Souostroví Gulag - 1. díl přehled

Souostroví Gulag - 1. díl
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17102/bmid_souostrovi-gulag-1-dil-STD-17102.jpg 5 271 271

Souostroví Gulag série

Kniha, kterou napsal Solženicyn na základě svých zkušeností z pracovních táborů a za kterou byl perzekuován. Nejedná se o čtivou beletrii, ale o svědectví o obludnosti systému za Stalinovy éry, svědectví o zvěrstvech páchaných na lidech, nesmyslném zatýkání, koncentračních táborech, fyzické a duševní likvidaci celých národů. Svůj osobní příběh od zatčení přes vyšetřování, pobyt v tranzitní věznici a pracovním lágru doplňuje autor autentickými příběhy mnoha dalších vězňů a líčením celého systému vězeňského průmyslu, vyšetřovacích metod, soudních praktik, způsobů přepravy vězňů atd.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , OK Centrum

Архипелаг Гулаг , 1973

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Souostroví Gulag - 1. díl. Přihlašte se a napište ho.

Lothar.777
17.07.2024 4 z 5

Po všech německých koncentrácích je tohle trochu změna. Ta ruská realita je prostě trochu jiná, ale nic to neubírá na kvalitě. Prostě trochu peklo vedené bandou paranoidních blbců a jejich serviláčků, kde nikdo nevěděl, kdy si pro něj přijdou a jakej si vymyslej důvod. Ze začátku děsná nuda, pak už se to dalo celkem číst, takže uvidím, jak další díly.

p.stranska
20.06.2024

Audiokniha. Určitě zajímavá, ale tak se to nějak táhne...nemohla jsem se zaposlouchat, myšlenky mi lítaly všude, jen ne nad knihou. Proto neznámkuji.

Kabuky
03.06.2024 5 z 5

Perfektní kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

2012 - Magnesia Litera (za nakladatelský čin)

Kniha Souostroví Gulag - 1. díl v seznamech

v Právě čtených25x