A pak se to stalo!

Co všechno se může stát, když si taková holčička, nebo chlapeček nečeše vlásky, nenosí bačkorky, nebo žaluje? To všechno se dozvíme v úsměvném vyprávění pro předškolní a mladší školní děti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42518/a-pak-se-to-stalo-42518.jpg 4.277
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha A pak se to stalo!

Aknel26

Taková paní Láryfáry po česku, určená menším dětem. Příběhy jsou kratší a vyskytuje se v nich nějaké kouzlo, třeba holčičce, která si nerada čistí zoubky, se uzamkne pusinka a jako klíč může posloužit jen kartáček na zuby... Je to vtipné i poučné čtení.

Monika1717
20.07.2020

Jednou jsem byla na semináři o dětské literatuře. A pouštěli nám tam ukázku z této knihy , kterou četl Saša Rašilov. Moje první cesta ze semináře vedla do knihkupectví. Mám ji dodnes.

Atlantis
22.06.2020

Příjemná kniha. Autorka nejspíš čerpala ze svých vlastních zkušeností a problémy se opravdu týkají toho, s čím mohou malí caparti zápasit. Neumyté vlasy, nevysmrkaný nos, zlobení...
Nesedly mi ilustrace, ale tam asi půjde o subjektivní názor a také se mi nepozdávala poslední pohádka. Byla oproti ostatním podivně dlouhá a mezi ostatní nezapadala.

muchomurka
10.06.2020

Jako dospělé se mi to nějak extra nelíbilo, i když občas nápad, jak vyzrát nad hříšníkem byl dobrý.
A co se týče ilustrací - jsou jistě osobité, ale nehodí se do knížek pro děti, nejsou líbivé. A to bych u dětské knihy očekávala.

broskev28
14.09.2019

Četli jsme s dětmi ve škole, když nám na konci hodiny zbyla chvilička. Proto nám moc vyhovovalo, že příběhy jsou krátké.
Prvňáčci seděli, ani nedutali a postupem času vždycky čekali na tu jedinou větu, kterou dramatickým přednesem pomalu odříkali spolu se mnou: A pak se to stalo! A byli jsme všichni moc smutní, když tahle knížka skončila. Paráda!!!

etrnka
12.07.2019

Parádní kniha..Dcera přestala u česání vyvádět, obě děti si dobrovolně čistily zuby, chodily spát :-) Budeme si muset opět připomenout :-)

Greena
11.06.2019

A pak se to stalo… najednou se holčičce, která si nechtěla česat ani mýt vlásky, na hlavě udělal obří útvar, ve kterém žily vešky. A taky se stalo, že upatlaný jedlík dostal za vyučenou. Kluk co si nechtěl zavazovat tkaničky, se tady dostal do nesnází. Stejně tak kluk co se nikdy nechtěl vysmrkat měl problémy. Užalovaná holčička ve školce také neobstála. Holčička co si nikdy nevzala bačkůrky měla taky pořádný problém. A nejenom oni, ale i další postavy z knížky s krátkými příběhy budou mít nějakou tu neplechu, kterou se naučí nedělat. Kniha jistě potěší rodiče, kteří se třeba u svých dětí s podobným nešvarem potýkají. A cože se pak stalo…

Sharona73
21.01.2019

Tohle neni muj styl. Davam prednost klasickym pohadkam a tak ctu dceri pohadky od Erbena nebo Nemcove. Z nejakeho duvodu se mi vsak dostala do ruky tato knizka a div divouci, moje sedmileta dcera ji naprosto miluje a ja proti ni kupodivu take nic nemam. Takze pokud hledate neco noveho a notreleho, muzu jen a jen doporucit.