iva23 iva23 komentáře u knih

Školní strašidlo Školní strašidlo Zuzana Pospíšilová

Ideální pro nejmenší čtenáře, vhodně volená slova, která při čtení nečiní dětem potíže. Malý trénink čtení i psacího písma. Veselé obrázky + vtipný příběh. Doporučuji.

29.05.2015 5 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Napínavé až do konce, má to spád. Doporučuji.

27.05.2015 4 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Obsah nemá chybu, ale je pravda, že se některé věci pořád dokola opakují - tím, že je to soubor vesměs publikovaných článků. Za přečtení a následné zamyšlení to samozřejmě stojí. Pan Hnízdil má prostě pravdu.

25.05.2015 4 z 5

Myšáci na první výpravě Myšáci na první výpravě Peter S. Milan

Hezký příběh pro malé čtenáře, vtipné obrázky, příjemné čtení na jedno odpoledne.

25.05.2015 4 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

A pokud by se někdo během čtení divil jako já, proč se o tomto ví tak málo, když o hrůzách nacismu víme tolik a zpracoval ho nespočet spisovatelů i scénáristů, a Německu je opakovaně předhazována vina atd. atd., odpověď najde na konci třetího dílu (str.314-315). (Kousek cituji: "... Tak takhle to zůstalo. Zůstalo to jako za Stalina, jak to bylo po celá ta léta, o nichž se píše v této knize....Je tu zeď. A její cihly jsou stmeleny maltou lži... Zákon není"). Knihu pan Solženicyn dokončil v r. 1968. Je rok 2015 ..čím to bude, že toto téma pořád není široké veřejnosti obecně známé? Že by odpověď byla taky na str. 314-315?

20.05.2015 5 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Téma dobré, ale po Unesené, Pečovateli a Ptáčníkovi jsem opravdu čekala víc. Za přečtení přesto stojí.

12.05.2015 3 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Varování: zajistěte si před čtením dostatek času, protože až začnete, nebude moct přestat.

04.05.2015 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Odporné téma, noční můra všech rodičů, přesto je kniha napsaná výborně, i nejcitlivější pasáže jsou vylíčeny přesvědčivě a čtivě. Příběh má spád, napínavý je až do konce.. prostě si Pečovatele přečtěte.

20.04.2015 5 z 5

Co jíst, když... Co jíst, když... Jarmila Mandžuková

V knížce naleznete rady nejen co jíst, když vás něco trápí, ale i co nejíst, když vás něco trápí. Výborný rádce pro všechny, kteří věří, že to, co jíme a pijeme nás buď zabíjí nebo nabíjí.

16.04.2015 5 z 5

Zachraňte štěňátka! Zachraňte štěňátka! Tatjana Geßler

V knížce se toho hodně stane a hned se všechno vyřeší. Dávám sice jen dvě hvězdy, ale pokud chcete knížku pro mladou slečnu - čtenářku začátečnici, tak to zas tak špatný tip není.

15.04.2015 2 z 5

Zachraňte štěňátka! Zachraňte štěňátka! Tatjana Geßler

Knížku zrovna čtu dceři (7 let) před spaním, ale na předčítání mi moc vhodná nepřipadá. Nečte se dobře, celkem dlouhé věty, dlouhé kapitoly, žádné obrázky - jen pár černobílých. Doporučila bych pro děvčata cca od 8 let pro samostatné čtení.

09.04.2015 2 z 5

V náruči nepřítele V náruči nepřítele Mary Higgins Clark

Velice napínavé čtení, knížka se čte sama.

07.04.2015 3 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Pěkná, nepřekombinovaná detektivka, má spád, i zajímavý konec. Už jsem si zvykla, že v hlavní hrdina v těchto typech knih se rozvádí nebo je rozvedený, ač nechce + má další rodinné trable. Tady mi to ani nevadilo, nerušilo to příběh.

31.03.2015 4 z 5

Bella a Sebastián Bella a Sebastián Nicolas Vanier

Nikdy jsem se do té knížky nedokázala začíst.

26.03.2015

Škaredkovic rodina a já Škaredkovic rodina a já Natalia Rolleczek

Měla jsem ji moc ráda a četla pořád dokola. Judita se toho nebála a příběh z kadeřnictví nemá chybu!

26.03.2015 5 z 5

Co se děje kolem nás Co se děje kolem nás Anne Suess

Spousta obrázků, detailů, vtipných postaviček. Doporučuji pro rodiče, kteří mají malé děti a chtějí společně strávit čas s milou knížkou, se kterou si příběhy mohou vytvářet sami.

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

Nesympatická kniha, spousta stránek o ničem. To se radši půjdu projít do lesa.

25.03.2015 odpad!

Časová ztráta Časová ztráta Stanislav Rudolf

Mně se to líbilo, možná právě proto, že to není taková romantika.

25.03.2015 4 z 5

Čáry máry v kuchyni od jara až do zimy Čáry máry v kuchyni od jara až do zimy Eva Chupíková

Hezké obrázky, pár zajímavých receptů, prostor pro vlastní zápisky a postřehy. Pro děti, které rády vaří a vyrábí.

Tři kozlíci Rohatci Tři kozlíci Rohatci Sarah Albee

Úplně jednoduchý příběh, velké jednoduché obrázky. Když byly dceři asi 4 roky, tak jsem jí ho musela číst pořád dokola. Teď je jí 7 a čte ho pořád dokola ona mně. Doporučuji.