O Konvalince a Kapradníčkovi

O Konvalince a Kapradníčkovi https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179592/mid_o-konvalince-a-kapradnickovi-1SM-179592.jpg 4 7 2

vydáním pohádkové knihy O Konvalince a Kapradníčkovi sází vydavatelství R MEDIA na jistotu. Jde o klasický příběh, v němž dobro nakonec zvítězí nad zlem a nafoukaná princezna se změní v usměvavou dobrosrdečnou obyvatelku zámku. Vše ale začíná v lese, do něhož se každý bojí vstoupit kvůli třem loupežníkům. Ti jsou ale spíše dobrosrdečnými poplety než strašnými násilníky. A stejně tak milí, veselí a laskaví jsou i další obyvatelé lesa. Víla Konvalinka a skřítek Kapradníček dokonce chystají svatbu. To jim ale málem překazí závistivá komorná Madla, když ukradne kouzelnou knihu lesní čarodějnici a na všechny sešle zlobu a čáry… Jenže snaha pomoci druhým, milé slovo a dobré srdce jsou silnější než všechna kouzla. Pohádka Kateřiny Boušové aspiruje na zlatou knihu, po které sahají rodiče, když usedají ke čtení svým potomkům před spaním. Stejně tak dobře však může být příběh Konvalinky a Kapradníčka i jednou z prvních čtenářských zkušeností dětí mladšího školního věku. Pohádka je doplněna zdařilými ilustracemi šestnáctileté dcery autorky Sáry Boušové. Její kresby jsou stejně milé a umělecky zdařilé jako samotný pohádkový příběh a určitě potěší i předškoláky, kteří si s rodiči budou v knize jen listovat. Snad je to i tím, že sama ilustrátorka ještě nedávno sama slýchala maminčiny pohádky… První vydání.... celý text

iva23
19.03.2015 3 z 5

Tenká knížka, obrázky, které se mi zpočátku moc nelíbily, ale protože je moje dcera pořád komentovala slovy: Podívej, jak ta paní krásně maluje, to se mi moc líbí! Tak jsem jim postupně přišla na chuť. Námět moc hezký, ale přišlo mi to trochu nedotažené. A Konvalinka s Kapradníčkem, podle kterých se knížka jmenuje, jsou tam jen tak mimochodem, o těch ta knížka není. Za mě tedy lepší průměr, ráda si přečtu od paní Boušové něco dalšího (ráda si prohlédnu další obrázky sl.Boušové).

babyboar
23.09.2014 5 z 5

Krásná knížka pro nejmenší čtenáře, kde nechybí napětí a pořádně zapletená zápletka. Svět trochu na ruby, kde čarodějnice je hodná a princezna zlá, ale pohádkový konec na sebe nenechá čekat. Příběh plný laskavosti je milým vytržením z uspěchaného života. Knížku jsem si přečetla, protože autorkou je naše kolegyně a mohu vřele doporučit dětským čtenářům i maminkám.

2012  72%Než film promluvil
2013  77%O Konvalince a Kapradníčkovi