Zpověď šílence

Francisu Petrelovi bylo sotva dvacet let, když ho vlastní rodina nechala zavřít do psychiatrické léčebny. Dnes je mužem středního věku, který je odkázán na hromady léků, jež mají umlčet hlasy v jeho hlavě. Zdá se, že Francise nečeká nic než dlouhá řádka fádních dnů, avšak návštěva již uzavřené léčebny v něm probudí temné vzpomínky na nevyřešenou vraždu mladé sestřičky, jejíž znetvořené tělo kdysi nalezl. Francis začne sepisovat své znepokojivé vzpomínky na zeď pokoje. Na bílých plochách jeho skrovného příbytku se začíná rozvíjet strhující drama z léčebny, za jejímiž neprostupnými zdmi se odehrávaly věci, které Francise dodnes vyvádějí z míry. Kdo je onen záhadný „Anděl“, jenž před dvaceti lety spáchal brutální vraždu? A jak je možné, že případ nebyl nikdy vyřešen? Francis se nechává příběhem stále více pohltit, avšak spolu se zašlými vzpomínkami se do přítomnosti vynořuje i tehdejší vrah, který samozřejmě vůbec nestojí o to, aby byl odhalen......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/4979/zpoved-silence-oMJ-4979.jpg 4.272
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

The Madman´s tale (2005)

Kniha Zpověď šílence

LP113
29.01.2018

Čekala jsem trošičku větší nářez. Nebylo špatné, ale Analytik byl lepší. Závěr mě trošku zklamal, chtěla jse vědět více o vrahovi. No nic, ale když člověk nemá momentálně co číst, tak se to dá.

milkaO
02.08.2017

Vůbec se mě kniha nelíbila.

skranak
09.01.2015

Jedním slovem katastrofa, blábol na 520 stran. Snad posledních 14 stran se začalo něco dít, jinak to bylo utrpení číst. Chtěla jsem si přečíst i jiné knihy od tohoto autora,ale po této knize, fakt váhám.

rengers
23.11.2014

Byla to pátá knížka, kterou jsem od Johna Katzenbacha četl, velmi jsem si ho oblíbil. Ale tenhle příběh mě moc neoslovil, chybí tam větší napětí a rychlejší spád - pro tohoto spisovatele tak typický. A nic na tom nemění ani to, v jakém prostředí se děj knihy odehrává.

palec
28.10.2014

Dobrá,jen mohla být malinko kratší.

kneslova
11.05.2014

Vynikající psychothriller , jako vždy od J. Katzenbacha. Skvělé čtení.

Dagmara36
28.04.2014

Prostě úžasné čtení.

Adria Orici
28.02.2014

Moje nejoblíbenější knížka od Johna. Pro většinu čtenářů to bude těžké čtení. Pokud víte o podobných potížích s "hlavou", kniha Vás vtáhne do děje. Tyto potíže mi nejsou cizí, knížka je tak dobře napsaná že se čte prakticky sama. Patří k mým nejčtenějším společně s Koulí od M. Chrichtona.

John Katzenbach
americká, 1950