Vrazi bez tváře

Jednoho lednového mrazivého rána zazvoní inspektoru Wallanderovi telefon. Vypadá to na rutinní případ. Když však detektiv přijíždí na osamocenou švédskou farmu, objevuje krvavou lázeň. Starší muž byl mučen a ubit. Farmářova žena, škrcená zvláštním uzlem, umírá vzápětí v nemocnici. Před smrtí však stačí zašeptat „cizinec“. Jediné slovo, které rozpoutá vlnu násilí proti žadatelům o azyl z nedalekého uprchlického tábora. Události se chopí média a začnou hrát na národní strunu, což vyhovuje různým střetům, které zapříčiní laxní přístup státních orgánů. Netrvá to dlouho a jeden z nich skončí podpálením tábora a chladnokrevným zavražděním somálského uprchlíka. Má však komisař opravdu sledovat stopu cizinců? Vždyť bratr zavražděné ženy odhalil nové skutečnosti, které vyšetřování Wallanderova týmu komplikují. Tlak na komisaře se zvyšuje, je třeba jednat rozhodně, s chladnou hlavou a nenechat se vtáhnout do pasti všudypřítomné xenofobie. Série Wallander: https://www.pitaval.cz/serie/483-wallander...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154251/big_pripady-komisare-wallandera-vrazi-b-Yfx-154251.jpg 3.7522

Případy komisaře Wallandera / Komisár Wallander 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Mördare utan anksikte, 1991

Kniha Vrazi bez tváře

Kortez
26.09.2021

Audiokniha.
Bavilo mě to na začátku a konci, střed byl trochu hluchý, ale chyba mohla být i ve mně že jsem se nedokázal plně soustředit. Takže za mně takový průměr. Co mi vadilo, pachatel nebo pachatelé meli mít jména neuvěřitelná, kdo četl, taky se nad tím určitě pozastaví.

vladka321
21.08.2021

Kniha nezačala vůbec špatně, děj se zpočátku napínavě rozjížděl, ovšem najednou jakoby to autor vzdal a příběh se začal vléci. K tomu ještě opravdu nešťastně zvolená jména vrahů a šup byl konec. Nemastné, neslané :(

ava.s
23.06.2021

Dobrá detektivky, četla se skvěle a ani nebylo moc poznat, že je 30 let stará. Mělo to solidní tempo a žádná hluchá místa, ke konci jsem měla pocit, že kniha trochu ztratila spád, nicméně jde o vydařený začátek serie.
Nemůžu říct, že by kniha měla nějakou výraznou hloubku, ale je to příjemné oddechové čtení a rozhodně to není komerční slátanina pro masy jako např. knihy pana Bryndzy.
Mankell umí psát a postupně se chystám na všechny jeho knihy.

janina66
15.06.2021

Začátek začal velice slibně, ale poté děj ustrnul ve vakuu hledání stop a motivu. Zdlouhavé, a najednou byl konec. Audiokniha, takže se to dalo.

lumul
28.04.2021

mám Wallandera ráda, ale z nějakýho důvodu mi tady přišlo těch postav fakt strašně moc a ztrácela jsem se.

jaroiva
20.03.2021

První kniha od autora, na kterou jsem narazila.
Líbí se mi, že nejde o takovou tu typickou severskou ikea-detektivku. Jinak mě ale nijak moc nezaujala a kdybych ji vynechala, asi by se nic nestalo. Asi pár dílů přeskočím a zkusím nějakou další, která má lepší hodnocení.

gaaabi
30.11.2020

Je znát, že kniha je staršího data, nicméně nebudu nic kritizovat, dalo se to číst.

eliska8413
17.11.2020

Na dnešní poměry útlá knížečka, ve které se řeší vraždy "po staru". Novinkou pro mě je, že se vražda nevyšetří za tři dny, ale trvá to téměř rok a stejně mi nakonec přijde, že je to takové ošulené. Velké mínus dávám za jména vrahů, protože aspoň s tím by si autor mohl dát práci a podívat se, jaká se dávají jména lidem v té zemi, odkud vrahy poslal.
Velkým nešvarem severských detektivek je přehršle postav a jejich až úzkostné pojmenování jménem a příjmením. V tom množství jsem se ztratila a byla trochu líná si je vypsat, protože stejně o charakteru postav se nedá vůbec mluvit.