Školní strašidlo

Hlavní hrdinka Anka uvádí čtenáře do třídy, kde se dětem při psaní a počítání příliš nedaří. Mají pocit, že jim někdo strká do ruky, a pak jednoho dne přijdou na to, že mají ve třídě škodolibé strašidlo, které jim všechny tyto potíže způsobuje. Co se školním strašidlem děti ve třídě i doma zažijí, to všechno mohou sledovat malí čtenáři v této knížce prvního čtení. Autorka záměrně stylizovala celé vyprávění do kratších vět a prvnímu čtení přizpůsobila i výběr slov. Text je rozčleněn do krátkých kapitol s napínavým dějem, aby se čtenáři mohli těšit na pokračování. Příběh je určen zejména začínajícím čtenářům (6–8 let), ale může se líbit i předškolákům – poslouží jim k seznámení se školním prostředím....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27136/skolni-strasidlo-27136.jpg 4.635
Pro děti a mládež
Vydáno:, Portál

Barborinek
24.02.2017

Je prima, že i strašidla mohou být hodná a kamarádit se s dětmi. Knížka se mi moc líbila. Už se těším na druhý díl.

Lucissia
09.02.2017

Včera přišel syn ze školky, že jim paní učitelka četla pohádku, kde je kouzelná křída a strašidlo. A taky tam holčička napsala místo Vrána kráká - vrána kaká. A všechny děti ve školce se tomu smály.
Dnes jim paní učitelka knížku dočetla a synovi se tak líbila, že jsme si ji museli půjčit a teď před spaním jsme ji přečetli znova. A určitě ne naposled. :-) Což mluví asi za vše.
A ilustrace paní Vydrové tomu opět dodávají to krásné kouzlo dětských knížek. :-)

aninka.b
01.02.2016

Další zajímavá a zábavná knížka ze školního prostředí, vhodná pro malé i větší čtenáře, velká písmena, doplněná zajímavými ilustracemi.

iva23
29.05.2015

Ideální pro nejmenší čtenáře, vhodně volená slova, která při čtení nečiní dětem potíže. Malý trénink čtení i psacího písma. Veselé obrázky + vtipný příběh. Doporučuji.

Skřítek77
11.09.2014

Kniha je výborná jako první čtení, určitě doporučuji zejména malým prvňačkám. Dceru příběh bavil, v knize jsou krátké dobře srozumitelné věty a kapitoly jsou dlouhé tak akorát. Teď čteme druhý díl - Školní detektiv a dcera se každy den na čtení těší.

triatlet
12.08.2013

V jednoduchosti je síla. Autorky zaujmou jednoduchým příběhem, ovšem dokáží na malém prostoru zdařile charakterizovat postavy. Vhodně jsou užity i různé typy písma. Kladem jsou i ilustrace.

tyzik.cejka
01.04.2013

pro první čtenáře dobré pro větši už min

terkas2001
12.03.2013

Tato kniha je spíše pro menší dĕti, ale mnĕ se moc líbila.

Autoři knihy

Zuzana Pospíšilová