Analytik

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Newyorský psychoanalytik Frederick Starks dostal záhadný, výhrůžný dopis. Po přečtení jeho řádků se ocitl ve víru nebezpečné hry, kterou režíruje neznámý šílenec. Základní pravidlo zní: během dvou týdnů musí Starks odhalit pisatelovu identitu. Jestliže se mu to podaří, vyvázne živý. Neuspěje-li, pisatel postupně zavraždí padesát dva lidí, kteří jsou Starksovi blízcí - pokud je ovšem doktor nezachrání tím, že zabije sám sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/4980/analytik-SMd-4980.jpg 4.4139
Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino
Orig. název:

The analyst (2002)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Analytik

Přidat komentář
PROCESOR
13.12.2018

-Hodně napínavý aneb nikdy nepodceňuj, svojí kořist...-

davas
04.11.2018

Velmi dobré čtení...Příběh,který mne bavil od začátku až do konce ...do dobrého konce ...pět hvězd

t.adm
12.04.2018

Doporučuji. Trochu odlišná detektivka/thriller, do čtení mě sice nic moc nenutilo, ale kniha mě bavila, měla dobré nápady, zajímavé situace. Promyšlenost zamotaného motivu, řešení situací. Ano, některé konverzace byly příliš zdlouhavé a hlavní hrdina by měl někdy nechat ostatní domluvit ( :D), ale když si uvědomíme, že v příběhu většinou mluví lidé zabývající se psychologií, tak jsou všudypřítomné otázky v rozhovorech na místě. Rozuzlení mě napadlo asi o 30 stránek dříve, nicméně se mi velmi líbilo. Konec s květinami a láhví vína mi připadal lehce zbytečný a ochuzený o pana R. Ale doporučuji.

berila
06.04.2018

Tak nevím, opravdu první polovina pouze průměr, druhá polovina už lepší ale místy mi to přišlo dost nereálné, konec takový nedotažený, ale číst se to dalo.

LP113
19.01.2018

Začátek trochu nuda, podle mě zbytečně zdlouhavé, ale potom se od toho člověk nedokáže odtrhnout a naprosto strhující

Knihomolík2017
30.12.2017

Konečně thriller bez klišé!!!

Katjushaa
05.11.2017

Jak uz tady bylo napsano, nektere pasaze byly zbytecne natahovane. Me osobne zacala kniha bavit az v druhe polovine a do ted mi vrta hlavou, proc protivnici v druhe polovine proste nezacali likvidovat pribuzne doktora,jak z kraje vyhrozovali? Jinak ale muzu knihu doporucit :)

trudoš
02.11.2017

Dobře promyšlená schíza s výborným ústředním motivem, který mi v mnohém připomněl film Davida Finchera Hra. Želbohu, tendence Johna Katzenbacha popsat každou emoci, myšlenku či pohyb hrdiny celé vyprávění poměrně zbytečně natahuje. S tím souvisí i divoké kličky v dialozích, při kterých se psychoanalytik Frederick Starks marně snaží získat nějakou informaci, a jež často končí následovně: „Vy chcete vědět tohle, jo? Proč to chcete vědět? Proč si myslíte, že bych to měl vědět já? A co vás vede k přesvědčení, že vám to řeknu?“ Chudák Starks nedostane zadarmo nic.
Naštěstí je autor profesionální řemeslník, takže přepne-li člověk na pomalejší modus čtení, je toho ve stylistice málo, co by se ho mohlo dotknout. Samotný děj je pak sice netradiční, ovšem závěr mě nezbavil pocitu určité vykonstruovanosti, kdy padouch jednal na základně nepříliš vyhrocených pohnutek. Když k tomu přihodím nevýraznou hlavní postavu, vychází mi lehce nadprůměrný thriller, ke kterému se však už nikdy vracet nebudu.


Autor a jeho další knihy

John Katzenbach
americká, 1950

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Analytik je:

v Právě čtených3x
v Přečtených181x
v Čtenářské výzvě6x
v Doporučených22x
v Knihotéce118x
v Chystám se číst77x
v Chci si koupit8x
v dalších seznamech3x