Analytik

Analytik https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4980/bmid_analytik-SMd-4980.jpg 4 164 47

Newyorský psychoanalytik Frederick Starks dostal záhadný, výhrůžný dopis. Po přečtení jeho řádků se ocitl ve víru nebezpečné hry, kterou režíruje neznámý šílenec. Základní pravidlo zní: během dvou týdnů musí Starks odhalit pisatelovu identitu. Jestliže se mu to podaří, vyvázne živý. Neuspěje-li, pisatel postupně zavraždí padesát dva lidí, kteří jsou Starksovi blízcí - pokud je ovšem doktor nezachrání tím, že zabije sám sebe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The analyst , 2002

zahadum
02.12.2013 5 z 5

Kniha pri ktorej sa budete priam potiť vzrušením a napätím. Zaujímavý a originálny príbeh o mužovi ktorý viedol jednotvárny život a ktorému ho jeden dopis radikálne zmenil.....hmm dalo by sa povedať,že ten dopis ho nielen zmenil ale spôsobil mu " smrť " ....moja druhá kniha od Katzenbacha a tento autor skvelej drámy sa mi páči viac a viac....proste vie narábať s atmosférou napätia a bezvýchodiskových situácii.

kneslova
05.08.2013 5 z 5

Čistě psychothriller, pro ty kdo tento žánr mají rádi výborná kniha, ničím si nemůžete být jisti, příští stránky to změní, stojí za přečtení, já jsem do poslední chvíle neuhodla pachatele

majkuska
17.07.2013 5 z 5

Naprosto super knížka :))) zajímavá zápletka... přečetla jsem jí už podruhé a jdu na další knížku téhož autora :)

evafort
02.06.2013 4 z 5

Zajímavá knížka, místy trošku zdlouhavá, ale četla se hezky.

leami
20.05.2013 5 z 5

Nemám ráda knihy, kde někdo někoho systematicky ničí a není proti tomu obrana a navíc nezbývá moc času. Musím číst rychle, aby to hrdina knihy stihl. První půlku knihy jsem sice hlavnímu hrdinovi držela všechny palce, ale zároveň jsem si přála, ať se raději zabije, protože tohle nedá. Ve druhé polovině jsem se jen pohodlně uvelebila v křesle a užívala si, jak pěkně ten příběh pokračuje a spěje ke zdárnému konci. Katzenbach to prostě umí, co více k tomu říkat...

RADOST
20.04.2013 5 z 5

Kniha o napínavé psychologické "hře" o přežití. Mstitel si hraje se svou obětí a nutí ji k zoufalému konci. Oběť využívá svou největší zbraň - psychoanalýzu a postupně se mění také ve mstitele. Ovšem ani zlo ani msta nemusí být vždy ve svém důsledku stejné.

rengers
02.04.2013 5 z 5

Velmi napínavý příběh o psychoanalytikovi, kterému do rutinního života vstoupí neznámý muž R. a donutí ho hrát hru na život a na smrt. Neznámý muž R. je nejspíš velmi bohatý a má dlouhé prsty dost na to, aby panu doktorovi udělal peklo ze života!!!

John Katzenbach
americká, 1950