přítel – svědomitý a spolehlivý Matthew. Možná je ale na Eviin vkus až příliš solidní, a tak se občas neubrání dojmu, že jí život protéká mezi prsty. A pak zemře její milovaná teta Jo a v závěti Evii odkáže nečekané dědictví – kavárnu na pláži v Cornwallu. Evie se vydá na cestu plná odhodlání alespoň jednou v životě něco dotáhnout do úspěšného konce. Není to lehký úkol, protože zaměstnanci kavárny po smrti původní majitelky značně povolili v pracovním úsilí, ale Evie chce světu dokázat, že není tak beznadějný případ, za jaký ji všichni považují. Tajně doufá, že když dá do pořádku kavárnu, navede vlak svého života konečně do správných kolejí. A kdo ví, třeba taky najde svou životní lásku......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234728/big_kavarna-na-plazi-qB1-234728.jpg 4.1272
Série:

Kavárna na pláži 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Beach Café, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (107)

Kniha Kavárna na pláži

Kudík
29. března

Má další, v pořadí již třetí, přečtená kniha od této autorky a nemám si na co stěžovat. Je to vlastně o tom, jak hlavní hrdinka Evie, která se měla za černou ovci své rodiny, v průběhu děje našla své štěstí a své místo. Její postava byla zajímavá s velkým srdcem, ať již ohledně Phoebe, Saula nebo Florence. Musela být skvělá teta, i když dost odkoukala od Jo, ale někdo tohle v sobě prostě má, a pak je smutné, že to své pravé já, kvůli rodině a příteli, potlačuje. Ohledně přítele... no tak možná byl Matthew svědomitý, ale spolehlivý již tak ne, alespoň co se řádného zdůvodnění týkalo. Každopádně jsem při čtení měla chuť se brouzdat pískem a dát si pirohy se zmrzlinou. A kdybych uměla surfovat, zazdím to celé dortíkem nebo dvěma. :)

MelanieBruno
26.09.2021

Skvělá poutavá oddychovka. Útulnost kavárny vás zcela pohltí, připadáte si její součástí, s chutí si dáváte pirohy a nadýchané dortíky. Všechny zmíněné osoby jako by byly vašimi starými známými, ovívá vás mořský vzduch a z kuchyně se pravidelně line vůně toastů se slaninou. Tohle bylo opravdu povedené, nezůstanu jen u této autorčiny knihy. Doporučuji.


AndreaP.
05.08.2021

Moc milá a pohodová kniha, pro mě osobně trošku těžší start, nicméně dostala jsem to, co jsem čekala, letní dovolenkovou oddechovku se sympatickými hrdiny. Takovou kavárnu bych moc ráda také navštívila.

musivila
16.07.2021

Chtěla jsem nenáročnou letní oddechovku a přesně to kniha splnila. Milé, vtipné, úsměvné i dojemné. A i když se nad životem Evií ze začátku stahují mračna a dojde i na bouřku, nakonec je vše zalité sluncem :) Ráda bych navštívila takovou kavárnu na pláži, nasála místní atmosféru a ochutnala Edovi pirohy a dortíky od Annie. Bože, jak mně se při čtení sbíhaly sliny :)

Jenny3
12.05.2021

Komentář k této knize jsem psala už před 6-ti lety, to jsem jí hodnotila vcelku průměrně a víte co? Tahle kniha se mi nakonec dostala pod kůži, jako fakt jsem to nečekala, ale nakonec jsem si knihu koupila a každý rok si na ní najdu čas, abych si jí zase přečetla, protože mě prostě baví. Na knize je něco, co vás donutí o příběhu přemýšlet a vracet se k němu - líbí se mi, jak si i přes všechny překážky dokáže Evie najít svoje místo v životě.

knihovniceS
22.03.2021

Dočetla jsem milou knihu, která má pomalejší start, ale když se asi po 100. straně příběh rozjel, tak se to četlo samo... , a najednou byl konec .
Příběh Evie, která je přesvědčená, že se jí „smůla lepí na paty“, po rozchodu s přítelem na ni „vše padá“. Do toho jí do klína spadne dědictví, se kterým si moc neví rady, přijede do míst, kde ji nemají rádi, ale jen do chvíle, než se vysvětlí nedorozumění s dědictvím. Smůla už se na ni nelepí, ale naopak. V příběhu nechybí ani láska a trable. Poznává lidi, kteří jí pomohou z nesnází a z kavárny se stává oblíbený podnik ... Za ten pomalejší rozjezd ubírám jednu hvězdu, jinak doporučuji.

Adelen
26.02.2021

Pohodové čtení.

nik077
30.12.2020

Opět mě autorka nezklamala.

1