Škaredkovic rodina a já

Škaredkovic rodina a já https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49992/bmid_skaredkovic-rodina-a-ja-PLw-49992.jpg 4 17 4

Dívčí román napsaný s řemeslnou dovedností využívá řady schématizovaných charakterů k vyprávění neobyčejné zápletky: do bytu, kde o prázdninách žije sama 16tiletá dívka, se náhle nastěhuje neznámá dívka se dvěma dětmi.

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Rodzinka Szkaradków i ja

iceVS
27.10.2021 4 z 5

S touhle knížkou jsem se poprvé potkala v mých deseti (no jo, na pohádky jsem přestala věřit dost brzy) a v knihovničce mi vydržela po celé dospívání. Judita mě dost bavila. Teď jsem knížku našla mezi vyřazenou literaturou - a neodolala jsem.
A musím říct, že ač nostalgie, knížka je tak svěží a vtipná, že by obstála i po půl století od svého vzniku :-)

georginaa
13.07.2020 4 z 5

Opravdu zábavná a vtipná kniha o dospívající dívce. V té době vycházely tyto knihy pro dívky a já vždy byla šťastná, že je můžu číst. Půjčovala jsem si je v knihovně.

čef
10.07.2016 5 z 5

Ňuňu povídečka z doby rudé v Polsku pro dospívající dívky není zase až tak špatná. Autorka si dokonce dovolila několik šťouchů do tehdy panujícího režimu. Naivita jako z prvorepublikových českých filmů také nevadí, vše překrývá slaďoučký humor a jako výplňovka před návštěvou knihovny se mi knížečka dostatečně osvědčila.

iva23
26.03.2015 5 z 5

Měla jsem ji moc ráda a četla pořád dokola. Judita se toho nebála a příběh z kadeřnictví nemá chybu!

pro dívky pro dospívající mládež (young adult) dívčí romány

Natalia Rolleczek
polská, 1919