Léčebný kód

Metoda léčebných kódů byla Alexi Loydovi doslova vnuknuta při návratu domů ze semináře, a jak sám v úvodu knihy píše, byla to odpověď na dvanáct let trvající hledání léku na těžké deprese jeho manželky. Zrodila se tak zcela unikátní léčebná metoda, kterou může člověk provádět sám a využívat ji k léčení téměř všech fyzických i psychických nemocí a také k odstranění problémů týkající se vztahů a kariéry. Alex Loyd popisuje tuto metodu velmi svěžím a snadno pochopitelným způsobem a její účinnost dokládá výpověďmi lidí, jimž zcela zásadně změnila život. Systém léčebných kódů vychází z kvantové fyziky a jeho základem je odstranění problému přímo v jeho zdroji, nikoli pouhých symptomů. Je to metoda snadná a její základní cvičení trvá pouhých šest minut, ale svědectví mnoha klientů Dr. Loyda jasně dokazují, že i za tak krátkou chvíli se člověk může zbavit stresu vyvolaného destruktivními buněčnými vzpomínkami, jež způsobují vznik různých nemocí a dalších problémů. Stačí otevřít knihu a pustit se do toho! ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110830/lecebny-kod.jpg 3.5107
Literatura světová, Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The healing code, 2010

Kniha Léčebný kód

pablito

Prakticky celá kniha popisuje případy, kdy a komu tato léčebná metoda pomohla. Vlastní postup metody je shrnut na pár stránkách. Nechci se vyjadřovat k účinnosti této metody a dokážu si představit celou škálu názorů. Dokážu si představit i to, že spustě lidem skutečně velmi pomohla. Ale určině ne tak, že podle obrázků udělali jednou nějaké dvouminutové cvičení. Kdo hledá instatní řešení "všeho", tak tato kniha (přestože se tak tváří) ho nenabízí. Kdo hledá něco víc, tak to v ní (po prolouskáním se spoustou balastu) může najít.

Ashi
18.07.2020

Když nad tím přemýšlím, jakákoliv metoda kdy si člověk v klidu sedne a věnuje se sám sobě ať již formou relaxace, meditace, motlitbě ale i reiki, tak je jasné, že všechny tyto metody budou fungovat, protože fungují na prinicpu vnímání svého těla a soustředění se. Dle mě tato metoda bude fungovat jako jakékoliv jiné soustředění se na "léčení".
Americký styl, naprostá jedinečnost metody a hlavně boží vnuknutí to je fakt hrozný.

Savior
01.04.2020

Těžko se to hodnotí. Samozřejmě se člověk dozví spousty věcí zajímavých, ale žádný kód není tak univerzální, aby mohl pomoci pokud tomu člověk vnitřně sám nevěří. Velmi mě zklamal závěr knihy, protože jako druhý krok se bez peněz neobejde. Pokud chce někdo pomáhat, měl by tak činiti zdarma a ku prospěchu všech :)

momo01
01.03.2020

Více než 1 milion celosvětově prodaných výtisků, přeloženo do 29 jazyků. Pane jo. Přitom tak 10 stránková brožura jako výtah toho hlavního by stačila.

Ivaksa
25.02.2020

No tak funguje to asi podobně jako kterákoliv relaxační technika,modlení,víra,sugesce,placebo,tajemství,meditace…..je to velmi klasický americký styl motivačního vymývání mozků. Většina knihy usiluje o to přesvědčit čtenáře, že nám právě předkládají naprosto jedinečný návod na uzdravení všeho. Autoři vložili do knihy tzv.skutečné příběhy zázračných uzdravení. Mnohokráte opakují, že terapie ani klasická léčba často nezabrala na rozdíl od tohoto. Vyzývají k tomu, abychom jim dokázali, že to nefunguje! A na str.226 se jen tak mimochodem dočteme : "Uvedené výroky a naše výsledky jsou odrazem vlastních zkušeností, nicméně výsledky nemůžeme nikomu zaručit!" "Čtenáři,kteří své problémy nekonzultují s odborníky, se vystavují riziku a mohou ohrozit svůj zdravotní stav."

i_vanička
27.11.2019

Jsem v rozpacích. Navzdory tomu, že kniha je psaná srozumitelně a domnívám se, že jsem tedy i vše pochopila, tak mám stejně pocit, že něco zásadního mi uniká. Ráda bych věřila, že to co se v knize píše se může i stát, ale budu se o tom muset teprve přesvědčit praktikováním popsaného cvičení. Pro mě bylo trochu zatěžující odignorovat "americký styl" předkládání informací a náboženský kontext.

ditul
18.09.2019

Tato kniha ke mě přišla v pravou chvíli. Něco o osobním a duchovním rozvoji už mám načteno. Jak píše autor, kdo chce, ať skočí rovnou na konec knihy, já se chtěla dovědět víc, tak jsem nepřeskakovala. Kniha se četla poměrně rychle a je hodně kladen důraz na to věřit. Kódy jsem na sobě vyzkoušela a až jsem se lekla, jak se mi otevřelo pár vzpomínek z dětství, co mi mamka potvrdila, že se opravdu staly. Tato kniha patří mezi poklady.

Imis
09.03.2019

Velká část knihy se vlastně jen snaží dokázat, že metoda je funkční. Je zde spousta případů uzdravení a základní informace o tom jak je stres v životě škodlivý, což je nepochybně pravda. Dále obsahuje spoustu informací, které najdete i v jiných knihách tohoto typu, takže pokud jste již četli nějakou duchovní literaturu, tak to asi pro vás nebude žádná novinka. Nejvíc mi vadilo, že tato část je hodně dlouhá. Samotný "léčebný kód" je sám o sobě jednoduché cvičení popsáno na několika stránkách. Kniha se dá prolouskat poměrně rychle, když vynecháte méně podstatné části a dostanete se k jádru. Určitě může pomoct lidem, kteří potřebují "nakopnout" k hledání řešení svých problémů přímo u zdroje - u sebe a ne ve svém okolí.