Moje vítězství nad autismem

Moje vítězství nad autismem https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182437/bmid_moje-vitezstvi-nad-autismem-rf3-182437.jpg 4 7 3

Když byly Paulovi čtyři roky, dozvěděli se jeho rodiče od lékařů, že je postižen autismem. Po prvotním šoku se Tamara Morar odmítla smířit s tím, že jejímu synovi údajně není pomoci, s pesimismem lékařů a se vzdělávacím systémem, v němž pro Paula není místo. Začala si shánět informace a na základě metody vypracované zkušenou terapeutkou věnovala veškerý svůj čas a energii pokusu „dostat svého syna zpátky“. Začátky jsou krušné – ze všeho nejdřív se jí totiž musí podařit vůbec nějak upoutat jeho pozornost. Ve své knize, kterou, jak sama říká, napsala „jako rodič pro rodiče“, popisuje trnitou a dlouhou cestu, kterou absolvovala se svým synem, jenž dnes chodí do normální školy a v mnoha aspektech se autistických rysů zcela zbavil. Tamara Morar netvrdí, že nalezla „zázračný prostředek“ na autismus nebo že její metoda funguje u všech takto postižených dětí stejně. Chce jen rodičům, kteří mají podobné starosti jako ona, vylíčit své osobní zkušenosti a úspěchy a dodat jim trochu odvahy a naděje.... celý text

Literatura česká Literatura naučná Rodina
Vydáno: ,

Ma victoire sur l´autisme , 2013

medvedice3
04.03.2018 5 z 5

"V této knize ... popisuje dlouhou a trnitou cestu, kterou absolvovala se svým synem, jenž dnes chodí do normální školy" - kniha o vytrvalosti, naději a nevzdání se, o vypiplávání, cepování a drilu, rodičovské lásce, které autistického syna autorky "dostaly zpátky" V knize je několikrát použit výraz vyléčení z autismu, kéž by to bylo někdy možné.
Naše školství a zdravotnictví rozhodně není ideální, proti francoouzskému téměř ano. Stejné negativní zkušenosti se systémem má i pan Schovanec https://www.databazeknih.cz/knihy/o-kolecko-min-muj-zivot-s-autismem-225893.

Jelitovna
27.04.2015 5 z 5

Pro mě to byl nervydrásající doják.

iva23
07.01.2015 4 z 5

Moc zajímavé, až neuvěřitelné..

autismus

Autorovy knížky

Tamara Morarová
česká, 163
2013  89%Moje vítězství nad autismem

Kniha Moje vítězství nad autismem je v