Školní strašidlo

Hlavní hrdinka Anka uvádí čtenáře do třídy, kde se dětem při psaní a počítání příliš nedaří. Mají pocit, že jim někdo strká do ruky, a pak jednoho dne přijdou na to, že mají ve třídě škodolibé strašidlo, které jim všechny tyto potíže způsobuje. Co se školním strašidlem děti ve třídě i doma zažijí, to všechno mohou sledovat malí čtenáři v této knížce prvního čtení. Autorka záměrně stylizovala celé vyprávění do kratších vět a prvnímu čtení přizpůsobila i výběr slov. Text je rozčleněn do krátkých kapitol s napínavým dějem, aby se čtenáři mohli těšit na pokračování. Příběh je určen zejména začínajícím čtenářům (6–8 let), ale může se líbit i předškolákům – poslouží jim k seznámení se školním prostředím....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27136/skolni-strasidlo-27136.jpg 4.635
Žánr:
Pro děti a mládež
Vydáno:, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
Barborinek
24.02.2017

Je prima, že i strašidla mohou být hodná a kamarádit se s dětmi. Knížka se mi moc líbila. Už se těším na druhý díl.

Lucissia
09.02.2017

Včera přišel syn ze školky, že jim paní učitelka četla pohádku, kde je kouzelná křída a strašidlo. A taky tam holčička napsala místo Vrána kráká - vrána kaká. A všechny děti ve školce se tomu smály.
Dnes jim paní učitelka knížku dočetla a synovi se tak líbila, že jsme si ji museli půjčit a teď před spaním jsme ji přečetli znova. A určitě ne naposled. :-) Což mluví asi za vše.
A ilustrace paní Vydrové tomu opět dodávají to krásné kouzlo dětských knížek. :-)

aninka.b
01.02.2016

Další zajímavá a zábavná knížka ze školního prostředí, vhodná pro malé i větší čtenáře, velká písmena, doplněná zajímavými ilustracemi.

iva23
29.05.2015

Ideální pro nejmenší čtenáře, vhodně volená slova, která při čtení nečiní dětem potíže. Malý trénink čtení i psacího písma. Veselé obrázky + vtipný příběh. Doporučuji.

Skřítek77
11.09.2014

Kniha je výborná jako první čtení, určitě doporučuji zejména malým prvňačkám. Dceru příběh bavil, v knize jsou krátké dobře srozumitelné věty a kapitoly jsou dlouhé tak akorát. Teď čteme druhý díl - Školní detektiv a dcera se každy den na čtení těší.

triatlet
12.08.2013

V jednoduchosti je síla. Autorky zaujmou jednoduchým příběhem, ovšem dokáží na malém prostoru zdařile charakterizovat postavy. Vhodně jsou užity i různé typy písma. Kladem jsou i ilustrace.

tyzik.cejka
01.04.2013

pro první čtenáře dobré pro větši už min

terkas2001
12.03.2013

Tato kniha je spíše pro menší dĕti, ale mnĕ se moc líbila.


Autoři knihy

Zuzana Pospíšilová

Zuzana Pospíšilová
česká, 1975

Markéta Vydrová

Markéta Vydrová
česká, 1968

Uživatelé mají knihu

v Přečtených39x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst6x