iva23 iva23 komentáře u knih

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Některá hesla se mi moc líbila a dodnes si je pamatuji, některá mi připomínala nudná ideologická vysílání v naší televizi (to byl rok 1986).

28.02.2014 4 z 5

Malované počasí Malované počasí Ondřej Sekora

Byla jsem malá, nemocná a mamka se mnou nemohla být doma. Navštěvovala mě tedy naše hodně stará sousedka a vždycky s sebou přinesla tuto knížku, ze které mi četla. Moc se mi líbila, ráda bych ji měla doma.

Magorovy dopisy Magorovy dopisy Ivan Martin Jirous

Četla jsem někdy před osmi lety a nebavilo mě to. Teď možná nastal čas na druhý pokus.

28.02.2014

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Zklamání - taky jedna z těch přeceňovaných. Příběh samozřejmě silný, tak jako spousta dalších od těch, kteří zažili hrůzy války.

Carrie Carrie Stephen King

Carrie řadím do jedné z nejpřeceňovanějších knih.

28.02.2014 2 z 5

Simplicius Simplicissimus : kronika třicetileté války Simplicius Simplicissimus : kronika třicetileté války Hans Jakob Christoffel von Grimmelshausen

Doporučuji těm, kdo se chtějí procvičit v němčině - příběh vás tak pohltí, že zapomenete na jazyk.

Odvážná školačka Odvážná školačka Jevgenij Lvovič Švarc

Už v dětství mi to přišlo trochu o ničem, ale četla jsem ji ráda. Navíc doma máme vydání s fotografiemi, takže jsem si ji ráda i prohlížela.

Jarda samorost Jarda samorost Eliška Horelová

Nevím, kolik mi bylo, když jsem Jardu Samorosta četla (že by deset?), ale pamatuji si, že jsem moc nerozuměla problému/problémům, které v ní děti řeší.

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Knížku jsem dostala v devíti letech, když jsem byla v nemocnici. Co se dělo v nemocnici jsem už dávno zapomněla. Na tuto knížku nezapomenu nikdy.

Zuzajda a Jurajda Zuzajda a Jurajda Marie Podešvová

Příjemné čtení + milé obrázky + trochu Valašska = krásná knížka pro děti.

28.02.2014 5 z 5

Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Astrid Lindgren

Z knížek Astrid Lindgren je pro mě Pipi nejhorší. A seriál je druhá bída.

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Souhlasím s Phoenix16.cz: nikdy mě to nebavilo.

Páni kluci Páni kluci Sergej Baruzdin

Jedna z knížek, co jsem jako malá četla pořád dokola. Jak se maminka kluků ptá, jestli mají rádi lebedu, a já jsem pořád nevěděla co to je!

Julie mezi slovy Julie mezi slovy Petra Dvořáková

Knížku jsem půjčila pro dceru (6 let) na čtení před spaním. Při letmém prolistování v knihovně se mi příběh líbil. Ale když jsme začaly číst, dcera se tvářila čím dál smutněji a pak mi řekla, že je to moc smutné, a že to číst nechce, takže jsme skončily. Dočetla jsem ji sama, je hezky napsaná, ale do některých dětských duší by mohla zanést strach. Humorná mi nepřišla.

28.02.2014 1 z 5

Pohádky o lvech a plachetnicích Pohádky o lvech a plachetnicích Svjatoslav Sacharnov

Jako asi osmileté dítě jsem ji měla moc ráda, přišla mi krásně napínavá. Milá vzpomínka.

V Afghánistánu Bůh už jen pláče V Afghánistánu Bůh už jen pláče Síba Shakib

Jednoduše napsáno, dobře se čte. Ráda jsem se na život lidí v Afganistanu podívala očima hlavní hrdinky.

26.02.2014 3 z 5

Cid a jeho věrní Cid a jeho věrní Václav Cibula

Četla jsem jako dítě a vůbec mě to nebavilo. Zkoušela jsem jsem se několikrát začíst, ale nikdy jsem ji nedočetla.

26.02.2014 1 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

Ilustrace je tak zábavná, že příběhy jdou zatím bohužel stranou. Samozřejmě, že jsme je přečetly, ale přesto jsme spíš zkoumaly co kde je na tom obrázku.

Jak se mají včelí medvídci? Jak se mají včelí medvídci? Jiří Kahoun

Včelí medvídci jsou parádní, díky nim už nečtu já mojí dceři, ale dcera mně.

Zimní knížka pro Lucinku Zimní knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Tuto, i Letní knížku pro Lucinku, vyřadily u nás v knihovně, takže jsem k nim přišla zadarmo! Nechápu, proč se takové knížky vyřazují.