A pak se to stalo!

Co všechno se může stát, když si taková holčička, nebo chlapeček nečeše vlásky, nenosí bačkorky, nebo žaluje? To všechno se dozvíme v úsměvném vyprávění pro předškolní a mladší školní děti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42518/a-pak-se-to-stalo-42518.jpg 4.296

Kniha A pak se to stalo!

Leat

Kniha o dětech, které nechtějí něco dělat- česat si vlasy, nosit boty, čistit zuby, atd. Já jsme se na knihu těšila, chtěla jsem pomocí těch příběhů, své děti přesvědčit, aby ty činnosti, u kterých se vzpouzí, dělaly. Ale příběhy jdou až moc do extrému a tím pádem jsou nepoužitelné. Ve smyslu, když si nebudeš česat vlasy, tak budeš mít na hlavě dům plný vší? To mé děti moc nepřesvědčilo :), protože to se asi nikdy nemůže stát, že? S dětmi jsme přečetli knihu jen jednou. Ani ilustrace nás moc nezaujali.

heliiinka

Některé zápletky i řešení byly dobré, u jiných zřejmě chyběl nápad. Hodnotím kladně délku třeba jako čtení před spaním.

Nudlesmakem

Ve školce děti moc bavilo. Dokonce se i někteří rodiče ptali, co čteme, že to děti chtějí pořídit domů.

faba

Je to podobné jako kniha Nejhorší děti na světě od Davida Walliamse, kterou jsem tu pohanil. Témata jsou tam podobná, ale zpracování je takové jemnější než u Walliamse. Tak pro menší děti je to vhodné. Ale můj šálek to není...
Četl jsem to vnučkám (3 a 5) před spaním. Jim se to líbilo, hlavně té starší, která si pak ještě vybírala znovu příběhy, které už jsme četli. Ilustrace jsou pěkné, ty zase obdivovala ta mladší :-) ("Ukaž, ukaž.") Takže oboustranný úspěch. Pro mě bylo dobré, že u čtení usnuly a nemusel jsem si ještě vymýšlet své "pohádky" a "příběhy", jak tomu někdy je.
Za mě ***, vnučky to nehodnotily :-) .

efka.saf

Dobré téma a dobře zpracované. Bavilo mě to a co je důležité, kniha bavila i děti. Jednotlivé neduhy byly zpracované zajímavě, poutavě a v ideální délce. Pobavily mě i začátky všech příběhů, které začínaly citoslovcem nebo zvoláním v podobném duchu :-). Jediná má výhrada směřuje k ilustracím. Ty mě tentokrát nezaujaly ani za mák.

Štěpinambura

Hezké téma. Ani to není tak pro děti, jako pro dospělé!

Lucopatka

U nás aktuálně velmi oblíbené (syn bude mít 4 roky). Máme ji necelý týden a musíme číst každý večer :-) Oceňuji délku příběhů, ideální pro udržení pozornosti. A ilustrace jsou vážně subjektivní věc. Nám se líbí oběma :-)

nikikostadinova
13.07.2021

čteno dětem ve školce - zaujalo