Vražedné alibi

Matthew Cowart je rutinér. Rozvedený, osaměle žijící chlap, který v redakci novin sepisuje jeden článek za druhým. Nerozhodí ho ani dopisy, v nichž se mu neznámí lidé svěřují, jaké křivdy na nich napáchal nespravedlivý justiční systém. Samozřejmě, zase další nevinný chudák, ušklíbne se Matthew ironicky, když dopisy hází do koše. Pak ale dostane dopis od Roberta Fergusona, černocha, který má být brzy popraven za znásilnění a vraždu bílé dívky. I Ferguson se cítí být obětí nenávisti a rasových předsudků, ale od ostatních pisatelů se liší – výměnou za zproštění viny nabízí Cowartovi jméno skutečného vraha. Takovouto nabídku nemůže Cowart odmítnout. Následná smršť investigativních článků vede nejen k Fergusonově propuštění, ale napomůže Cowartovi k získání prestižní Pulitzerovy ceny. Z polozapomenutého pisálka se stává oslavovaný hrdina a mediální celebrita – a také štvanec, který se proti vlastní vůli zapletl do hry se smrtí, v níž je pouhým pěšákem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/4977/vrazedne-alibi-rtm-4977.jpg 4.354
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

Just cause (1992)

Kniha Vražedné alibi

Kopretina

Od knihy jsem moc neočekávala a trochu se děsila malých písmenek a hodně stránek. Avšak děj mě chytil hned od začátku a v momentě, kdy se zjistilo, kdo Ferguson doopravdy je, jsem ji hltala ještě víc. Postavy mi, kupodivu, byly sympatické a přála jsem si, aby začaly spolupracovat. Za mě - bezva kniha.

petra4080
11.10.2017

Miluju Johnovi příběhy, musím však říct, že tato kniha je oproti ostatním o trochu slabší. Vlastně je celá super, ale strašně to pokazil konec, který je strašně rychlý, useknutý, trochu neuvěřitelný. Skoro všechny postavy mi byly opravdu nesympatické, což se mi u tohoto autora obvykle nestává.

Irika
01.10.2017

Řekla bych typická detektivka, akorát roli detektiva zde přebírá novinář. Každý hraje za sebe a chybí spolupráce mezi postavami, což se jim i vymstí. Knížka se čte příjemně, i když dost dlouho, ale od Katzenbacha jsem četla lepší díla.

Zoy
03.06.2017

Kniha se mi velmi líbila a snažila jsem se jí přečíst co nejrychleji. Velmi dobrý byl i film

konicekbily
13.02.2016

Zbytečně prodlužovaná kniha s předvídatelným, zbytečně zdramatizovaným koncem. Jakoby honil počet stránek.

Monulka18
27.12.2015

Chvílema mi to přišlo zbytečně zdlouhavé, každopádně jinak mě příběh bavil a nemohla jsem se dočkat toho, až se dozvím, jak to nakonec všechno dopadne.

soukroma
28.10.2014

Jednoduché, předvídatelné, zdlouhavé... I když se v druhé půli 550-stránkové knihy něco děje, celý příběh si autor velmi zjednodušil - jediná a jednoduchá dějová linie, příliš mnoho náhod na velmi omezeném místě, málo postav, a to ještě představených takovým velmi bezduchým, nebeletristickým a často nesouvisejícím popisem. Autor prostě kvalitu nahradil nepříliš dobře řemeslně provedenou kvantitou (mnoho slov pro nic).

Dagmara36
23.05.2014

Příběh se mi moc líbil, i když tak od půlky knížky jsem si tipla jak to dopadne a trefila jsem se, a to nemám ráda. Ale dávám i tak 5 hvězdiček.

John Katzenbach
americká, 1950